Aktualności

Zarządzenie Nr 53/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 3 lipca 2017 r. dot. zmiany Zarządzenia nr 51/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 26 czerwca 2017 r. w sprawie powołania Komisji Egzaminacyjnej dla nauczyciela ubiegającego się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

Ilustracja do informacji: Zarządzenie Nr 53/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 3 lipca 2017 r. dot. zmiany Zarządzenia nr 51/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 26 czerwca 2017 r. w sprawie powołania Komisji Egzaminacyjnej dla nauczyciela ubiegającego się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.
Więcej informacji w BIP.
 • 04-07-2017
czytaj dalej

Informacja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Ilustracja do informacji: Informacja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska
Informujemy, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczęła realizację projektu pn. „ Ochrona zagrożonych siedlisk przyrodniczych położonych na obszarze województwa opolskiego”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020. Głównym celem projektu jest zwalczanie Barszczu Sosnowskiego. Więcej informacji tutaj:Informujemy, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczęła realizację projektu pn. „ Ochrona zagrożonych siedlisk przyrodniczych położonych na obszarze województwa opolskiego”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020. Głównym celem projektu jest zwalczanie Barszczu Sosnowskiego.
 • 04-07-2017
czytaj dalej

Zarządzenie Nr 52/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 3 lipca 2017 r. w sprawie powołania Komisji Konkursowej dla wyłonienia kandydata na Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Cerekwi.

Ilustracja do informacji: Zarządzenie Nr 52/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 3 lipca 2017 r. w sprawie powołania Komisji Konkursowej dla wyłonienia kandydata na Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Cerekwi.
Więcej informacji w BIP.
 • 04-07-2017
czytaj dalej

Informacja o zbiórce odpadów wielkogabarytowych

Ilustracja do informacji: Informacja o zbiórce odpadów wielkogabarytowych
Przypominamy wszystkim mieszkańcom Gminy Kietrz, że zgodnie z obowiązującym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych w dniach od 12 lipca do 26 lipca 2017 r. organizowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon
 • 03-07-2017
czytaj dalej

Spotkanie z redaktorem Krzysztofem Skowrońskim

Ilustracja do informacji: Spotkanie z redaktorem Krzysztofem Skowrońskim
W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszym Domu Kultury w Kietrzu znakomitego dziennikarza i publicystę Krzysztofa Skowrońskiego. To postać bardzo znana i szanowana w środowisku mediów. Ma za sobą doświadczenie telewizyjne, radiowe i prasowe. Po latach pracy w telewizji był detektorem radiowej Trójki, potem założył Radio WNET, które rozrosło się do spółdzielni, która organizuje szereg obywatelskich przedsięwzięć.
 • 27-06-2017
czytaj dalej

Współpraca szkół z terenu Gminy Kietrz z Kołem Łowieckim "Granica"

Ilustracja do informacji: Współpraca szkół z terenu Gminy Kietrz z Kołem Łowieckim "Granica"
Od wielu lat szkoły z terenu Gminy Kietrz współpracują z Kołem Łowieckim "Granica" z Dzierżysławia. Współpraca ta ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz poznawanie przez nich tematyki związanej z ochroną środowiska naturalnego.
Efektem współdziałania były apele, które odbyły się w kilku placówkach oświatowych na terenie naszej Gminy. Z ramienia Koła łowieckiego "Granica" uczestniczył w nich pan Karol Orawski - opiekun SK LOP. Kapituła Zarządu Koła Łowieckiego "Granica" przyznała także najbardziej zaangażowanym uczniom skromne nagrody pieniężne i dyplomy za współpracę i współzawodnictwo na terenie obwodów myśliwskich. Młodzież miała takze możliwość zwiedzenie domku myśliwskiego  w Dzierżysławiu w celu zwiedzenie eksponatów myśliwskich.Całość współpracy nakierowana jest na podejmowanie wspólnych działań w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

Oferta pracy

Ilustracja do informacji: Oferta pracy
 • 29-06-2017
czytaj dalej

Zarządzenie Nr 51/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 26 czerwca 2017 r. w sprawie powołania Komisji Egzaminacyjnej dla nauczyciela ubiegającego się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

Ilustracja do informacji: Zarządzenie Nr 51/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 26 czerwca 2017 r. w sprawie powołania Komisji Egzaminacyjnej dla nauczyciela ubiegającego się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.
Więcej informacji w BIP.
 • 29-06-2017
czytaj dalej

Poradnik „Hymn Polski”, czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów

Ilustracja do informacji: Poradnik „Hymn Polski”, czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.
Jeden z rozdziałów jest poświęcony najczęściej popełnianym błędom. Już w XIX wieku w tekst pierwszej zwrotki wkradł się błąd zaczęto śpiewać "póki" zamiast  "kiedy my żyjemy". W drugiej zwrotce Pieśni Legionów, w hymnie jest to zwrotka trzecia, Józef Wybicki  błędnie zapisał nazwisko "Czarnecki", poprawnie brzmi ono "Czarniecki".  Kolejnym błędem jest śpiewanie w trzeciej zwrotce poświęconej hetmanowi Stefanowi Czarnieckiemu "wrócił się/ rzucił się/" "rzucim się przez morze".  W poprawnej wersji naszego hymnu ten wers brzmi: "wrócim się przez morze". W ostatniej zwrotce bardzo często błędnie śpiewane są dwa pierwsze wersy naszego hymnu. Wiele osób śpiewa: "Mówił ojciec do swej Basi cały zapłakany", zamiast: "Już tam ojciec do swej Basi mówi zapłakany".
Poradnik pt. „Hymn Polski” jest dostępny poniżej w formie pliku do czytania i do samodzielnego wydrukowania, podobnie jak publikacja pt. „Biało-Czerwona”, która już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 
 
tekst za: mswia.gov.pl

Załączniki

Wakacyjna obniżka cen na Krytej Pływalni HYDROSFERA!

Wakacyjna obniżka cen na Krytej Pływalni HYDROSFERA

Ilustracja do informacji: Wakacyjna obniżka cen na Krytej Pływalni HYDROSFERA!
 • 23-06-2017
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 93
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.