Aktualności

Awaria sieci ciepłowniczej przy ulicy Wojska Polskiego w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Awaria sieci ciepłowniczej przy ulicy Wojska Polskiego w Kietrzu
Awaria sieci ciepłowniczej przy ulicy Wojska Polskiego w Kietrzu. Trwaja prace przy usunięciu przecieku, które są wykonywane przez pracownikow Kombinatu Rolnego Kietrzu. O termine zakończenia prac powiadomimy w dniu 02.10. Za utrudnienia bardzo przepraszamy. PK Hydrokan
 • 01-10-2018
czytaj dalej

Odnowiony skwer przy ulicy Głubczyckiej i Niepodległości

Ilustracja do informacji: Odnowiony skwer przy ulicy Głubczyckiej i Niepodległości
Skwer przy ulicy Głubczyckiej i Niepodległości w Kietrzu to już obecnie zupełnie inne miejsce. Przedsiębiorstwo Komunalne Hydrokan z Kietrza zakończyło prace w parku i mieszkańcy mogą już z niego korzystać. Zapraszamy na krótki materiał z tego miejsca.
 
https://www.youtube.com/watch?v=zXkpV1pj5c0&t=4s
 • 28-09-2018
czytaj dalej

Opolski Dzień Rodziny i III Opolskie Targi Ekonomii Społecznej - Zapraszamy!

Ilustracja do informacji: Opolski Dzień Rodziny i III Opolskie Targi Ekonomii Społecznej - Zapraszamy!
Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła już 29 września zaprasza na Opolski Dzień Rodziny oraz na III Opolskie Targi Ekonomii Społecznej. Wśród atrakcji znajdują się m.in. strefa zabaw dla dzieci, rodzinne gotowanie, pokaz iluzji, przejażdżki konne, pokazy karate, warsztaty cyrkowe czy koncert zespołu Red Lips. Zapraszamy serdecznie do Centrum Wystawienniczo - Kongresowego w Opolu.
 • 27-09-2018
czytaj dalej

Zapraszamy na spotkanie informacyjne programu "Czyste Powietrze"

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na spotkanie informacyjne programu "Czyste Powietrze"
„Zapraszamy na spotkania informacyjne programu "Czyste Powietrze"
Informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu od 6 września br. przeprowadza spotkania informacyjne dla mieszkańców opolszczyzny we wszystkich Gminach z zakresu Programu Priorytetowego NFOŚiGW „Czyste Powietrze”.
 
Celem programu jest zmniejszenie lub unikniecie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.
 
Forma wsparcia finansowego: dotacja, pożyczka.
 
Program dotyczy kosztów związanych z termoizolacją budynków jednorodzinnych i wymianą starych pieców i kotłów na kotły na: paliwa stałe, węzły cieplne, systemy ogrzewania elektrycznego, kotły olejowe, kotły gazowe kondensacyjne, pompy ciepła powietrze, pompy ciepła odbierające ciepło z gruntu lub wody.
Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.
 
Spotkanie w Kietrzu odbędzie się 06.10.2018 o godzinie 18:00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury.
 • 26-09-2018
czytaj dalej

Powiatowo – Gminne Dożynki 2018 w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Powiatowo – Gminne Dożynki 2018 w Kietrzu
Dnia 16 września 2018 r. na Stadionie Miejskim w Kietrzu odbyły się Powiatowo-Gminne Dożynki. Korowód dożynkowy w towarzystwie Raciborskiej Orkiestry Dętej „Plania” przeszedł ulicami Kietrza spod budynku urzędu do Kościoła Parafialnego Św. Tomasza Apostoła, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji rolników.
 
Po Mszy Świętej zaproszeni goście oraz mieszkańcy udali się przy dźwiękach orkiestry na Stadion Miejski, gdzie odbywała się część oficjalna uroczystości. Galę dożynkową rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Starostowie dożynek Pani Barbara Drzał oraz Pan Tomasz Ognisty przekazali chleb z tegorocznych plonów Pani Anicie Juchno-  Wicestaroście Powiatu Głubczyckiego oraz Panu Krzysztofowi Łobosowi- Burmistrzowi Kietrza, którzy następnie przekazali go grupie przyjmującej chleb- Pani Sabinie Rostek i Panu Andrzejowi Durda. Chleb z tegorocznego ziarna, zgodnie z tradycją, został rozdany mieszkańcom i przybyłym gościom.
 
Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień przez gospodarzy terenu oraz przedstawicieli zaproszonych instytucji wręczone zostały nagrody książkowe dla rolników z terenu Gminy Kietrz za osiągnięcie wysokich wyników w produkcji rolnej, natomiast wyróżnieni pracownicy jednostek pracujących na rzecz rolnictwa otrzymali nagrody książkowe za pracę i zaangażowanie w tegorocznych żniwach oraz za wkład w rozwój firmy. W podziękowaniu za trud pracy włożony w przygotowanie święta plonów starościna oraz starosta tegorocznych dożynek otrzymali po 1 tonie nawozu Salmag. Nagroda została wręczona przez przedstawicieli Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S. A. Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście spotkali się przy poczęstunku w hali namiotowej ustawionej przed sceną.   
 
Podczas dożynek przeprowadzony został gminny konkurs na najpiękniejszą koronę lub wieniec żniwny. W tegorocznych konkursie wzięło udział 6 koron z terenu naszej gminy. Komisja konkursowa I miejsce przyznała koronie wykonanej przez mieszkańców Kietrza, przyznając jej nagrodę finansową w wysokości 600 zł, II miejsce przyznano koronie wykonanej przez sołectwo Dzierżysław- nagroda wynosiła 500 zł, natomiast III miejsce zajęła korona z Chróścielowa, otrzymując 400 zł. Pozostałe korony, tj. z miejscowości Pilszcz i Rozumice oraz korona wykonana przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Klisinie Filia Kietrz otrzymały wyróżnienia i nagrody w wysokości 300 zł każda.   Ponadto korona wykonana przez mieszkańców Kietrza zajęła III miejsce w powiatowym konkursie koron i wieńców żniwnych, rozstrzygniętym tuż po konkursie gminnym.  
 
Uroczystości dożynkowe urozmaicała wystawa sprzętu rolniczego przygotowana przez Kombinat Rolny w Kietrzu oraz przepiękna wystawa Rodzinnych Ogródków Działkowych „Welur” i „Zgoda” w Kietrzu i zaprzyjaźnionych działkowców z Republiki Czeskiej. Przygotowane zostały również stoiska informacyjne Izby Rolniczej w Opolu, Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Płaskowyż Dobrej Ziemi z Kietrza, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Głubczyc, Opolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt z Głubczyc, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Głubczyc, Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowych Gołuszowic, Domu Pomocy Społecznej z Klisina Filia Kietrz.
 
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy oraz przybyłym gościom z terenu powiatu głubczyckiego za liczny udział uroczystościach dożynkowych. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów wydarzenia, bez których Święto Plonów nie mogłoby mieć tak atrakcyjnej oprawy. Sponsorami tegorocznych dożynek byli:
 1. Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.
 2. „BIOCHEM” Kietrz
 3. „Agro-Eko” Kietrz
 4. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S. A. 
 5. Bank Spółdzielczy Racibórz o/ Kietrz
 6. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie
 7. „Galmet Sp.z o.o.” Sp. K. Głubczyce
 8. Gospodarstwo Rolne Konrad Pohl z Dzielowa
 9. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie
 10.  „AGROCAR” Kietrz
 11.  „PROSAT” Kietrz
 12. Zakład Rzeźniczo- Wędliniarski „Nasieniak Sp.j.” Kietrz
 13. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Finezja” Ściborzyce Wielkie
 14.  Edward Drzał z Kietrza
 15.  „NAPRZÓD” Sp. z o.o. Rydułtowy
 16.  Cukiernia „METRO-PLUS” Kietrz
 17. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głubczycach
 18. Gospodarstwo Rolne Ewa Matejka z Dzielowa
 19. Tomasz Ognisty z Kietrza
 
 
Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa
i Melioracji Urzędu Miejskiego w Kietrzu
 • 26-09-2018
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zainwestuj w Gminie Kietrz!

Ilustracja do informacji: Zainwestuj w Gminie Kietrz!
Zainwestuj w Gminie Kietrz!

Burmistrz Kietrza oferuje do sprzedaży nieruchomości w trybie przetargu:

Teren pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną  – Kietrz
Działka o pow. 3375m2 położona w Kietrzu przy ulicy Okrzei z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Bezpośredni dostęp do drogi i uzbrojenia w sieci infrastruktury technicznej. W sąsiedztwie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, usługi, handel ogólnodostępny parking.

