Aktualności

KIETRZAŃSKA OŚWIATA, CZYLI FAKTY, LICZBY I FINANSE.

Ilustracja do informacji: KIETRZAŃSKA OŚWIATA, CZYLI FAKTY, LICZBY I FINANSE.
Zapowiadaliśmy już w kampanii wyborczej, że w najważniejszych sprawach dotyczących Mieszkańców naszej Gminy będziemy Państwa informować na bieżąco, dlatego chcielibyśmy podzielić się informacjami, które z całą pewnością większość Mieszkańców naszej gminy zainteresują zwłaszcza, że mowa o pieniądzach publicznych, z jakich w dużym stopniu składa się budżet gminy. Od kilkunastu dni duże kontrowersje wzbudza reforma oświaty, która została ostatecznie wdrożona 9 stycznia 2017 roku przez Pana Prezydenta RP i wejdzie w życie od roku szkolnego 2017/2018. Jeśli ktoś z Państwa nie jest zorientowany to tłumaczymy, że chodzi o wygaszanie gimnazjum i przekształcanie szkół podstawowych 6-letnich w 8-letnie szkoły podstawowe.
 • 27-01-2017
czytaj dalej

Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2017 r.

Ilustracja do informacji: Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2017 r.
Urząd Miejski w Kietrzu uprzejmie informuje, iż stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2017 r. nie uległa zmianie. Zgodnie z Uchwałą nr XII/80/2015 Rady Miejskiej w Kietrzu z dnia 24 września 2015 r. stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny wynosi 10,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość. W przypadku gdy odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny stawka wynosi 20,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.
 • 13-01-2017
czytaj dalej

Mistrz Polski z wizytą u Burmistrza

Ilustracja do informacji: Mistrz Polski z wizytą u Burmistrza
8 stycznia wywalczył tytuł Mistrza Polski w kolarstwie przełajowym, a dziś gościł u Zastępcy Burmistrza Kietrza. Pan Andrzej Misina odebrał z rąk Pana Dariusza Kamińskiego list gratulacyjny oraz upominki, które z pewnością przydadzą się podczas treningów.
 • 27-01-2017
czytaj dalej

Zarządzenie Burmistrza Kietrza

Ilustracja do informacji: Zarządzenie Burmistrza Kietrza
Zarządzenie Nr 3/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 26 stycznia 2017 roku w sprawie powołania komisji konkursowej w celu zaopiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert ogłoszonym w dniu 12 stycznia 2017 r. na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i trybu pracy komisji konkursowej.
 • 27-01-2017
czytaj dalej

Ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na umowę na zastępstwo w Urzędzie Miejskim w Kietrzu - Referat Finansowo - Podatkowy (księgowość)

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na umowę na zastępstwo w Urzędzie Miejskim w Kietrzu - Referat Finansowo - Podatkowy (księgowość)
BURMISTRZ KIETRZA POSZUKUJE
PRACOWNIKA NA UMOWĘ NA ZASTĘPSTWO W URZĘDZIE MIEJSKIM W KIETRZU – REFERAT FINANSOWO-PODATKOWY (KSIĘGOWOŚĆ)
 • 23-01-2017
czytaj dalej

Segreguj odpady komunalne wrzucając je do odpowiednich pojemników lub worków

Ilustracja do informacji: Segreguj odpady komunalne wrzucając je do odpowiednich pojemników lub worków
Segreguj odpady! Chroń nasze środowisko!
 • 13-01-2017
czytaj dalej

Dopłaty ze środków budżetu państwa do składek umów ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2017 r.

Ilustracja do informacji: Dopłaty ze środków budżetu państwa do składek umów ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2017 r.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o dopłatach ze środków budżetu państwa do składek umów ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2017 r. Na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz. U. z 2016 r. poz. 792, z późn. zm.) stosowane są z budżetu państwa dopłaty do składek producentów rolnych z tytułu zawarcia umów ubezpieczenia od wystąpienia następujących zdarzeń losowych:
 • 23-01-2017
czytaj dalej

Informacja

Ilustracja do informacji: Informacja
Informujemy, że dnia 24 stycznia 2017 r. (wtorek) kasa Urzędu Miejskiego w Kietrzu będzie czynna do godziny 9:00. Wpłat można dokonywać na konto dochodowe Urzędu: BS Racibórz oddział Kietrz 22 8475 1016 2002 0000 4011 0005.
Za utrudniania przepraszamy.
 • 23-01-2017
czytaj dalej

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Ilustracja do informacji: Mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.
 • 23-01-2017
czytaj dalej

Debata o kietrzańskiej oświacie

Ilustracja do informacji: Debata o kietrzańskiej oświacie
Dnia 19 stycznia 2017 r., z inicjatywy Burmistrza Kietrza – Krzysztofa Łobosa, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu odbyła się debata o oświacie, która zgromadziła szerokie grono zainteresowanych. Rozmawiano o konsekwencjach, jakie dla Gminy Kietrz niosą ze sobą podpisane przez Prezydenta RP ustawy, które reformują polskie szkolnictwo, a także o wpływie niżu demograficznego na placówki oświatowe znajdujące się w Gminie Kietrz.
 • 23-01-2017
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 81
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
.