Aktualności

Gminne Dożynki 2017 w Ściborzycach Wielkich

Ilustracja do informacji: Gminne Dożynki 2017 w Ściborzycach Wielkich
Dnia 16 września 2017 r. w miejscowości Ściborzyce Wielkie odbyły się Gminne Dożynki. Gospodarzem oraz organizatorem tegorocznych Dożynek było sołectwo Ściborzyce Wielkie przy współpracy z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kietrzu oraz Urzędem Miejskim w Kietrzu.
 • 26-09-2017
czytaj dalej

Zarządzenie nr 76/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 13 września 2017 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko Kierownika Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Zarządzenie nr 76/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 13 września 2017 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko Kierownika Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Kietrzu
Więcen w BIP.
 • 14-09-2017
czytaj dalej

Szkolenia z języka angielskiego

Ilustracja do informacji: Szkolenia z języka angielskiego
Chcesz być bardziej konkurencyjny na rynku pracy? Chcesz zdobyć certyfikat TOEIC, który jest rozpoznawalny przez firmy na całym świecie? Jest na to sposób! Już dziś na terenie województwa opolskiego, w tym na terenie gminy Kietrz ruszyła rekrutacja do szkoleń z języka angielskiego!
Szkolenia, realizowane w ramach projektu „Angielska Kuźnia Talentów”, będą prowadzone przez doświadczonych lektorów metodą komunikacji  kładącą akcent na wszystkie sprawności językowe tj. mówienie, pisanie i rozumienie ze słuchu zgodnie ze standardem Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

Kto może wziąć udział w kursie?
Osoby z terenu województwa opolskiego w wieku od 18 roku życia zgłaszające się z własnej inicjatywy do wzięcia udziału w celu podniesienia kompetencji językowych w ramach projektu, spełniające przynajmniej jeden z poniższych warunków, tj. osoby:
- mające 50 lat i więcej,
- o niskich kwalifikacjach,
- z niepełnosprawnością,
- opiekujące się osobami zależnymi,
- z terenów wiejskich w tym peryferyjnych,
- długotrwale bezrobotne,
- kobiety,
- migranci powrotni i imigranci,
 
Uczestnikom kursów zapewniamy:
- aż 120h z języka angielskiego w grupach liczących średnio 10-12 na różnych poziomach znajomości języka ( od A1 – początkujący do C2 - profesjonalny) - w zależności od potrzeb i możliwości uczestników szkoleń,
- szkolenia będą odbywać się 2 razy w tygodniu po 2h dydaktyczne, lub z inną częstotliwością, w terminach uzgodnionych z uczestnikami,
- materiały szkoleniowe (podręczniki do języka angielskiego),
- egzamin zewnętrzny TOEIC.
 
Co zyskujesz?
- konkretne umiejętności językowe,
- certyfikat potwierdzający nabycie pełnego poziomu kompetencji honorowany przez firmy na całym świecie !
 
By zgłosić swój udział, wypełnij dokumenty zgłoszeniowe:
- formularz zgłoszeniowy,
- test z języka angielskiego (w przypadku osób, które nie uczyły się wcześniej języka angielskiego, bądź chcą rozpocząć naukę od podstaw, wystarczy podpisać test),
i wyślij je pocztą na adres:
Centrum Szkoleniowe Masterlang
ul. Jana Kasprowicza 3/5,
31-523 Kraków.
 
Dokumenty zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej projektu pod adresem:
www.masterlang.pl/opolskiejezyki
 
Więcej informacji o realizowanym projekcie znajdą Państwo:
pod adresem e-mail : e-mail
oraz pod numerem telefonu: 533 394 980.
 
Szkolenia są w 90% dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pozostałe 10%, tj. 206 zł pochodzi ze środków uczestników szkoleń. Cena obejmuje: podręcznik teoretyczny i praktyczny, 120h kursu i egzamin zewnętrzny.
 
Projekt jest realizowany przez Centrum Szkoleniowe Masterlang, a współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Wysoka jakość edukacji, Działanie 9.3 Wsparcie kształcenia ustawicznego w okresie od 01 lipca 2017 r. do 30 kwietnia 2019 r.
 
