Aktualności

Spotkanie z redaktorem Krzysztofem Skowrońskim

Ilustracja do informacji: Spotkanie z redaktorem Krzysztofem Skowrońskim
W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszym Domu Kultury w Kietrzu znakomitego dziennikarza i publicystę Krzysztofa Skowrońskiego. To postać bardzo znana i szanowana w środowisku mediów. Ma za sobą doświadczenie telewizyjne, radiowe i prasowe. Po latach pracy w telewizji był detektorem radiowej Trójki, potem założył Radio WNET, które rozrosło się do spółdzielni, która organizuje szereg obywatelskich przedsięwzięć.
 • 27-06-2017
czytaj dalej

Współpraca szkół z terenu Gminy Kietrz z Kołem Łowieckim "Granica"

Ilustracja do informacji: Współpraca szkół z terenu Gminy Kietrz z Kołem Łowieckim "Granica"
Od wielu lat szkoły z terenu Gminy Kietrz współpracują z Kołem Łowieckim "Granica" z Dzierżysławia. Współpraca ta ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz poznawanie przez nich tematyki związanej z ochroną środowiska naturalnego.
Efektem współdziałania były apele, które odbyły się w kilku placówkach oświatowych na terenie naszej Gminy. Z ramienia Koła łowieckiego "Granica" uczestniczył w nich pan Karol Orawski - opiekun SK LOP. Kapituła Zarządu Koła Łowieckiego "Granica" przyznała także najbardziej zaangażowanym uczniom skromne nagrody pieniężne i dyplomy za współpracę i współzawodnictwo na terenie obwodów myśliwskich. Młodzież miała takze możliwość zwiedzenie domku myśliwskiego  w Dzierżysławiu w celu zwiedzenie eksponatów myśliwskich.Całość współpracy nakierowana jest na podejmowanie wspólnych działań w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

Oferta pracy

Ilustracja do informacji: Oferta pracy
 • 29-06-2017
czytaj dalej

Zarządzenie Nr 51/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 26 czerwca 2017 r. w sprawie powołania Komisji Egzaminacyjnej dla nauczyciela ubiegającego się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

Ilustracja do informacji: Zarządzenie Nr 51/2017 Burmistrza Kietrza z dnia 26 czerwca 2017 r. w sprawie powołania Komisji Egzaminacyjnej dla nauczyciela ubiegającego się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.
Więcej informacji w BIP.
 • 29-06-2017
czytaj dalej

Poradnik „Hymn Polski”, czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów

Ilustracja do informacji: Poradnik „Hymn Polski”, czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.
Jeden z rozdziałów jest poświęcony najczęściej popełnianym błędom. Już w XIX wieku w tekst pierwszej zwrotki wkradł się błąd zaczęto śpiewać "póki" zamiast  "kiedy my żyjemy". W drugiej zwrotce Pieśni Legionów, w hymnie jest to zwrotka trzecia, Józef Wybicki  błędnie zapisał nazwisko "Czarnecki", poprawnie brzmi ono "Czarniecki".  Kolejnym błędem jest śpiewanie w trzeciej zwrotce poświęconej hetmanowi Stefanowi Czarnieckiemu "wrócił się/ rzucił się/" "rzucim się przez morze".  W poprawnej wersji naszego hymnu ten wers brzmi: "wrócim się przez morze". W ostatniej zwrotce bardzo często błędnie śpiewane są dwa pierwsze wersy naszego hymnu. Wiele osób śpiewa: "Mówił ojciec do swej Basi cały zapłakany", zamiast: "Już tam ojciec do swej Basi mówi zapłakany".
Poradnik pt. „Hymn Polski” jest dostępny poniżej w formie pliku do czytania i do samodzielnego wydrukowania, podobnie jak publikacja pt. „Biało-Czerwona”, która już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 
 
tekst za: mswia.gov.pl

Załączniki

Wakacyjna obniżka cen na Krytej Pływalni HYDROSFERA!

Wakacyjna obniżka cen na Krytej Pływalni HYDROSFERA

Ilustracja do informacji: Wakacyjna obniżka cen na Krytej Pływalni HYDROSFERA!
 • 23-06-2017
czytaj dalej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie meteorologiczne
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad
 • 29-06-2017
czytaj dalej

Bezpieczne wakacje

Ilustracja do informacji: Bezpieczne wakacje
Wakacje to czas odpoczynku i beztroski. Odpoczywając warto jednak pamiętać o zasadach, które sprawią, że po odpoczynku powrócimy bezpieczni do obowiązków szkolnych i zawodowych.
 • 29-06-2017
czytaj dalej

Uwaga na kleszcze!

Ilustracja do informacji: Uwaga na kleszcze!
Czas wiosenno-letni sprzyja korzystaniu z wypoczynku na świeżym powietrzu, a tym samym zwiększa się ryzyko ukąszenia przez kleszcze. W Polsce kleszcze są odpowiedzialne głównie za dwie poważne choroby odkleszczowe – boreliozę z Lyme (BL) oraz kleszczowe zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych (KZM) .
Dane epidemiologiczne obrazujące występowanie tych chorób w województwie pomorskim pokazują, że borelioza jest odnotowywana znacznie częściej niż kleszczowe zapalenie mózgu. Jest to najprawdopodobniej związane z dostępnością szczepionki przeciwko KZM. Należy jednak podkreślić, że szczepienie zabezpiecza jedynie przed KZM, natomiast nie chroni przed zachorowaniem na boreliozę.
 • 29-06-2017
czytaj dalej

Kurtyna wodna na kietrzańskim Rynku

Ilustracja do informacji: Kurtyna wodna na kietrzańskim Rynku
Od dzisiaj w upalne dni Mieszkańcy Kietrza mogą korzystać z kurtyny wodnej ustawionej w poblizu kietrzańskiego Rynku. Zraszacz pozwoli ochłodzić się, gdy temperatura powietrza staje się niebezpieczna dla zdrowia.
 
Zapraszamy do korzystania!
 • 28-06-2017
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 91
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.