Teren pod zabudowę garażami – Kietrz
Działki o pow. 21m2 (3-działki) i o pow. 22m2 (1-działka) położone w Kietrzu w obrębie ulicy Głubczyckiej z przeznaczeniem pod zabudowę garażową, usytuowane w ciągu kompleksu 12 – działek w sąsiedztwie już zagospodarowanej zabudowy garażowej.

Teren pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną – Ściborzyce Wielkie
Kompleks działek o pow. 939m2 położony w Ściborzycach Wielkich, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, z bezpośrednim dostępem do drogi i infrastruktury technicznej. Możliwość realizacji zabudowy uwarunkowana uzyskaniem pozytywnej decyzji o warunkach zabudowy.

Teren rolniczy - Wojnowice
Działka o pow. 7513m2 położona w Wojnowicach w sąsiedztwie terenów użytkowanych rolniczo i nieużytków, brak uzbrojenia, dojazd droga polną.

Tereny rolnicze – Ściborzyce Wielkie
Działki o pow. 3101m2 i o pow. 2786m2 położone w Ściborzycach Wielkich, w sąsiedztwie terenów użytkowanych rolniczo i zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, z bezpośrednim dostępem do drogi i infrastruktury technicznej.

Teren rolniczy - Kozłówki
Działka o pow. 7000m2 położona w Kozłówkach, w sąsiedztwie terenów użytkowanych rolniczo i nieużytków, brak uzbrojenia, dojazd droga polną.
 
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Kietrz. Wkrótce opublikujemy zdjęcia wymienionych terenów.
 • 25-09-2018
czytaj dalej

Mobilne Muzeum Multimedialne w Kietrzu!

Ilustracja do informacji: Mobilne Muzeum Multimedialne w Kietrzu!
Mobilne Muzeum Multimedialne przygotowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej już 1 i 2 października będzie gościć w naszym mieście!
 
Na wszystkich chętnych czekają urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzą fascynującą narrację poświęconą Niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni. Niezwykłe spotkanie z historią odbywa się w mobilnym module ekspozycyjnym, przystosowanym do podróży po całym kraju.
   
To właśnie w tej nowoczesnej formie można obejrzeć wystawę przygotowaną z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podróż Muzeum Multimedialnego po Polsce ma na celu włączenie się w świętowanie wspomnianego jubileuszu, dopełniając swym przesłaniem lokalne obchody. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości. Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne.
 • 24-09-2018
czytaj dalej

Oferta pracy w Opavie

Ilustracja do informacji: Oferta pracy w Opavie
Operator, operatorka poszukiwani! Miejsce pracy: Opava.
 
Oferujemy:
 • Wynagrodzenie około 2.800-3.350 PLN miesięcznie brutto.
 • Premie od majstra, bonus za frekfencję i inne dodatki.
 • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, bądź umowę zlecenie.
 • Pracę w systemie: 2 lub 3 zmianowym (praca bez nocek również jest możliwa).
 • Możliwość zakupu gotowych wyrobów w dyskontowych cenach.
 • Zaliczki, już po przepracowanym tygodniu.
 • Pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności.
 • Opiekę koordynatora, który komunikuje się w języku polskim.
Oczekujemy:
 • Dobrej kondycji fizycznej.
 • Zdolności manualnych.
 • Dyspozycyjności.
 • Zmotoryzowania.
 
 • 24-09-2018
czytaj dalej

Finał konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego

Ilustracja do informacji: Finał konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego
Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła zaprasza na finał konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego", który odbędzie się 26 września o godzinie 15:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego (sala konferencyjna Orła Białego przy ul. Piastowskiej 14/Ostrówek w Opolu).
 
Podczas finału odbędzie się m.in. uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Marszałka Województwa Opolskiego, debata nt przestrzeni publicznej z udziałem:
- Filipa Springera (reporter, fotograf, autor książek poświęconych przestrzenie i architekturze),
- Roberta Koniecznego, architekta, laureata wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. European Prize for Urban Public Space.
 • 24-09-2018
czytaj dalej

Nowy park przy ulicy Głubczyckiej

Ilustracja do informacji: Nowy park przy ulicy Głubczyckiej
Dzięki pracom wykonanym przez PK "Hydrokan" zmieniło się oblicze skweru przy ulicy Głubczyckiej w Kietrzu. Zarośnięte dotąd alejki zostały zastąpione chodnikami z kostki brukowej, a stare donice wymieniono na piękne nasadzenia. Pojawiły się także nowe ławki, które pozwolą odpocząć w nowym otoczeniu.
 • 24-09-2018
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Park przy ulicy Głubczyckiej

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.