Serdecznie zapraszamy !

Załączniki

Szczenięta szukają domu

Ilustracja do informacji: Szczenięta szukają domu
Mają około 6 tygodni, urodziły się przy wysypisku śmieci w Dzierżysławiu. Szczeniaczki są kundelkami. Wyrosną z nich psy średniej wielkości. Obecnie pieski przebywają w kojcu w PK „HYDROKAN”, ul. Traugutta 15 w Kietrzu. Zostały odrobaczone, odpchlone i zaszczepione przeciwko parwowirozie. Wszystkim szczeniakom założono książeczki zdrowia. 
Szczeniaki są gotowe do oddania w dobre ręce.
 
Osoby zdecydowane na przygarnięcie szczeniąt prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Melioracji Urzędu Miejskiego w Kietrzu tel. 77 485 43 56, wew. 22 lub 34.

 

Zmiana organizacji ruchu w obrębie kietrzańskiego Rynku!

Ilustracja do informacji: Zmiana organizacji ruchu w obrębie kietrzańskiego Rynku!
W związku z trwającą przebudową głównego placu naszego miasta, w jego obrębie nastąpi zmiana organizacji ruchu. Będzie ona obowiązywała aż do końca przebudowy rynku. Wszystkich kierowców i pozostałych uczestników ruchu drogowego prosimy o zapoznanie się z wprowadzanymi zmianami.
 • 11-09-2017
czytaj dalej

IMGW ostrzega: będzie mocno wiało!

Ilustracja do informacji: IMGW ostrzega: będzie mocno wiało!

Załączniki

Ostrzeżenie!

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie!
Na terenie województwa opolskiego kolejny raz doszło do wyłudzenia pieniędzy, tym razem metodą na wnuczka przez fałszywego Funkcjonariusza CBŚP. 
Apelujemy do wszystkich Mieszkańców - bądźcie czujni i ostrożni. Ostrzegajcie bliskich!  Kolejny raz jesteśmy celem złodziei wyłudzających  majątki metodami na wnuczka i policjanta. Stosują je zamiennie, dlaczego cały czas trzeba mieć się na baczności.
 • 12-09-2017
czytaj dalej

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZANIECZYSZCZENIA WODY Z WODOCIĄGU PUBLICZNEGO ROZUMICE

Ilustracja do informacji: KOMUNIKAT W SPRAWIE ZANIECZYSZCZENIA WODY Z WODOCIĄGU PUBLICZNEGO ROZUMICE
Przedsiębiorstw Komunalne „HYDROKAN’ Sp. z o.o. z siedzibą w Kietrzu zawiadamia mieszkańców Pilszcz osiedle oraz Lubotynia, iż w wyniku przeprowadzonego przez PPIS w Głubczycach badania jakości wody przeznaczonej do spożycia stwierdzono skażenia wody z wodociągu publicznym Rozumice bakteriami z grupy Coli. Zgodnie z decyzją PPIS w Głubczycach w celu ochrony zdrowia należy przeprowadzać dezynfekcję termiczną wody przeznaczonej bezpośrednio do spożycia w następujący sposób: Przed spożyciem woda powinna być doprowadzona do wrzenia w otwartych naczyniach i następnie gotowana przez co najmniej 2-3 minuty.
 • 08-09-2017
czytaj dalej

Harmonogram zebrań wiejskich w 2017 roku

Ilustracja do informacji: Harmonogram zebrań wiejskich w 2017 roku
Prezentujemy harmonogram zebrań wiejskich, które odbędą się w miesiącu wrześniu 2017 roku.
 • 05-09-2017
czytaj dalej

Nabór wniosków do programu stypendialnego Wspieramy najlepszych II

Ilustracja do informacji: Nabór wniosków do programu stypendialnego Wspieramy najlepszych II
Zarząd Województwa Opolskiego w dniach od 11 do 29 września br. ogłasza nabór wniosków do programu stypendialnego Wspieramy najlepszych II, realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
 
 
 
Szczegóły na plakacie
 • 04-09-2017
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 96
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.