Aktualności

Mistrzostwa Gminy w Lekkoatletyce szkół podstawowych

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Gminy w Lekkoatletyce szkół podstawowych
W czwartek 14.05.2015 przy niesprzyjającej aurze (deszcz, wiatr i chłód), na obiektach przy ZSP w Kietrzu odbyły się gminne mistrzostwa w lekkoatletyce. Udział w zawodach wzięło około 70 zawodników i zawodniczek szkół podstawowych naszej gminy.
 • 18-05-2015
czytaj dalej

Szkoła na start? Przyjdź do nas! – zachęcają Ściborzyce

Ilustracja do informacji: Szkoła na start? Przyjdź do nas! – zachęcają Ściborzyce
Podjęcie nauki w szkole to wielka zmiana w życiu każdego dziecka, zwłaszcza dla sześciolatka. Przystosowanie się do szkolnych wymagań nie jest łatwe, z uwagi na szczególne potrzeby dzieci w tym wieku: ruchu, radości, zabawy, bardzo dobrego kontaktu emocjonalnego z wychowawcą. Obawy mogą udzielać się także rodzicom. Naprzeciw takim wymaganiom wychodzi nasza placówka - Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Ściborzyc Wielkich „Śibor”.
 • 18-05-2015
czytaj dalej

Stowarzyszenie „Jesteśmy Wyjątkowi” ma już swoją siedzibę

Ilustracja do informacji: Stowarzyszenie „Jesteśmy Wyjątkowi” ma już swoją siedzibę
Powstałe siedem miesięcy temu Stowarzyszenie „Jesteśmy Wyjątkowi” zyskało nowych sprzymierzeńców we wspieraniu swoich niepełnosprawnych podopiecznych.  W czwartek, 14 maja, podpisana została umowa użyczenia z Gminą Kietrz, na mocy której Stowarzyszenie będzie mogło stworzyć w jednej z sal Zespołu Szkolno-Przedszkolnego świetlicę przeznaczoną do rehabilitacji i twórczego spędzania czasu przez „Wyjątkowych”.
 • 15-05-2015
czytaj dalej

Piosenki i wiersze na scenie Domu Kultury w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Piosenki i wiersze na scenie Domu Kultury w Kietrzu
W czwartek, 7 maja, w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu odbył się wokalny etap XV Festiwalu Kultury Powiatowej, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół powiatu głubczyckiego. Konkurs poprowadziły Teresa Kupiec i Kamila Besz.
 • 14-05-2015
czytaj dalej

Konsultacje społeczne w Urzędzie Miejskim w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Konsultacje społeczne w Urzędzie Miejskim w Kietrzu
W Urzędzie Miejskim w Kietrzu miały miejsce konsultacje społeczne dla działaczy samorządowych, przedsiębiorców i mieszkańców gminy dotyczące Strategii Rozwoju Transportu Obszaru Funkcjonalnego  w ramach Partnerstwa Nyskiego 2020. Spotkanie w Kietrzu miało na celu zebrać informacje, jakie inwestycje w gminie są najpotrzebniejsze, jeśli chodzi o drogi.
 • 14-05-2015
czytaj dalej

III PIELGRZYMKA ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH

Ilustracja do informacji: III PIELGRZYMKA ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH
Zespoły, grupy i inne organizacje skupiające w swoich szeregach osoby występujące na scenach w domach kultury, szkołach, świetlicach, oraz indywidualnych artystów z różnych dziedzin kultury wraz z całymi rodzinami. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce Artystów „Różnej Maści” Niech Artyści zaznaczą swoją obecność na wierzchołku Anno-górskim u Braci Świętego Franciszka.
 • 14-05-2015
czytaj dalej

Punkt Informacyjny FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Ilustracja do informacji: Punkt Informacyjny FUNDUSZY EUROPEJSKICH
W przypadku pytań dotyczących funduszy europejskich przypominamy o możliwości skorzystania z usług Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 14-05-2015
czytaj dalej

Uroczysty capstrzyk w centrum Kietrza. Delegacja upamiętniła koniec wojny

Ilustracja do informacji: Uroczysty capstrzyk w centrum Kietrza. Delegacja upamiętniła koniec wojny
Dyrektor MGOK w Kietrzu Wiesław Janicki, wiceburmistrz Dariusz Kamiński, uczniowie klas 1-6, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pani Edyta Gonet, druhna Jola Wojnarska oraz harcerze z drużyny Nambik działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnymw Kietrzu w piątek, 8 maja, w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej oddali cześć pamięci tych, których dotknęła "spełniona Apokalipsa".
 • 14-05-2015
czytaj dalej

Maluchy poznają książnicę. Kietrz włącza się w XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ilustracja do informacji: Maluchy poznają książnicę. Kietrz włącza się w XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Co czwarty dorosły Polak nie przeczytał w zeszłym roku ani jednej książki. Aby zachęcić ludzi do częstszego sięgania po dobrą prozę, od kilku lat, w Dniu Bibliotekarza, czyli 8 maja, rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Regularnie odbywa się on także w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kietrzu, tym razem pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”. W czasie jego obchodów mieszkańcy zapraszani są, by poznać działanie wypożyczalni „od kuchni” oraz przekonać się, że każdy z nich może znaleźć tam interesującą go pozycję.
 • 13-05-2015
czytaj dalej

Zumba! …czyli kietrzanki w żywiole tańca

Ilustracja do informacji: Zumba! …czyli kietrzanki w żywiole tańca
Na poniedziałek czekają cały tydzień. Tutaj ładują akumulatory i nabierają energii na kolejnych 6 dni. Tańczą z uśmiechem i radością, a przez tajniki zumby prowadzi je Joanna Dudkiewicz. Kobiety z Kietrza pokochały zajęcia, które łączą w sobie elementy tańca oraz fitnessu.
 • 13-05-2015
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.