Aktualności

Zmiana godzin funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Zmiana godzin funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Kietrzu
Z uwagi na wystąpienie szczególnie uciążliwych warunków pracy, spowodowanych wysokimi temperaturami powietrza w dniach od 7 do 10 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Kietrzu będzie pracował w godzinach od 7.00 do 13:30
 • 06-08-2018
czytaj dalej

II Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny"

Ilustracja do informacji: II Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny"
Serdecznie zapraszamy na II Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny", które odbędą się w Pilszczu w dniach 14-15.08.2018. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos.
Szczegółowy program Targów znajduje się na plakacie.

Powstanie Warszawskie - Pamiętamy

Ilustracja do informacji: Powstanie Warszawskie - Pamiętamy
Powstanie Warszawskie było ostatnim w czasie drugiej wojny światowej dramatycznym aktem polskiej walki o niepodległość Rzeczypospolitej i wolność jej obywateli. Uczestnicy powstania mieli świadomość, że na ulicach Warszawy toczy się walka o całą Polskę, a nie tylko o jej stolicę. Celem bohaterskiego zrywu była próba pokonania okupanta, a zarazem ratowania powojennej suwerenności Polski. Powstanie trwało 63 dni i zostało zakończone kapitulacją 3 października 1944r.

 
W związku z 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, w celu upamiętnienia tego wydarzenia 1 sierpnia 2018 roku  o godzinie 17.00, na terenie Gminy Kietrz zostaną uruchomione syreny alarmowe. Emitowany będzie sygnał dźwiękowy trwający 3 minuty.

Zatrzymajmy się i oddajmy cześć bohaterskim Powstańcom Warszawy.

Program "Dobry Start" - wnioski tradycyjne

Ilustracja do informacji: Program "Dobry Start" - wnioski tradycyjne
Już od 1 sierpnia będzie można składać tradycyjne, papierowe wnioski do rządowego programu "Dobry Start". Aby ułatwić Państwu ich wypełnienie załączamy wzory wniosków, które należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kietrzu.

Załączniki

Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Kietrzu
Zapraszamy wszystkich Mieszkańców do uczczenia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie 1 sierpnia o godz. 17:00 nie tylko w Warszawie zawyją syreny, zatrzymają się samochody i klaksonami przypomną nam o tej historycznej dacie.
 • 30-07-2018
czytaj dalej

Jak przetrwać upały?

Ilustracja do informacji: Jak przetrwać upały?
Najbliższe dni upłyną pod znakiem upałów. Meteorolodzy przewidują nawet 34 stopnie Celsjusza. Warto zatem pamiętać o podstawowych zasadach zachowania podczas występowania wysokich temperatur. Na powyższej grafice przygotowanej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaprezentowano kilka najważniejszych.
 • 30-07-2018
czytaj dalej

Posprzątaj po swoim psie

Ilustracja do informacji: Posprzątaj po swoim psie
Urząd Miejski w Kietrzu przypomina wszystkim mieszkańcom, że obowiązkiem każdego właściciela jest sprzątanie po swoim psie. Obowiązek ten wynika z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kietrz, przyjętego Uchwałą Nr XXVIII/263/2016 r. Rady Miejskiej w Kietrzu z dnia 24.11.2016 r.
Zgodnie z ww. Regulaminem „zanieczyszczenia po zwierzętach domowych ich opiekunowie powinni usuwać niezwłocznie”. W odchodach psów występują drobnoustroje, które mogą być przyczyną chorób zakaźnych i pasożytniczych u ludzi. Na szczególne ryzyko narażone są nasze dzieci, bawiące się na placach zabaw, trawnikach i w piaskownicach. Psie odchody umieszczone w tzw. „psim pakiecie” lub zwykłej torebce foliowej należy wrzucać do specjalnych pojemników lub zwykłych koszy na śmieci. Właścicielom, którzy nie wykonują ww. obowiązku grozi mandat w wysokości do 500 zł.
 
Bądźmy odpowiedzialni za swoje zwierzęta!

Informacja dla podmiotów, realizujących zamówienia z wykorzystaniem produktów ekologicznych.

Ilustracja do informacji: Informacja dla podmiotów, realizujących zamówienia z wykorzystaniem produktów ekologicznych.
Więcej informacji w załączniku
 • 27-07-2018
czytaj dalej

Szukamy właściciela psa!

Ilustracja do informacji: Szukamy właściciela psa!
W dniu 24.07.2018 r. w godzinach wieczornych funkcjonariusze Policji w Kietrzu otrzymali zgłoszenie o średniej wielkości psie błąkającym się w Rogożanach (od strony Dzbańce- Osiedle). Pies został zabezpieczony. Jeżeli nie odnajdziemy jego właściciela, piesek trafi do schroniska.
 
Właściciela prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Melioracji w Urzędzie Miejskim w Kietrzu, tel. 77 485 43 56 wew. 22 lub 34 lub z Komisariatem Policji w Kietrzu, nr tel.77 471 17 50.
 • 25-07-2018
czytaj dalej

Wystawa fotografii w ramach projektu "W poszukiwaniu minionego czasu"

Ilustracja do informacji: Wystawa fotografii w ramach projektu "W poszukiwaniu minionego czasu"
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wystawę fotografii, które przedstawiają codzienne życie ludzi pogranicza polsko-czeskiego w czasach dawnych oraz teraźniejszości. Wystawa odbędzie się w dniach 13-30.09.2018 r. na zamku w Krawarzu (Republika Czeska).
1 2 3 4 5 6 ... 112
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.