Aktualności

Zarządzenie nr 24/2018 Burmistrza Kietrza z dnia 12 lutego 2018 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko młodszego referenta ds. wymiaru i opłat lokalowych w Urzędzie Miejskim w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Zarządzenie nr 24/2018 Burmistrza Kietrza z dnia 12 lutego 2018 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko młodszego referenta ds. wymiaru i opłat lokalowych w Urzędzie Miejskim w Kietrzu
Wiecej w BIP.
 • 12-02-2018
czytaj dalej

Przekroczenie poziomu informowania pyłu zawieszonego PM 10

Ilustracja do informacji: Przekroczenie poziomu informowania pyłu zawieszonego PM 10
 
Opolski Urząd Wojewódzki
 
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego
 
Alarm I stopnia
Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
o przekroczeniu poziomu informowania pyłu
zawieszonego PM 10
 
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego na podstawie danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu: komunikat nr 1/PI/2018 z dnia 11.02.2018 r. informuje, iż w dniu 10.02.2018 r. w strefie opolskiej
(m. Kędzierzyn Koźle i m. Zdzieszowice)
 
wystąpiło przekroczenie poziomu informowania pyłu zawieszonego PM 10 w powietrzu.
 
Przekroczenie poziomu informowania pyłu PM 10 (tj.200μg/m³) wiąże się z ryzykiem wystąpienia niekorzystnych skutków zdrowotnych.
 
Przyczyną złej jakości powietrza jest przede wszystkim emisja zanieczyszczeń z indywidualnych gospodarstw domowych (spalanie w wielu gospodarstwach domowych złej jakości paliw oraz odpadów), przy niekorzystnych warunkach meteorologicznych.
 
Zaleca się podjęcie działań krótkoterminowych zawartych w Planie Działań Krótkoterminowych:
 1. Informowanie dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków o konieczności ograniczenia długotrwałego przebywania dzieci na otwartej przestrzeni dla uniknięcia narażenia na stężenia pyłu zawieszonego PM10.
 
 1. Informowanie mieszkańców o konieczności ograniczenia przebywania na otwartej przestrzeni w czasie występowania wysokich stężeń podczas uprawiania sportu, czynności zawodowych zwiększających narażenie na działanie pyłu zawieszonego PM10
 2. Informowanie dyrektorów szpitali i przychodni podstawowej opieki zdrowotnej o możliwości wystąpienia większej ilości przypadków nagłych (np. wzrost dolegliwości astmatycznych lub niewydolności krążenia) z powodu wystąpienia stężeń alarmowych zanieczyszczeń.
 
Wzrost zanieczyszczenia powietrza pyłem zwiększa ilość przypadków chronicznego
kaszlu, przewlekłego zapalenia oskrzeli, niewydolności płucnej, astmy oskrzelowej i
innych schorzeń.
Grupami ludności najbardziej narażonymi na drażniące działanie pyłu zawieszonego są: dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy i bierni palacze.
 
W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem. Podobne zalecenie dotyczy osób z przewlekłymi chorobami serca, u których może wystąpić pogorszenie samopoczucia.
 
Środki ostrożności, które powinny być podjęte przez najbardziej narażone grupy ludności to:
 • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni, w szczególności
połączonego ze znacznym wysiłkiem fizycznym, zwłaszcza w pobliżu ulic o dużym nasileniu ruchu;
 • osoby z niewydolnością układu krążenia i przewlekłymi chorobami układu
oddechowego, mające trudności z oddychaniem, powinny ograniczyć przebywanie na powietrzu.
 
Szczegółowe informacje na temat jakości powietrza na terenie województwa opolskiego dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (www.opole.pios.gov.pl), w zakładce: Jakość powietrza atmosferycznego/Bieżące wyniki pomiarów.
 

Charytatywny Maraton Pływacki dla Darii Wierzbickiej!

Ilustracja do informacji: Charytatywny Maraton Pływacki dla Darii Wierzbickiej!
Po raz kolejny zapraszamy na CHARYTATYWNY MARATON PŁYWACKI dla Darii Wierzbickiej, który mamy zaszczyt współorganizować. Początek imprezy 17 lutego (sobota) o godzinie 12:00, a jej zakończenie 18 lutego (niedziela) w samo południe.  Wszystko oczywiście na Krytej Pływalni HYDROSFERA w Kietrzu! Szczegóły na plakacie.

