Aktualności

INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA ZADANIA PUBLICZNE W ZAKRESIE WSPIERANIA I UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ

Ilustracja do informacji: INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA ZADANIA PUBLICZNE W ZAKRESIE WSPIERANIA I UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ
Więcej w BIP.
 • 15-02-2018
czytaj dalej

Uwaga Rolniku!

Ilustracja do informacji: Uwaga Rolniku!
W związku z rozpoczęciem w dniu 15 marca przyjmowania wniosków o Płatności Obszarowe na rok 2018 i koniecznością składania wniosków drogą internetową, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Głubczycach zaprasza wszystkich chętnych na szkolenie eWniosekPlus.
 
Szkolenie odbędzie się w dniu 21–02–2018 (środa) r. o godz 10:00 w Urzędzie Miejskim w Kietrzu (sala konferencyjna).

KOMUNIKAT

Ilustracja do informacji: KOMUNIKAT
W związku z informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej o rzekomej próbie porwania dziecka, do którego miało dojść dziś w godzinach porannych na przystanku przy ulicy Głubczyckiej w Kietrzu informujemy, iż posiadamy informacje pozyskane bezpośrednio od policji prowadzącej od momentu zgłoszenia działania operacyjne:
 
1. Relacje przesłuchanych świadków nie potwierdzają opisywanego przez niektórych przebiegu zdarzeń;
2. policja sprawdza zapisy ze wszystkich dostępnych kamer monitoringu, które pomogą w wyjaśnieniu sprawy.

Prosimy więc rodziców o zachowanie zrozumiałej i normalnej czujności, ale też o nie rozsiewanie niesprawdzonych informacji wywołujących niepotrzebną panikę.

Zarządzenie Nr 25/2018 Burmistrza Kietrza z dnia 13 lutego 2018r. w sprawie powołania komisji konkursowych w celu opiniowania złożonych ofert w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku i ustalenia regulaminu jej pracy

Ilustracja do informacji: Zarządzenie Nr 25/2018 Burmistrza Kietrza z dnia 13 lutego 2018r. w sprawie powołania komisji konkursowych w celu opiniowania złożonych ofert w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku i ustalenia regulaminu jej pracy
Więcej w BIP.
 • 13-02-2018
czytaj dalej

Zarządzenie nr 24/2018 Burmistrza Kietrza z dnia 12 lutego 2018 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko młodszego referenta ds. wymiaru i opłat lokalowych w Urzędzie Miejskim w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Zarządzenie nr 24/2018 Burmistrza Kietrza z dnia 12 lutego 2018 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko młodszego referenta ds. wymiaru i opłat lokalowych w Urzędzie Miejskim w Kietrzu
Wiecej w BIP.
 • 12-02-2018
czytaj dalej

Przekroczenie poziomu informowania pyłu zawieszonego PM 10

Ilustracja do informacji: Przekroczenie poziomu informowania pyłu zawieszonego PM 10
 
Opolski Urząd Wojewódzki
 
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego
 
Alarm I stopnia
Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
o przekroczeniu poziomu informowania pyłu
zawieszonego PM 10
 
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego na podstawie danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu: komunikat nr 1/PI/2018 z dnia 11.02.2018 r. informuje, iż w dniu 10.02.2018 r. w strefie opolskiej
(m. Kędzierzyn Koźle i m. Zdzieszowice)
 
wystąpiło przekroczenie poziomu informowania pyłu zawieszonego PM 10 w powietrzu.
 
Przekroczenie poziomu informowania pyłu PM 10 (tj.200μg/m³) wiąże się z ryzykiem wystąpienia niekorzystnych skutków zdrowotnych.
 
Przyczyną złej jakości powietrza jest przede wszystkim emisja zanieczyszczeń z indywidualnych gospodarstw domowych (spalanie w wielu gospodarstwach domowych złej jakości paliw oraz odpadów), przy niekorzystnych warunkach meteorologicznych.
 
