Aktualności

Zarządzenie nr 35/2015 Burmistrza Kietrza z dn. 4 maja 2015 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Drogownictwa w Urzędzie Miejskim w Kietrzu.

Ilustracja do informacji: Zarządzenie nr 35/2015 Burmistrza Kietrza z dn. 4 maja 2015 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Drogownictwa w Urzędzie Miejskim w Kietrzu.
Więcej informacji w BIP.

„Najgorsze za nami”, czyli trzeci dzień matur

Ilustracja do informacji: „Najgorsze za nami”, czyli trzeci dzień matur
Dzisiaj o 9.00 uczniowie w całej Polsce przystąpili do obowiązkowej matury z języka obcego na poziomie podstawowym. Pięć godzin później rozpoczął się dobrowolny egzamin, tym razem z części rozszerzonej. Tuż przed nim spytaliśmy czworo śmiałków z kietrzańskiego liceum, którzy zdecydowali się stawić mu czoła, o wrażenia po podstawie i oczekiwania przed rozszerzeniem.
 • 06-05-2015
czytaj dalej

Mała szkoła w Pilszczu spełnia wielkie marzenia

Ilustracja do informacji: Mała szkoła w Pilszczu spełnia wielkie marzenia
W kwietniu zorganizowali Tydzień Otwartych Drzwi. To wydarzenie było okazją do podsumowania ich wielopoziomowych działań i poszukiwania kolejnych ścieżek rozwoju. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. Jana III Sobieskiego w Pilszczu prężnie się rozwija i czeka na nowych uczniów.
 • 06-05-2015
czytaj dalej

60 wspólnych, pracowitych lat. Diamentowe gody państwa Marii i Floriana Paniczyk

Ilustracja do informacji: 60 wspólnych, pracowitych lat. Diamentowe gody państwa Marii i Floriana Paniczyk
Właściwie znali się od najmłodszych lat. Oboje pochodzą z Lubotynia i ich drogi ciągle się przeplatały, aż w końcu złączyły w jedną wspólną ścieżkę, którą zgodnie kroczą od 60 lat. Maria i Florian Paniczyk z Nasiedla 18 kwietnia świętowali diamentowe gody.
 • 06-05-2015
czytaj dalej

Małe centrum rekreacji przy szkole podstawowej w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Małe centrum rekreacji przy szkole podstawowej w Kietrzu
Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kietrzu przy ulicy Głowackiego 37 powstało dobrze wyposażone miejsce, w którym całe rodziny mogą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia oraz jego wykonawcą jest Stowarzyszenie „Bliżej Szkoły”, które od końca 2008 roku działa przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II.
 • 05-05-2015
czytaj dalej

Wystawa prac nauczycieli w bibliotece Zespołu Szkół

Ilustracja do informacji: Wystawa prac nauczycieli w bibliotece Zespołu Szkół
„Moje pasje – ukryte talenty nauczycieli” to już druga wystawa prac nauczycieli Zespołu Szkół przygotowana w bibliotece szkolnej przez: Aleksandrę Cioch, Irenę Lorenc-Czajkowską i Ewę Janczurę. O ekspozycji pisze Aleksandra Cioch.
 • 05-05-2015
czytaj dalej

Matematyka bardzo trudna. Za maturzystami drugi dzień egzaminów

Ilustracja do informacji: Matematyka bardzo trudna. Za maturzystami drugi dzień egzaminów
- Też nie zdałaś? – to pytanie – w formie smutnego żartu - zadały Patrycja i Ania koleżance, która kilkanaście minut przed dwunastą tak jak większość maturzystów, opuściła salę egzaminacyjną. – Mamy nadzieję, że żartujemy, ale egzamin z matematyki był naprawdę trudny. Tragedia – wyyznały zmartwione absolwentki Zespołu Szkół.
 • 05-05-2015
czytaj dalej

Stypendia pomostowe

Ilustracja do informacji: Stypendia pomostowe
Program Stypendiów Pomostowych to rozbudowany system stypendialny, w ramach którego studenci pochodzący z małych miast i wsi, z rodzin o niskich dochodach, mogą aplikować o stypendium na I rok studiów oraz wsparcie na dalszych latach edukacji akademickiej.
 • 05-05-2015
czytaj dalej

Matura w kameralnym gronie w Zespole Szkół w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Matura w kameralnym gronie w Zespole Szkół w Kietrzu
18 osób przystąpiło dzisiaj do egzaminu maturalnego z języka polskiego w kietrzańskim Zespole Szkół. 14 z nich to tegoroczni absolwenci, 4 osoby, mimo że nie kończyły szkoły w tym roku, postanowiły podjąć wyzwanie, jakim jest przystąpienie do egzaminu maturalnego i poprawa jego wyników.
 
 
 
 • 04-05-2015
czytaj dalej

Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy

Ilustracja do informacji: Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy
Tylko do 29 maja pracodawcy mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu ministra pracy
i polityki społecznej „Kreator miejsc pracy”. 
 • 04-05-2015
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.