Aktualności

Żałoba na terenie Kietrza

Ilustracja do informacji: Żałoba na terenie Kietrza
W związku ze śmiercią księdza dziekana Józefa Gacki, wieloletniego proboszcza parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Kietrzu, Burmistrz Kietrza, Pan Krzysztof Łobos ogłosił na terenie miasta żałobę, która potrwa od dzisiaj tj. 17.11.2017 aż do dnia pogrzebu.
 • 17-11-2017
czytaj dalej

Informacja

Ilustracja do informacji: Informacja
Jutro o godzinie 10:30 rozpocznie się Msza Święta pogrzebowa śp. księdza Proboszcza Józefa Gacki. Swój udział w uroczystościach zapowiedziało wielu gości spoza Kietrza. W związku z tym apelujemy do Mieszkańców naszego miasta, aby - w miarę możliwości - nie zastawiać placu przy kościele oraz okolicznych miejsc parkingowych swoimi samochodami. Informujemy, że do dyspozycji przyjezdnych kierowców będzie plac targowy, na którym będą oni mogli pozostawić swoje samochody.
 
W tym czasie okażmy wzajemne zrozumienie.

List kondolencyjny

Ilustracja do informacji: List kondolencyjny
W związku ze śmiercią księdza dziekana Józefa Gacki, wieloletniego Proboszcza kietrzańskiej parafii, Burmistrz Kietrza, Pan Krzysztof Łobos przesłał na ręce księdza Proboszcza Leszka Ryguckiego list kondolencyjny.

Załączniki

Akcja Polacy-Rodakom

Ilustracja do informacji: Akcja Polacy-Rodakom
Na terenie Wschodnio-Południowej Ukrainy mieszkają Polacy, którym nie udało się wrócić do Polski. Łączy ich silna więź z Ojczyzną. Są wierni zwyczajom polskim i tradycji kościoła katolickiego, mówią naszym językiem, uczą swoje dzieci języka ojczystego. Kultywują pamięć o Polakach na terenach, na których żyją, dbają o nasze miejsca pamięci na tamtej ziemi. Z powodu konfliktu pomiędzy Ukrainą a Rosją oraz słabej kondycji finansowej Ukrainy żyją oni obecnie bardzo skromnie.
Chcemy zebrać dla ich dzieci paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia. W rozdziale paczek do najbardziej potrzebujących wspiera nas na terenie Ukrainy Konsul Generalny obwodu Charkowskiego. Chcemy zebrać 500 paczek.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie tej inicjatywy i przekazywanie żywności, zabawek i książek.
 
Paczki będą pakowane do jednakowych kartonów według wzorca:
- Do każdej paczki będzie włożony list napisany odręcznie.
- Do paczki włożona będzie jedna, niegruba książka w języku polskim (maks. wymiar 25x25cm).
- Na książkę należy ułożyć biały opłatek w folii/kopercie, dodatkowo mogą być obrazki święte.
- 3/5 zawartości kartonu będą wypełniać (zgodnie z kolejnością):
Konserwy rybne, mięsne (przetworzone mięso, zapakowane próżniowo, które przetrwa kilkudniową podróż), owocowe itp.
Ryż, kakao, herbata, kawa, itp.
Produkty w opakowaniach papierowych należy włożyć do woreczków foliowych. Unikamy opakowań szklanych.
- Pozostałe 2/5 kartonu należy wypełnić słodyczami.
- Na samej górze znajdą się małe zabawki, przytulanki (jedna lub dwie, które nie będą plastikowe, by nie rozerwały kartonu podczas transportu).
 
Produkty zbierane będą w terminie od 6 listopada do 6 grudnia w:
1. Biurze Senatora Grzegorza Peczkisa przy Al. Jana Pawła II 36 w Kędzierzynie –Koźlu, tel. 536 723 967
2. W filii biura Senatora Peczkisa w Głubczycach przy ul. Głubczyckiej 25 po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z asystentem Tomaszem pod nr. 691 717 586
3. W Urzędzie Miejskim w Kietrzu przu ulicy 3 Maja 1, p. nr 1.

