Aktualności

Żelazne Gody Anieli i Józefa Huczek

Ilustracja do informacji: Żelazne Gody Anieli i Józefa Huczek
Ślub cywilny wzięli w 1950 roku. Kościelny – rok później. A w tym roku, dokładniej 14 kwietnia, państwo Aniela i Józef Huczek wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego i USC świętowali 65-lecie ślubu.
 
 • 20-04-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Huczek

Informacja dotycząca oferty poza trybem konkursowym

Ilustracja do informacji: Informacja dotycząca oferty poza trybem konkursowym
Zgodnie z art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r., Nr 234, poz. 1536, z późn. zm.), Burmistrz Kietrza uznaje celowość realizacji, przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ściborzyc Wielkich „Ścibor”, zadania publicznego pn. „Organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży”, zgodnie z ofertą złożoną w dniu 13 kwietnia 2015 r.
Więcej informacji w naszym BIPie
 • 14-04-2015
czytaj dalej

Kietrzanie i przyjaciele walczą o plac zabaw w konkursie „Podwórko NIVEA”

Ilustracja do informacji: Kietrzanie i przyjaciele walczą o plac zabaw w konkursie „Podwórko NIVEA”
Marka Nivea od kilku lat tworzy Rodzinne Miejsca Zabaw, w których rodzice i dzieci mogą wspólnie spędzić czas w aktywny i radosny sposób. Dla miast, miasteczek i wsi to niepowtarzalna okazja, aby ożywić przestrzeń bez sięgania do portfela po setki tysięcy złotych. Kietrz również chce skorzystać z tej szansy!
 
 • 09-04-2015
czytaj dalej

Mistrzowska zabawa na zawodach pływackich w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Mistrzowska zabawa na zawodach pływackich w Kietrzu
IV Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Kietrz w Pływaniu już za nami! Kllkudziesięcioro ambitnych, młodych adeptów pływania sprawdzało dziś swoje siły na krytej pływalni w Kietrzu. Młodzi mistrzowie z dumą prezentowali się na podium, a dla wszystkich była to świetna zabawa, ucząca rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach! A już 14 kwietnia, we wtorek, na Krytej Pływalni w Kietrzu odbędą się zawody pływackie na szczeblu powiatowym.
 • 09-04-2015
czytaj dalej

Zobacz, kto jest gospodarzem w Twoim sołectwie

Ilustracja do informacji: Zobacz, kto jest gospodarzem w Twoim sołectwie
Od 12 lutego w gminie Kietrz trwały zebrania sołeckie, podczas których mieszkańcy poszczególnych miejscowości wybierali swoich sołtysów. Wtedy również określano skład rad sołeckich. Sprawdź, kto obecnie rządzi w gminnych sołectwach.
 • 03-04-2015
czytaj dalej

Ściborzycka świetlica zalewana przez nieszczelny dach

Ilustracja do informacji: Ściborzycka świetlica zalewana przez nieszczelny dach
Elegancka z zewnątrz, wewnątrz zdewastowana. Świetlica wiejska w Ściborzycach Wielkich czeka na ponowny remont dachu. Ten ma ruszyć w drugim kwartale 2015 roku. Włodarze gminy dopełniają pulę finansową. Szacowany koszt inwestycji to 145 tys. zł.
 
 • 03-04-2015
czytaj dalej

IX Półmaraton w Kietrzu pobiegnie inną trasą!

Ilustracja do informacji: IX Półmaraton w Kietrzu pobiegnie inną trasą!
Wystartują 13. czerwca. To pewne. Organizatorzy już przyjmują zapisy i planują całą imprezę od strony technicznej. Tradycyjny kietrzański półmaraton w tym roku po raz pierwszy nie przebiegnie przez Rohov. Organizatorzy wytyczyli nową, nadal transgraniczną, ścieżkę tego biegu. Teraz czekają na uczestników.
 • 03-04-2015
czytaj dalej

60 lat razem!

Ilustracja do informacji: 60 lat razem!
On był młynarzem, ona pracowała w Welurze. Ich wspólna przygoda rozpoczęła się na ulicy Raciborskiej, bo tam oboje mieszkali. W tym Państwo Janina i Antoni Żukowscy z Kietrza obchodzili 60. rocznicę ślubu. Z okazji Diamentowych Godów jubilatów odwiedził burmistrz Kietrza, składając im serdeczne gratulacje i życzenia.
 
 • 11-03-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Państwo Żukowscy

Teatr

Ilustracja do informacji: Teatr
Z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora współpracują od października 2014. 12 stycznia tego roku oficjalnie podpisali listy intencyjne. Dyrektor kietrzańskiego Zespołu Szkół Anna Ludwikowska – Wierzchowiec i dyrektor OTLiA Krystian Kobyłka złożyli swoje podpisy pod umowami współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Kietrzu a OTLiA w Opolu. Patronatem objętych zostało 5 szkół województwa opolskiego.
 
- Otoczenie i duch teatru oraz atmosfera podniosłości nadały wysoką rangę temu wydarzeniu. Od tego momentu jesteśmy pełnoprawnymi partnerami – cieszy się Agata Mormul, polonistka z Zespołu Szkół, pomysłodawczyni współpracy. Wspiera ją inna nauczycielka, Edyta Szczyrba- Goździk. Szczególną opieką została otoczona artystyczno-językowa klasa Ib gimnazjum, która realizuje innowację pedagogiczną o tematyce teatralnej w szerokim aspekcie. Ich wychowawczynią jest właśnie Agata Mormul.
 
Jakie będą korzyści z tej współpracy? Wymieniać można długo – zapewnia nauczycielka. – Ta umowa daje młodzieży możliwość doskonalenia warsztatu teatralnego, lepszego poznania teatru, jego zasad funkcjonowania i specyfiki. Skorzystają na tym również nauczyciele, ponieważ umowa daje im możliwość rozwoju zawodowego – są na jej mocy zobowiązani do udziału w warsztatach i szkoleniach oferowanych przez teatr minimum 3 razy w roku. A nasi uczniowie będą raz w miesiącu uczestniczyć w warsztatach z aktorem lub innymi osobami zawodowo związanymi z teatrem: reżyserem, scenografem, choreografem, kompozytorem czy też krytykiem teatralnym, będą mieli okazję uczestniczyć w patronackiej w próbach do co najmniej 1 spektaklu przygotowywanego przez Teatr w danym roku szkolnym.
 
 - Cieszymy się na tę współpracę , która umożliwi naszym uczniom rozwijanie swoich zainteresowań i talentów. Czekamy na prawdziwe warsztaty teatralne pod okiem profesjonalnych aktorów i reżyserów – podkreślają koordynatorki całego przedsięwzięcia.
 • 11-03-2015
czytaj dalej

Kietrzańska policja stara się o nowy wóz

Ilustracja do informacji: Kietrzańska policja stara się o nowy wóz
O nowy pojazd wnioskował podczas styczniowej sesji pełniący od 1 stycznia obowiązki komendanta policji w Kietrzu, Waldemar Kacprzak. - W ubiegłym roku z powodu zużycia technicznego zostały wycofane dwa pojazdy służbowe, na chwilę obecną jesteśmy tylko w posiadaniu trzech pojazdów – poinformował w czasie sesji. Już w ubiegłym roku policjanci rozpoczęli starania,  aby zdobyć pieniądze na zakup jednego samochodu nieoznakowanego.
 
 • 09-03-2015
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.