Zaleca się podjęcie działań krótkoterminowych zawartych w Planie Działań Krótkoterminowych:
 1. Informowanie dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków o konieczności ograniczenia długotrwałego przebywania dzieci na otwartej przestrzeni dla uniknięcia narażenia na stężenia pyłu zawieszonego PM10.
 
 1. Informowanie mieszkańców o konieczności ograniczenia przebywania na otwartej przestrzeni w czasie występowania wysokich stężeń podczas uprawiania sportu, czynności zawodowych zwiększających narażenie na działanie pyłu zawieszonego PM10
 2. Informowanie dyrektorów szpitali i przychodni podstawowej opieki zdrowotnej o możliwości wystąpienia większej ilości przypadków nagłych (np. wzrost dolegliwości astmatycznych lub niewydolności krążenia) z powodu wystąpienia stężeń alarmowych zanieczyszczeń.
 
Wzrost zanieczyszczenia powietrza pyłem zwiększa ilość przypadków chronicznego
kaszlu, przewlekłego zapalenia oskrzeli, niewydolności płucnej, astmy oskrzelowej i
innych schorzeń.
Grupami ludności najbardziej narażonymi na drażniące działanie pyłu zawieszonego są: dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy i bierni palacze.
 
W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem. Podobne zalecenie dotyczy osób z przewlekłymi chorobami serca, u których może wystąpić pogorszenie samopoczucia.
 
Środki ostrożności, które powinny być podjęte przez najbardziej narażone grupy ludności to:
 • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni, w szczególności
połączonego ze znacznym wysiłkiem fizycznym, zwłaszcza w pobliżu ulic o dużym nasileniu ruchu;
 • osoby z niewydolnością układu krążenia i przewlekłymi chorobami układu
oddechowego, mające trudności z oddychaniem, powinny ograniczyć przebywanie na powietrzu.
 
Szczegółowe informacje na temat jakości powietrza na terenie województwa opolskiego dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (www.opole.pios.gov.pl), w zakładce: Jakość powietrza atmosferycznego/Bieżące wyniki pomiarów.
 

Charytatywny Maraton Pływacki dla Darii Wierzbickiej!

Ilustracja do informacji: Charytatywny Maraton Pływacki dla Darii Wierzbickiej!
Po raz kolejny zapraszamy na CHARYTATYWNY MARATON PŁYWACKI dla Darii Wierzbickiej, który mamy zaszczyt współorganizować. Początek imprezy 17 lutego (sobota) o godzinie 12:00, a jej zakończenie 18 lutego (niedziela) w samo południe.  Wszystko oczywiście na Krytej Pływalni HYDROSFERA w Kietrzu! Szczegóły na plakacie.

Żegnaj Arku

Ilustracja do informacji: Żegnaj Arku
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego pracownika Urzędu Miejskiego w Kietrzu - Arkadiusza Kuśnierza. Od wielu miesięcy zmagał się on z ciężką chorobą nowotworową.
Jego pogrzeb odbędzie się w Kietrzu w sobotę 10 lutego o godzinie 13:00.
 
 
Spoczywaj w pokoju Przyjacielu.
 
fot. KSKS Gryf Kietrz

W Tłusty Czwartek zapraszamy na HYDROSFERĘ!

Ilustracja do informacji: W Tłusty Czwartek zapraszamy na HYDROSFERĘ!
W najbliższy czwartek tradycji stanie się zadość. Pączki, faworki i inne przysmaki zagoszczą na naszych stołach. Dla wszystkich, którzy obawiają się o swoją linię mamy dobrą wiadomość! W Tłusty Czwartek za drugą godzinę pływania na Krytej Pływalni Hydrosfera w Kietrzu zapłacicie tylko połowę ceny! Zatem już dzisiaj życzymy smacznego i zapraszamy na pływalnię!
 • 06-02-2018
czytaj dalej

W Gminie Kietrz pływać każdy może!

Ilustracja do informacji: W Gminie Kietrz pływać każdy może!
Gmina Kietrz po raz kolejny otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację zajęć nauki pływania w ramach projektu „Pływać każdy może”. Zajęcia będą realizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.
 • 06-02-2018
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.