Aktualności

60 lat razem!

Ilustracja do informacji: 60 lat razem!
On był młynarzem, ona pracowała w Welurze. Ich wspólna przygoda rozpoczęła się na ulicy Raciborskiej, bo tam oboje mieszkali. W tym Państwo Janina i Antoni Żukowscy z Kietrza obchodzili 60. rocznicę ślubu. Z okazji Diamentowych Godów jubilatów odwiedził burmistrz Kietrza, składając im serdeczne gratulacje i życzenia.
 
 • 11-03-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Państwo Żukowscy

Teatr

Ilustracja do informacji: Teatr
Z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora współpracują od października 2014. 12 stycznia tego roku oficjalnie podpisali listy intencyjne. Dyrektor kietrzańskiego Zespołu Szkół Anna Ludwikowska – Wierzchowiec i dyrektor OTLiA Krystian Kobyłka złożyli swoje podpisy pod umowami współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Kietrzu a OTLiA w Opolu. Patronatem objętych zostało 5 szkół województwa opolskiego.
 
- Otoczenie i duch teatru oraz atmosfera podniosłości nadały wysoką rangę temu wydarzeniu. Od tego momentu jesteśmy pełnoprawnymi partnerami – cieszy się Agata Mormul, polonistka z Zespołu Szkół, pomysłodawczyni współpracy. Wspiera ją inna nauczycielka, Edyta Szczyrba- Goździk. Szczególną opieką została otoczona artystyczno-językowa klasa Ib gimnazjum, która realizuje innowację pedagogiczną o tematyce teatralnej w szerokim aspekcie. Ich wychowawczynią jest właśnie Agata Mormul.
 
Jakie będą korzyści z tej współpracy? Wymieniać można długo – zapewnia nauczycielka. – Ta umowa daje młodzieży możliwość doskonalenia warsztatu teatralnego, lepszego poznania teatru, jego zasad funkcjonowania i specyfiki. Skorzystają na tym również nauczyciele, ponieważ umowa daje im możliwość rozwoju zawodowego – są na jej mocy zobowiązani do udziału w warsztatach i szkoleniach oferowanych przez teatr minimum 3 razy w roku. A nasi uczniowie będą raz w miesiącu uczestniczyć w warsztatach z aktorem lub innymi osobami zawodowo związanymi z teatrem: reżyserem, scenografem, choreografem, kompozytorem czy też krytykiem teatralnym, będą mieli okazję uczestniczyć w patronackiej w próbach do co najmniej 1 spektaklu przygotowywanego przez Teatr w danym roku szkolnym.
 
 - Cieszymy się na tę współpracę , która umożliwi naszym uczniom rozwijanie swoich zainteresowań i talentów. Czekamy na prawdziwe warsztaty teatralne pod okiem profesjonalnych aktorów i reżyserów – podkreślają koordynatorki całego przedsięwzięcia.
 • 11-03-2015
czytaj dalej

Kietrzańska policja stara się o nowy wóz

Ilustracja do informacji: Kietrzańska policja stara się o nowy wóz
O nowy pojazd wnioskował podczas styczniowej sesji pełniący od 1 stycznia obowiązki komendanta policji w Kietrzu, Waldemar Kacprzak. - W ubiegłym roku z powodu zużycia technicznego zostały wycofane dwa pojazdy służbowe, na chwilę obecną jesteśmy tylko w posiadaniu trzech pojazdów – poinformował w czasie sesji. Już w ubiegłym roku policjanci rozpoczęli starania,  aby zdobyć pieniądze na zakup jednego samochodu nieoznakowanego.
 
 • 09-03-2015
czytaj dalej

Skatepark póki co nie powstanie

Ilustracja do informacji: Skatepark póki co nie powstanie
 
Władze miasta skonsultowały ten pomysł z Młodzieżową Radą Miasta. – Młodzi uznali, że nie jest to inwestycja potrzebna – tę informację przekazał burmistrz podczas sesji w styczniu. Jak dodał, skatepark również spadł jako niespodzianka w spadku po poprzednich władzach.
 
 
 • 09-03-2015
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.