Aktualności

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2018 roku na tym samym poziomie!

Ilustracja do informacji: Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2018 roku na tym samym poziomie!
Urząd Miejski w Kietrzu uprzejmie informuje, iż stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2018 r. nie uległa zmianie. Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny wynosi 10,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość. W przypadku gdy odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny stawka wynosi 20,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.
W zależności od ilości osób w rodzinie, zamieszkujących na danej nieruchomości, opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi naliczana jest w następujący sposób:
 
Liczba osób zamieszkujących nieruchomość
Opłata w przypadku prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów
Opłata w przypadku nieprowadzenia selektywnej zbiórki odpadów
 
od jednej do trzech osób
 
10,00 zł za każdą osobę
20,00 zł za każdą osobę
każda kolejna osoba: czwarta, piąta, szósta, siódma i  ósma
5,00 zł za każdą osobę
10,00 zł za każdą osobę
dziewiąta osoba i każda następna
1,00 zł za każdą osobę
2,00 zł za każdą osobę
 
Przypominamy również Mieszkańcom Gminy Kietrz o obowiązujących terminach płatności:
 1. za I kwartał do 31 stycznia danego roku;
 2. za II kwartał do 30 kwietnia danego roku;
 3. za III kwartał do 31 lipca danego roku;
 4. za IV kwartał do 31 października danego roku
Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi na nieruchomościach będących domkami letniskowymi oraz stanowiącymi miejsca rekreacyjno – wypoczynkowe jest opłatą ryczałtową, płatną do 31 marca danego roku.
 
Wpłat należności z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na indywidualne konto bankowe.

Nowe cyberzagrożenie z wykorzystaniem przekierowania połączeń na inny numer telefonu

Ilustracja do informacji: Nowe cyberzagrożenie z wykorzystaniem przekierowania połączeń na inny numer telefonu
W swoim komunikacie prasowym mBank ostrzega przed nowym typem ataku cyberprzestępców skierowanym na klientów bankowości mobilnej. Bank radzi też, jak zabezpieczyć się przed utratą środków.
ak wygląda schemat takiego ataku? Jest on przeprowadzany w kilku etapach:
 • w pierwszej kolejności przestępcy muszą pozyskać dane osobowe swojej ofiary (fałszywe ogłoszenia o pracę, vishing, nieuprawniony dostęp do konta pocztowego, itp.),
 • podszywając się pod klienta, kontaktują się z operatorem sieci w celu przekierowania połączeń przychodzących z numeru ofiary na swój numer telefonu,
 • kolejnym krokiem jest sparowanie aplikacji mobilnej z kontem klienta na urządzeniu należącym do przestępców poprzez podanie pozyskanych wcześniej danych osobowych oraz przechwycenie kodu autoryzacyjnego w wyniku włączonej u operatora sieci usługi przekierowania połączeń,
 • na końcu – kradzież środków z konta z wykorzystaniem aplikacji mobilnej w ramach ustawionych limitów.
Jak się bronić przed takim atakiem? Należy uważnie czytać wszystkie wiadomości SMS – zarówno te przesłane od operatora o dokonaniu przekierowania lub włączeniu innych istotnych operacji, jak i bank. mBank wysyła powiadomienia SMS z informacją o sprawowaniu aplikacji mobilnej z kontem. Jeżeli nie inicjowałeś osobiście takiej operacji, masz informację, że prawdopodobnie ktoś robi to w Twoim imieniu. Podobnie możesz otrzymywać informacje o zrealizowanych operacjach finansowych. Masz również możliwość zmiany limitów mobilnych w serwisie transakcyjnym banku oraz limitów na transakcje BLIK poprzez kontakt z konsultantem mLinii.
Jeżeli otrzymałeś powiadomienie o włączeniu przekierowania połączeń przychodzących na inny numer telefonu lub sparowaniu aplikacji mobilnej z kontem i nie wykonywałeś tych czynności osobiście – natychmiast skontaktuj się z bankiem. Włączenie, przez osoby nieuprawnione, usługi przekierowania połączeń przychodzących na inny numer telefonu należy niezwłocznie zgłosić również do operatora sieci.
 

UWAGA! Kasa Urzędu Miejskiego będzie nieczynna!

Ilustracja do informacji: UWAGA! Kasa Urzędu Miejskiego będzie nieczynna!
Informujemy, że w dniu 17 stycznia 2018 roku kasa Urzędu Miejskiego w Kietrzu będzie nieczynna.
Za utrudnienia przepraszamy.
 • 15-01-2018
czytaj dalej

Burmistrz Kietrza nominowany w konkursie "Człowiek Roku 2017"

Ilustracja do informacji: Burmistrz Kietrza nominowany w konkursie "Człowiek Roku 2017"
Szanowni Państwo!
 