Przykazania bezpiecznego rolnika

Ilustracja do informacji: Przykazania bezpiecznego rolnika
Za oknem szaro, dzień coraz krótszy. Stajemy się bardziej ospali, nieuważni,a wszystkie obowiązki wynikające ze specyfiki pracy rolnika trzeba realizować codziennie.Pamiętajmy zatem o prostych i wydawałoby się oczywistych zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. To zagwarantuje nam, że najbliższe święta Bożego Narodzenia spędzimy w gronie rodzinnym i zawsze będziemy cieszyć się zdrowiem ku radości naszej i naszych bliskich.
W  2017 roku do Placówki Terenowej KRUS w Głubczycach zgłoszono  39   zdarzeń wypadkowych.  Dużą część z nich stanowią upadki, głównie z drabin i schodów oraz na płaskiej nawierzchni. Upadkom można jednak skutecznie zapobiegać. Najważniejsza jest świadomość określonych niebezpieczeństw. Aby mogła skutecznie  wpłynąć na konkretne postępowanie konieczne jest posiadanie określonej wiedzy.
 • 15-11-2017
czytaj dalej

Szkolenie dla rolników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

Ilustracja do informacji: Szkolenie dla rolników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Opolu - Placówka Terenowa w Głubczycach informuje, iż w dniu 21 listopada 2017 odbędzie się szkolenie dla rolników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie indywidualnym. W trakcie szkolenia zaplanowane jest również przeprowadzenie pokazów z udzialania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz środków ochrony indywidualnej.

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 11:00 w świetlicy wiejskiej w Kozłówkach. Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie środki ochrony indywidualnej do wykorzystania we własnym gospodarstwie.
 • 15-11-2017
czytaj dalej

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kietrzu ogłasza nabór na stanowisko Głównego Księgowego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kietrzu ogłasza nabór na stanowisko Głównego Księgowego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu
Więcej w BIP.
 • 10-11-2017
czytaj dalej

Darmowa Pomoc Prawna w Urzędzie Miejskim w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Darmowa Pomoc Prawna w Urzędzie Miejskim w Kietrzu
Wszystkim Mieszkańcom naszej Gminy przypominamy, że w Urzędzie Miejskim w Kietrzu można uzyskać darmową pomoc prawną. Jest ona świadczona od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

- Poniedziałki i środy od 9:00 do 13:00
- Wtorki, czwartki i piątki od 10:00 do 14:00.

Zgodnie z Ustawą z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać osoby, które nie ukończyły 26. roku życia, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, osoby, które ukończyły 65. lat, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatanci, weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.
Pomoc nie obejmuje spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia.
W Urzędzie Miejskim w Kietrzu pomoc świadczona jest w małej sali konferencyjnej nr. 18, tj. na 3 poziomie budynku.
 • 07-11-2017
czytaj dalej

Charytatywna aukcja dzieł kietrzańskich artystów dla Szymonka!

Ilustracja do informacji: Charytatywna aukcja dzieł kietrzańskich artystów dla Szymonka!
Szymon potrzebuje naszej pomocy! Już w niedzielę 12 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu odbędzie się charytatywna aukcja dzieł kietrzańskich artystów, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca. Zapraszamy wszystkich Mieszkańców naszej Gminy do Domu Kultury! Wszystkie szczegóły na plakacie.
 • 07-11-2017
czytaj dalej

Zapraszamy na koncert zespołu Appleseed!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na koncert zespołu Appleseed!
Po sukcesie niedzielnego koncertu Piotra Wróbla, przyszedł czas na kolejne zaproszenie do Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Kietrzu. Już 5 listopada o godzinie 17:00 na sali widowiskowej wystąpi zespół Appleseed! Wstęp wolny, zapraszamy!
1 2 3 4 5 6 ... 96
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.