Aktualności

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych z terenu Miasta i Gminy Kietrz 2018 rok

Ilustracja do informacji: Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych z terenu Miasta i Gminy Kietrz 2018 rok
Informacja dotycząca zbiórki odpadów wielkogabarytowych z terenu Miasta i Gminy Kietrz
 
 
            Informujemy wszystkich mieszkańców Gminy Kietrz, że w wyznaczonych w harmonogramie dniach odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz innych odpadów budowlanych pochodzących z drobnych remontów niewymagających zezwolenia lub zgłoszenia budowlanego (papa, styropian, wełna mineralna), szkła hartowanego.
Firma wywozowa odbierać będzie w/w odpady sprzed posesji. Odpady należy wystawić najpóźniej do godziny 7.00 rano w dniu odbioru bez uprzedniego zgłoszenia do firmy. Odbiór odpadów, dotyczy mieszkańców z terenów zamieszkałych.
 • 10-04-2018
czytaj dalej

Międzynarodowy XI Otwarty Bieg dla Dzieci - zapisy ruszyły!

Ilustracja do informacji: Międzynarodowy XI Otwarty Bieg dla Dzieci - zapisy ruszyły!
Zapraszamy najmłodszych Mieszkańców naszej Gminy (i nie tylko) do udziału w Międzynarodowym XI Otwartym Biegu dla Dzieci! Zapisy właśnie ruszyły! Czekają atrakcyjne nagrody, a przede wszystkim doskonała, sportowa zabawa. Wszelkich informacji udziela Karolina Sykuła (Urząd Miejski w Kietrzu, pokój numer 10, tel. 485 43 56 wew. 14). Karty zgłoszeń i regulamin dostępne są TUTAJ.
 
 
Zapraszamy!
 • 05-04-2018
czytaj dalej

Zapraszamy na festiwal kultury i rzemiosła Hluczynskiego

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na festiwal kultury i rzemiosła Hluczynskiego
Więcej informacji na plakacie.

Marcowy numer "Mojej Gminy" już dostępny!

Ilustracja do informacji: Marcowy numer "Mojej Gminy" już dostępny!
Zachęcamy do lektury marcowego wydania gminnej gazety "Moja Gmina"! W numerze między innymi:
 
- W Kietrzu powstanie Klub Seniora! - Burmistrz Kietrza podpisał umowę z Minister Elżbietą Rafalską
- Niepodległość? Jak refren... - felieton Wiesława Janickiego
- Cała Gmina pomaga Darii, czyli o charytatywnych imprezach na rzecz Darii Wierzbickiej
 
Gazetę można przeczytać TUTAJ

Zapraszamy na spotkanie z cyklu innoSHARE on the road w Opolu

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na spotkanie z cyklu innoSHARE on the road w Opolu
W dniu 23 marca 2018 r. w godz. 16.00-20.00 w Hotelu deSilva w Opolu, odbędzie się spotkanie z cyklu innoSHARE on the road na które serdecznie zapraszamy.
 • 19-03-2018
czytaj dalej

Umowa podpisana, Seniorzy będą mieli swój Klub!

