Aktualności

17 października koncert chóru z Bilovca!

Ilustracja do informacji: 17 października koncert chóru z Bilovca!
35-osobowy Chór Mieszany z Bilovca (naszego partnerskiego miasta z sąsiedniej Czeskiej Republiki) będziemy gościć w Kietrzu w sobotę, 17 października. Burmistrz Kietrza, ks. Proboszcz i dyrektor MGOK zapraszają do kościoła parafialnego pw. św. Tomasza Apostoła o godz. 17.00 na koncert tego zespołu. Poprzednia wizyta śpiewaków z Bilovca w Kietrzu miała miejsce w 2003 r. Czas odnowić znajomości. Skorzystajmy z okazji, by przeżyć zdarzenie kulturalne wyższego rzędu. Na co dzień pewnie nie często trafiają się nam takie propozycje, a znając zamiłowanie i tradycje śpiewacze u naszych sąsiadów, możemy być przekonani, że będzie kogo i co oklaskiwać.
 • 08-10-2015
czytaj dalej

Czujny senior to bezpieczny senior. Ogranicz zaufanie, unikniesz nieprzyjemności!

Ilustracja do informacji: Czujny senior to bezpieczny senior. Ogranicz zaufanie, unikniesz nieprzyjemności!
Czym jest oszustwo? Jakie są jego konsekwencje? Na jakie zagrożenia ze strony nieuczciwych ludzi są narażeni współcześnie seniorzy? Między innymi o tym dyskutowali  podczas zorganizowanej 7 października debaty publicznej w Urzędzie Miejskim w Kietrzu przedstawiciele najstarszych grup społeczeństwa, policja oraz władze gminy i przedstawiciele OPS-u.
 • 08-10-2015
czytaj dalej

Dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu

Ilustracja do informacji: Dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu
W dniu 8 lipca br. gmina Kietrz podpisała umowę dotacji  z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu na realizację zadania pod nazwą: „Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kietrz-VI nabór”. Zadanie obejmowało demontaż, zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie materiałów budowlanych zawierających azbest na terenie gminy Kietrz i zostało zrealizowane przy udziale środków WFOŚiGW w Opolu.
 • 07-10-2015
czytaj dalej

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY

Ilustracja do informacji: MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY
Informujemy o organizacji dyżuru
specjalisty ds. funduszy europejskich
Lokalnego Punktu Informacyjnego
Funduszy Europejskich (LPI) w Kędzierzynie-Koźlu
dnia 15 października 2015 r. (czwartek) w godzinach
9:00 – 12:00 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy
w Głubczycach przy ul. Pocztowej 6.
 
 • 06-10-2015
czytaj dalej

Ogłoszenie Starosty Glubczyckiego

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie Starosty Glubczyckiego
 • 06-10-2015
czytaj dalej

Olga Tokarczuk po raz drugi nagrodzona Nagrodą Literacką Nike!

Ilustracja do informacji: Olga Tokarczuk po raz drugi nagrodzona Nagrodą Literacką Nike!
Olga Tokarczuk. uznana w Europie, a  dorastająca w Kietrzu pisarka, absolwentka Liceum im. Cypriana Kamila Norwida, po raz drugi została laureatką Literackiej Nagrody Nike. Olga Tokarczuk została zaslużenie doceniona za książkę "Księgi Jakubowe". Pierwszą Nike dostała w 2008 roku za powieść "Bieguni".
 • 06-10-2015
czytaj dalej

Zuzanna Kurtyka na spotkaniu w kietrzańskim Domu Kultury

Ilustracja do informacji: Zuzanna Kurtyka na spotkaniu w kietrzańskim Domu Kultury
Zuzanna Kurtyka - wdowa po prezesie Instytutu Pamięci Narodowej Januszu Kurtyce, odwiedziła Kietrz w niedzielne popołudnie 4 października. Na spotkanie przyszło około 30 osób. Prowadzącym wydarzenie był Wiesław Janicki, dyrektor MGOK.
 • 05-10-2015
czytaj dalej

Loteria paragonowa!

Ilustracja do informacji: Loteria paragonowa!
Wicej informacji na tej stronie.
 • 02-10-2015
czytaj dalej

Gmina dofinansowała zakup samochodu dla strażaków z Głubczyc

Ilustracja do informacji: Gmina dofinansowała zakup samochodu dla strażaków z Głubczyc
1 października Wojciech Semeniuk - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach złożył na ręce Burmistrza Kietrza podziękowania dla Rady Miejskiej w Kietrzu oraz dla Burmistrza, za przekazanie na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej pieniędzy w wysokości 10 tys. zł. Dzięki temu dofinansowaniu Komenda Powiatowa PSP w Głubczycach mogła kupić nowoczesny samochód operacyjny. Pieniądze na ten cel pochodziły ze środków własnych budżetu gminy i zostały zabezpieczone w budżecie na 2015 rok. Uchwała w sprawie przekazania środków finansowych została podjęta 26 lutego 2015 roku.
 • 02-10-2015
czytaj dalej

Wraca bogaty wachlarz bonifikat na wykup mieszkań

Ilustracja do informacji: Wraca bogaty wachlarz bonifikat na wykup mieszkań
Na sierpniowej sesji Rada Miejska przyjęła uchwałę określającą warunki udzielania i wysokość stawek bonifikat od ceny sprzedaży lokali mieszkalnych i nieruchomości niezabudowanych przeznaczonych na cele mieszkaniowe. Ograniczenie w roku 2011 wysokości bonifikat do jedynie 20% stało się palącym tematem, a ich reaktywacja jednym z priorytetów  burmistrza Krzysztofa Łobosa i części obecnej Rady.
 • 01-10-2015
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.