Bardzo dziękuję Redakcji i Czytelnikom Nowej Trybuny Opolskiej za nominację w konkursie "Człowiek Roku 2017". To dla mnie bardzo ważna nominacja, która wskazuje, że podjęte w 2017 roku działania - m.in. podpisanie umowy na rewaloryzację kietrzańskiego rynku oraz sprowadzenie belgijskiego inwestora do Kietrza - były słuszne i potrzebne. Dziękując za docenienie moich starań chcę Państwa prosić o pomoc. W naszym mieście jest osoba, która o wiele bardziej potrzebuje naszego wsparcia. Poniesione przez wszystkich potencjalnych głosujących koszta bardziej przysłużą się młodej Bohaterce, która każdego dnia zmaga się z ciężką chorobą. Proszę zatem wszystkich, którzy planowali wesprzeć moją kandydaturę w konkursie, o przekazanie wsparcia Darii Wierzbickiej Chcę Po Prostu Żyć.
 
Burmistrz Kietrza
Krzysztof Łobos
 • 15-01-2018
czytaj dalej

Projekt statutu Gminnej Rady Seniorów.

Ilustracja do informacji: Projekt statutu Gminnej Rady Seniorów.
Do publicznej wiadomości przekazuje się projekt statutu Gminnej Rady Seniorów. Istnieje możliwość przekazywania propozycji ewentualnych zmian w terminie 7 dni od daty opublikowania projektu statutu w formie papierowej (liczy się data wpływu do Urzędu) do Referatu Organzacyjno-Prawnego, pok. 10.*
 
 
 
* Zaproponowane korekty stanowić będą jedynie sugestię zmian, bez konieczności ich wprowadzenia.
 
 • 12-01-2018
czytaj dalej

Wizyta Senatora RP Grzegorza Peczkisa w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Wizyta Senatora RP Grzegorza Peczkisa w Kietrzu
W czwartek 11 stycznia 2018 roku Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos spotkał się z Senatorem RP Grzegorzem Peczkisem. Pan Senator przybył do Kietrza, by podziękować włodarzowi i Mieszkańcom Gminy za zaangażowanie w świąteczną akcję "Polacy-Rodakom". Rozmowy dotyczyły także ważnych spraw, którymi żyje nasza Gmina.
Po zakończonych rozmowach Burmistrz oprowadził Senatora po budynku Urzędu Miejskiego oraz przedstawił wizualizacje kietrzańskiego rynku, którego rewaloryzacja zakończy się w roku 2019.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Awaria wodociągu

Ilustracja do informacji: Awaria wodociągu
PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE “HYDROKAN” W KIETRZU INFORMUJE MIESZKAŃCÓW KIETRZA - ZATORZA, ŻE W DNIACH 10-11 STYCZNIA 2018r. NASTĄPI PRZERWA W DOSTAWIE WODY, SPOWODOWANA AWARIĄ SIECI WODOCIĄGOWEJ.
 
NA CZAS USUNIĘCIA AWARII PROSIMY O ZGROMADZENIE ZAPASU WODY.
 
ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

Bieg charytatywny - "Biegniemy dla Arka"

Ilustracja do informacji: Bieg charytatywny - "Biegniemy dla Arka"
Wszystkich amatorów biegania i ludzi dobrej woli zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej prowadzonej na rzecz naszego kolegi Arka, który jeszcze pół roku temu pokonywał razem z nami trasy biegowe na dystansie pół i pełnych maratonów. Arek to nasz dobry druh, radosny i pełen życzliwości uczestnik wielu imprez biegowych w tym "Papieskiej sztafety biegowej Kietrz-Rzym" - dziś zmaga się z chorobą nowotworową.
 
Bieg organizowany jest w dniu 13.01.2018 r. (sobota) przy Zespole Szkół w Kietrzu przy ulicy Kościuszki 14 (parking przed szkołą).
Start biegu o godzinie 11:00.
 
Wpisowe na zawody w całości zostanie przekazane jako dobrowolne wsparcie materialne na potrzeby leczenia Arka. Wiemy jak wiele dodaje mu to energii do walki........ że tak dużo osób chce wystartować w biegu dla Niego!
 
Przygotowaliśmy dla wszystkich chętnych dwie trasy: 4 km dla kobiet i 7 km dla mężczyzn.
Wszystkich, którzy się zastanawiają czy dadzą radę pokonać powyższy dystans, prosimy o wsparcie swoją obecnością, zapisaniem się i przespacerowaniem tyle ile starczy Wam siły J.
 
Organizator zapewnia dla wszystkich biegaczy poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!!!
 • 10-01-2018
czytaj dalej

Nabór absolwentów na zagraniczne staże zawodowe w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech i Malcie

Ilustracja do informacji: Nabór absolwentów na zagraniczne staże zawodowe w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech i Malcie
 • 08-01-2018
czytaj dalej

90. rocznica obecności Sióstr FMM w Kietrzu

Ilustracja do informacji: 90. rocznica obecności Sióstr FMM w Kietrzu
W sobotę 6 stycznia 2018 roku obchodziliśmy święto Trzech Króli. W naszym mieście to wydarzenie szczególne. Na ulicy Raciborskiej stoi bowiem kościół pod ich wezwaniem. W tym roku okazja do świętowania była podwójna, ponieważ Siostry ze zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi obchodzą właśnie 90. rocznicę swojej obecności na ziemi kietrzańskiej. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył JE ks. bp. Paweł Stobrawa. We Mszy Świętej uczestniczył także Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos.
 • 08-01-2018
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.