Aktualności

Zapraszamy do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, Patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, Patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
Uprzejmie informuję, że Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego realizuje działania związane z pełną obsługą ubezpieczenia społecznego rolników na mocy ustawy z dnia 20.12.1990r. o u.s.r. (Dz.U. z 2017r. poz. 2336). W ramach zadań ustawowych działa na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy w rolnictwie i chorobom zawodowym. Profilaktyka KRUS skupia się na rozpowszechnianiu wśród ubezpieczonych wiedzy o zagrożeniach zdrowia i życia przy pracy rolniczej, a także znajomości zasad bezpiecznej pracy. Jednym z takich działań jest Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
 • 13-03-2018
czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, który przebiegnie pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, który przebiegnie pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi i upowszechnianie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym KRUS organizuje od 2011 roku Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem Bezpiecznie na wsi.
Tegoroczna edycja Konkursu ogłoszona jest pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.
 • 13-03-2018
czytaj dalej

KONKURS „ AKTYWNA WIEŚ’’ – 2018r.

Ilustracja do informacji: KONKURS „ AKTYWNA WIEŚ’’ – 2018r.
Urząd Miejski w Kietrzu ogłasza kolejną edycję  konkursu „Aktywna Wieś”. Jego celem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców wsi, aktywizacja społeczności lokalnej oraz poprawa estetyki i wyglądu poszczególnych miejscowości. Uczestnikami konkursu mogą być sołectwa z gminy Kietrz.
 • 05-03-2018
czytaj dalej

Usuwanie azbestu - konkursowy nabór wniosków na 2018 r. na dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu

Ilustracja do informacji: Usuwanie azbestu - konkursowy nabór wniosków na 2018 r. na dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu
Informujemy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy o możliwości skorzystania z dofinansowania na demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwianie materiałów budowlanych zawierających azbest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
 • 02-03-2018
czytaj dalej

Terminy zapisów na „ORLIK”

Ilustracja do informacji: Terminy zapisów na „ORLIK”
Z dniem 01.03.2018 przyjmowane będą zapisy grup zorganizowanych, które są zaineresowane korzystaniem z kompleksu boisk na Orliku w celu ustalenia harmonogramu zajęć na rok 2018.
 • 02-03-2018
czytaj dalej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ilustracja do informacji: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dziś 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data nie jest przypadkowa, ponieważ dokładnie 67 lat temu po pokazowym procesie zostali zamordowani członkowie zarządu WiN: Łukasz Ciepliński, Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel.
 
 • 01-03-2018
czytaj dalej

Burmistrz Kietrza przedstawia ofertę złożoną przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Kietrzu „Jesteśmy Wyjątkowi” na wsparcie finansowe zadania.

Ilustracja do informacji: Burmistrz Kietrza przedstawia ofertę złożoną przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Kietrzu „Jesteśmy Wyjątkowi” na wsparcie finansowe zadania.
Burmistrz Kietrza przedstawia ofertę złożoną w dniu 21.02.2018 r. przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Kietrzu „Jesteśmy Wyjątkowi”  na wsparcie finansowe zadania.  Zgodnie z art. 19 a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2003 r. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) uznając celowość realizacji zadania publicznego przez organizację pozarządową lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3, Burmistrz Kietrza przedstawia ofertę na zadanie o nazwie: „Basen na zdrowie”
 • 28-02-2018
czytaj dalej

Aktywnie dla naszej Darii - numery startowe

Ilustracja do informacji: Aktywnie dla naszej Darii - numery startowe
Już w sobotę 3 marca o godzinie 13:00 zapraszamy na wydarzenie AKTYWNIE DLA NASZEJ DARII, organizowane przez Pana Grzegorza Lacha, klasę 3 LO w Kietrzu oraz Gminę Kietrz. Numery startowe mozna nabyć w następujących miejscach:
 
- Urząd Miejski w Kietrzu (godziny otwarcia: śr.: 7:30 - 15:30, czw.: 7:30 - 15:30, pt.: 7:30 - 14:00)
- Kryta Pływalnia Hydrosfera w Kietrzu, od 9:00 do 21:00, 
- Sklep Pani Justyny Semanyszyn - Sobczak w godzinach od 9:00 do 17:00.
 
W dniu zawodów numery startowe będą dostępne tylko w biurze zawodów, które będzie otwarte na godzinę przed startem, czyli od godziny 12:00.
 • 28-02-2018
czytaj dalej

Poszukujemy właściciela psa

Ilustracja do informacji: Poszukujemy właściciela psa
Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z mieszkańców wsi Nowa Cerekwia, że przy ul. Raciborskiej błąka się pies. Jest nieduży i bardzo wystraszony, nie pozwala się nikomu do siebie zbliżyć. Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje psa prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Melioracji Urzędu Miejskiego w Kietrzu tel. 77 485 43 56, wew. 22 lub 34
 • 26-02-2018
czytaj dalej

Informacja dyrektora delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu

Ilustracja do informacji: Informacja dyrektora delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu
Informacja dyrektora delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu z dnia 22 lutego 2018 r. o zasadach dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego oraz o liczbie urzędników wyborczych w każdej gminie na obszarze właściwości Delegatury.
 
Informacja w załączniku
 • 26-02-2018
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.