Ilustracja do informacji: Umowa podpisana, Seniorzy będą mieli swój Klub!
15 marca 2018 roku Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos podpisał wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską umowę, na mocy której Ministerstwo przekaże Gminie Kietrz środki na utworzenie bezpiecznego i komfortowego miejsca spotkań dla Seniorów. To wielki sukces i spełnienie oczekiwań wielu Mieszkańców naszej Gminy.
Na początku uroczystości zorganizowanej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej głos zabrała Premier Beata Szydło, która odpowiada za politykę społeczną Polskiego rządu.
- Program „Senior+” stwarza wiele szans dla tej konkretnej grupy społecznej. Dzisiaj seniorzy to ludzie aktywni, szukający i podejmujący wiele wyzwań, a powstające miejsca spotkań i opieki mają pomóc w podejmowaniu tych działań – mówiła Beata Szydło.
Jak podkreślała, niezwykle cenne jest zaangażowanie samorządów, które przystąpiły do programu.
- Dzisiaj należy gratulować tym samorządom, które chcą realizować ten program na swoim terenie, które chcą ażeby domu i kluby seniora powstawały. Dla wielu mniejszych miejscowości będą to miejsca do budowania więzi międzypokoleniowej – dodała Szydło.
W podobnym tonie wypowiedziała się Minister Elżbieta Rafalska, która zwróciła uwagę na ogromną rolę seniorów dla lokalnych społeczności.
- Po wielu latach pracy, ludzie starsi muszą mieć poczucie, że się o nich pamięta, że nie są pozostawieni sobie. To jest nasze społeczne zobowiązanie wobec starszego pokolenia – mówiła.
Następnie odbyło się uroczyste podpisywanie umów dotyczących dofinansowania w ramach programu "Senior+". Wśród zaproszonych samorządowców był Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos, który nie krył radości z powodu uzyskania ministerialnego wsparcia.
- Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ dzięki podpisaniu tej umowy Ministerstwo przekaże nam środki, na utworzenie w naszym mieście Klubu Seniora z prawdziwego zdarzenia – mówił.
Dotychczasowe miejsce spotkań kietrzańskich Seniorów pozostawiało wiele do życzenia.
- Nasi Seniorzy spotykali się dotąd w ciasnych salkach naszego Domu Kultury. Jeszcze w kampanii wyborczej obiecaliśmy polepszenie warunków tych spotkań i dzisiaj to staje się faktem – dodał.
 
Na utworzenie Klubu Seniora Ministerstwo, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przekaże Gminie Kietrz 80.000 złotych. Kolejne 20.000 złotych pochodzić będzie z budżetu Gminy. Dzięki inwestycji zostaną wyremontowane i przystosowane do potrzeb seniorów pomieszczenia w budynku Zespołu Szkół w Kietrzu. To pozwoli starszemu pokoleniu Kietrzan zyskać bezpieczne, wygodne i komfortowe miejsce spotkań i wzajemnej integracji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Obowiązkowa deratyzacja

Ilustracja do informacji: Obowiązkowa deratyzacja
Przypominamy wszystkim właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości o obowiązkowej deratyzacji. Zgodnie z Uchwałą Nr XXVIII/263/2016 Rady Miejskiej w Kietrzu z dnia 24 listopada 2016 r.  w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kietrz na właścicielach nieruchomości spoczywa obowiązek deratyzacji:
 • w okresie wiosennym: od 01 marca do 31 marca,
 • w okresie jesiennym: od 01 listopada do 30 listopada.
 • 13-03-2018
czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, Patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, Patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
Uprzejmie informuję, że Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego realizuje działania związane z pełną obsługą ubezpieczenia społecznego rolników na mocy ustawy z dnia 20.12.1990r. o u.s.r. (Dz.U. z 2017r. poz. 2336). W ramach zadań ustawowych działa na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy w rolnictwie i chorobom zawodowym. Profilaktyka KRUS skupia się na rozpowszechnianiu wśród ubezpieczonych wiedzy o zagrożeniach zdrowia i życia przy pracy rolniczej, a także znajomości zasad bezpiecznej pracy. Jednym z takich działań jest Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
 • 13-03-2018
czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, który przebiegnie pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, który przebiegnie pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi i upowszechnianie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym KRUS organizuje od 2011 roku Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem Bezpiecznie na wsi.
Tegoroczna edycja Konkursu ogłoszona jest pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.
 • 13-03-2018
czytaj dalej

KONKURS „ AKTYWNA WIEŚ’’ – 2018r.

Ilustracja do informacji: KONKURS „ AKTYWNA WIEŚ’’ – 2018r.
Urząd Miejski w Kietrzu ogłasza kolejną edycję  konkursu „Aktywna Wieś”. Jego celem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców wsi, aktywizacja społeczności lokalnej oraz poprawa estetyki i wyglądu poszczególnych miejscowości. Uczestnikami konkursu mogą być sołectwa z gminy Kietrz.
 • 05-03-2018
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 106
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.