Aktualności

Mobilny Punkt Informacyjny

Ilustracja do informacji: Mobilny Punkt Informacyjny
Informujemy o organizacji dyżuru specjalisty ds. funduszy europejskich Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (LPI) w Kędzierzynie-Koźlu dnia 17 sierpnia 2017 r. (czwartek) w godzinach 9:00 – 12:00 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach przy ul. Pocztowej 6. 
 • 09-08-2017
czytaj dalej

Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS i chodzą po domach. Jak nie dać się nabrać?

Ilustracja do informacji: Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS i chodzą po domach. Jak nie dać się nabrać?
Czy pracownik ZUS może odwiedzić mnie w domu? Tak, ale wyłącznie w rzadkich okolicznościach. Często jednak pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podszywają się oszuści, próbujący wykorzystać niewiedzę i naiwność w szczególności seniorów. Jak nie dać się nabrać? Wyjaśniamy.
Oszuści mają różne sposoby na omotanie swoich ofiar. Z reguły wykorzystują oni naiwność i/lub niewiedzę - jak przy wyłudzeniach metodą „na wnuczka”, czy podszywając się pod znane firmy telekomunikacyjne (nieco tylko zmieniając nazwę). Okazuje się, że coraz częściej przestępcy podszywają się pod pracowników... Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oferując podczas „wizyt domowych” świadczenia czy usługi niemające nic wspólnego z ZUS-em. Tymczasem stosunkowo łatwo uniknąć naciągaczy - bo choć odpowiedź na pytanie „czy pracownik ZUS może odwiedzić mnie w domu?” brzmi tak, to jednak jest to wyjątkowa rzadkość.
 
Czy pracownik ZUS może odwiedzić mnie w domu? Tak, ale...
 
Co do zasady, z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (i jego pracownikami) mamy styczność najczęściej w placówkach. To w ten sposób, oraz listownie, odbywa się zdecydowana większość interakcji z mnie lub bardziej (nie)lubianą instytucją. Powoli to się jednak zmienia, bo coraz więcej osób i instytucji korzysta z Platformy Usług Elektronicznych, czyli specjalnego portalu umożliwiającego wymianę korespondencji z pominięciem tradycyjnych kanałów komunikacyjnych. Warto również wspomnieć o możliwości rozmowy z pracownikiem ZUS za pomocą... Skype'a - nie dość, że to działa, to często łatwiej połączyć się z kompetentnym pracownikiem szybciej, niż za pomocą tradycyjnej infolinii.
Są jednak sytuacje, w których to nie my udajemy się do wyłożonego marmurami oddziału czy placówki ZUS, ale placówka - a raczej jej pracownik - przyjdzie do nas. Chodzi tu przede wszystkim o następujące sytuacje:
 
kontrola zwolnienia lekarskiego
- gdy zachodzi podejrzenie, że zwolnienie nie jest konieczne; taka wizyta nie jest zapowiedziana, a jeśli chorego pracownika nie będzie w miejscu zamieszkania, będzie on wezwany do „usprawiedliwienia” swojej nieobecności;
 
kontrola płatnika składek
, gdy adres działalności gospodarczej jest jednocześnie adresem zamieszkania płatnika (z reguły - przedsiębiorcy) - wizyta taka zawsze jest zapowiedziana;
 
wizyta delegacji pracowników ZUS z okazji 100 urodzin
- również i taka wizyta jest zapowiadana z odpowiednim wyprzedzeniem.
 
Jeśli mamy wątpliwości, czy faktycznie odwiedza nas pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (który powinien się wylegitymować), warto skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem 22 560 16 00.
 

Informacja w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Ilustracja do informacji: Informacja w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
Urząd Miejski w Kietrzu informuje, że w dniach od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2017 r. producenci rolni będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wójta, właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego. 
 • 08-08-2017
czytaj dalej

Gaszenie pożaru auta - zapraszamy na pokaz umiejętności ratowniczych polskich jednostek OSP

Ilustracja do informacji: Gaszenie pożaru auta - zapraszamy na pokaz umiejętności ratowniczych polskich jednostek OSP
 • 04-08-2017
czytaj dalej

Koncert zespołu The POKS w Kietrzu!

Ilustracja do informacji: Koncert zespołu The POKS w Kietrzu!
Miło nam zaprosić miłośników dobrej muzyki rockowej na koncert dobrze nam już znanej studenckiej grupy Planet Of The Ketchup Soup - w skrócie THE POKS.
 • 03-08-2017
czytaj dalej

I Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny"

Ilustracja do informacji: I Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny"
Serdecznie zapraszamy na I Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny", które odbędą się w Pilszczu w dniach od 12 do 15 sierpnia 2017 roku. W programie imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i niespodzianek. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Kietrza, Pana Krzysztofa Łobosa.
 • 03-08-2017
czytaj dalej

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców
Opolska Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich zaprasza na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców.
 • 02-08-2017
czytaj dalej

Praca w Przedsiębiorstwie Komunalnym "Hydrokan"

Ilustracja do informacji: Praca w Przedsiębiorstwie Komunalnym "Hydrokan"
Przedsiębiorstwo Komunalne "Hydrokan" poszukuje pracownika na stanowisko inspektor ds. księgowości Wspólnot Mieszkaniowych.
 • 02-08-2017
czytaj dalej

IMGW ostrzega: będzie bardzo gorąco

Ilustracja do informacji: IMGW ostrzega: będzie bardzo gorąco
Najbliższe dni przyniosą tropikalne upały, dlatego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla naszego regionu.
 • 01-08-2017
czytaj dalej

Syreny zawyją w hołdzie Powstańcom

Ilustracja do informacji: Syreny zawyją w hołdzie Powstańcom
1 sierpnia 2017 roku, o godzinie 17:00 na terenie naszej Gminy zawyją syreny alarmowe. W ten sposób oddamy hołd Powstańcom Warszawskim, któzy 73 lata temu w godzinę "W" przystąpili do walki o wolną i niepodległą stolicę.
 • 31-07-2017
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 93
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.