Żegnaj Arku

Ilustracja do informacji: Żegnaj Arku
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego pracownika Urzędu Miejskiego w Kietrzu - Arkadiusza Kuśnierza. Od wielu miesięcy zmagał się on z ciężką chorobą nowotworową.
Jego pogrzeb odbędzie się w Kietrzu w sobotę 10 lutego o godzinie 13:00.
 
 
Spoczywaj w pokoju Przyjacielu.
 
fot. KSKS Gryf Kietrz

W Tłusty Czwartek zapraszamy na HYDROSFERĘ!

Ilustracja do informacji: W Tłusty Czwartek zapraszamy na HYDROSFERĘ!
W najbliższy czwartek tradycji stanie się zadość. Pączki, faworki i inne przysmaki zagoszczą na naszych stołach. Dla wszystkich, którzy obawiają się o swoją linię mamy dobrą wiadomość! W Tłusty Czwartek za drugą godzinę pływania na Krytej Pływalni Hydrosfera w Kietrzu zapłacicie tylko połowę ceny! Zatem już dzisiaj życzymy smacznego i zapraszamy na pływalnię!
 • 06-02-2018
czytaj dalej

W Gminie Kietrz pływać każdy może!

Ilustracja do informacji: W Gminie Kietrz pływać każdy może!
Gmina Kietrz po raz kolejny otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację zajęć nauki pływania w ramach projektu „Pływać każdy może”. Zajęcia będą realizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.
 • 06-02-2018
czytaj dalej

Zwrot podatku akcyzowego

Ilustracja do informacji: Zwrot podatku akcyzowego
Urząd Miejski w Kietrzu informuje, że w dniach od 1 lutego do 28 lutego 2018 r. producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wójta, właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego.
Do wypełnionego wniosku należy dołączyć faktury VAT lub ich kopie (po okazaniu oryginałów faktur pracownikowi celem ich potwierdzenia) wraz  z pisemnym zestawieniem, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2017 roku do 31 stycznia 2018 roku.
Stawka zwrotu podatku na 1 litr zakupionego oleju w 2018 r. wynosi 1,00 zł, w związku z tym limit zwrotu za 1 ha użytków rolnych wynosić będzie 86,00 zł.
Decyzję wydaje się w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku o zwrot podatku.
Wypłata zwrotu podatku akcyzowego przyznanego na podstawie decyzji, nastąpi w  terminie 3 - 30 kwietnia 2018 r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku (lub gotówką w kasie urzędu).

Załączniki

Na Długiej jest jaśniej

Ilustracja do informacji: Na Długiej jest jaśniej
Tak jak obiecywaliśmy kontynuujemy doświetlanie naszego miasta. To czego przez lata nie potrafili zrobić poprzedni włodarze Kietrza teraz stało się rzeczywistością. Dzięki przychylności Pana Dudy zamontowaliśmy wyczekiwane od niepamiętnych czasów oświetlenie jednego z najniebezpieczniejszych miejsc na drogowej mapie Kietrza - zakrętu DW 416 na ulicy Długiej. Jest jaśniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Po raz kolejny niskim nakładem kosztów została załatwiona sprawa, która ułatwi poruszanie się wszystkim użytkownikom drogi w tym miejscu.

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY

Ilustracja do informacji: MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY
Informujemy o organizacji dyżuru
specjalisty ds. funduszy europejskich
Lokalnego Punktu Informacyjnego
Funduszy Europejskich (LPI) w Kędzierzynie-Koźlu
dnia 8 lutego 2018 r. (czwartek) w godzinach
9:00 – 12:00 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy
w Głubczycach przy ul. Pocztowej 6.
 • 05-02-2018
czytaj dalej

Zarządzenie Nr 20/2018 Burmistrza Kietrza z dnia 2 lutego 2018 r. w sprawie ogłoszenia naboru do komisji konkursowych do opiniowania ofert w konkursach na realizację zadań publicznych w roku 2018

Ilustracja do informacji: Zarządzenie Nr 20/2018 Burmistrza Kietrza z dnia 2 lutego 2018 r. w sprawie ogłoszenia naboru do komisji konkursowych do opiniowania ofert w konkursach na realizację zadań publicznych w roku 2018
Więcej w BIP.
 • 02-02-2018
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 103
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.