Aktualności

Szczęśliwych i bezpiecznych wakacji! Odwiedzajcie Krytą Pływalnię!

Ilustracja do informacji: Szczęśliwych i bezpiecznych wakacji! Odwiedzajcie Krytą Pływalnię!
Kochani Uczniowie z całej gminy! Burmistrz Krzysztof Łobos, wiceburmistrz Dariusz Kamiński, radni, urzędnicy oraz my, operatorzy tej strony wspólnie z Wami ogromnie się cieszymy, że możecie już oprawić w ramkę Wasze świadectwa z czerwonymi paskami i zająć się na pewno zasłużonym wypoczynkiem!
Na tę okoliczność - słonecznie rozpoczętych wakacji - życzymy Wam pełnych radości, wspaniałych przygód, nowych znajomości i niezapomianych wrażeń, bezpiecznych dwóch miesięcy!
 
 • 26-06-2015
czytaj dalej

WAKACJE W MUZEUM WSI OPOLSKIEJ

Ilustracja do informacji: WAKACJE W MUZEUM WSI OPOLSKIEJ
Wakacyjna oferta lekcji muzealnych i warsztatów
 • 26-06-2015
czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu „SOŁECTW@ w sieci”!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu „SOŁECTW@ w sieci”!
W tym miesiącu wystartowała III edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepszą, wiejską stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci”.
Aż do końca lipca bieżącego roku  administratorzy wiejskich stron internetowych z całej Polski będą mogli zgłaszać swoje strony do trzeciej edycji konkursu „SOŁECTW@ w sieci”.

Poprzednie dwie edycje konkursu pokazały nam, że jest to dobry kierunek działania. Dlatego w tym roku, nieco później, ale z nie mniejszym zaangażowaniem, ogłaszamy kolejną edycję konkursu. Nowością jest powiązanie go z naszą nieco młodszą inicjatywą jaką jest portal Naszawioska.pl – mówi Senator Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz pomysłodawca konkursu.
 
Generalne zasady konkursu pozostają bez zmian. Poniżej przedstawiamy zmiany
w regulaminie w stosunku do lat poprzednich:
 
Portal Naszawioska.pl
Projekt narodził się  bezpośrednio w wyniku realizacji konkursu „SOŁECTW@
w sieci”. Uważamy, iż wiejskich stron internetowych jest zdecydowanie za mało. Dlatego analizując najlepsze z tych zgłoszonych do obu poprzednich edycji naszego konkursu, opracowaliśmy naszą propozycję jak może wyglądać strona internetowa sołectwa. Za pomocą portalu Naszawioska.pl sołectwa, które nie mają swoich stron mogą bezpłatnie zakładać je w prosty sposób.
Jednak wiemy, że jest już bardzo wiele dobrych, wiejskich stron internetowych w sieci. Dlatego też dajemy administratorom tych stron możliwość  na podłączenie ich do naszego portalu. Wystarczy kliknąć na przycisk „DODAJ SOŁECTWO”, który  znajduje się w górnym, prawym rogu portalu. Następnie wypełniając formularz rejestracyjny trzeba na końcu podać adres swojej strony, którą chce się podłączyć.
Podłączenie strony do portalu jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie! Strony, które zostaną zgłoszone w konkursie, ale nie zostaną zarejestrowane na portalu naszawioska.pl będą odrzucone
z przyczyn formalnych.
Więcej informacji o portalu można znaleźć tutaj: http://www.naszawioska.pl/onas.html
 
Jeszcze lepsze strony
Dla tych administratorów stron, którzy chcieliby zmienić swoje strony internetowe na jeszcze lepsze przygotowaliśmy coś specjalnego. Jeżeli uznacie, iż Państwa strona bardzo odbiega od zwycięzców konkursu i chcielibyście ją rozwinąć wystarczy skorzystać z naszego portalu Naszawioska.pl.
Przykładem bardzo dobrze prowadzonej strony internetowej na portalu jest wielkopolskie sołectwo Grabonóg.  Wygrało ono konkurs na najlepiej prowadzoną stronę, na terenie Lokalnej Grupy Działania GOŚCINNA WIELKOPOLSKA, która jest partnerem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów w tym projekcie.
Stronę można  obejrzeć pod adresem: www.grabonog.naszawioska.pl
Aby założyć taką stronę wystarczy kliknąć na przycisk „DODAJ SOŁECTWO”, który  znajduje się w górnym, prawym rogu portalu i wypełnić formularz zgłoszeniowy, nie podając jednak adresu swojej starej strony internetowej. Po aktywacji strony przez administratora będzie można założyć swoją nową stronę internetową wykorzystując materiały ze swojej poprzedniej witryny. Osoby potrzebujące pomocy w tym zakresie lub mające pytania zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego na portalu w zakładce KONTAKT.
Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu i w polu na adres starej strony, trzeba wpisać po przecinku adres nowej na portalu.
Spośród stron internetowych, które dokonają takie zamiany jury konkursowe wybierze jedną stronę, która otrzyma nagrodę specjalną! Otrzymać ją można za ciekawe wypełnienie i aktywne prowadzenie strony przez okres nadsyłania zgłoszeń, czyli od 1 czerwca do 30 lipca 2015R.
 
Finał konkursu
Dotychczas uroczysty finał konkursu odbywał się latem, w Warszawie podczas wręczania nagród w konkursie Sołtys Roku. III edycję konkursu będziemy rozstrzygać  pod koniec października podczas konferencji poświęconej cyfryzacji oraz ekologii WIEŚ POLSKA-WIEŚ INNOWACYJNA. Wydarzenie to towarzyszy Międzynarodowym Targom POL ECO SYSTEM w Poznaniu.
 
Więcej informacji o konferencji można znaleźć pod adresem: www.konferencja.kss.org.pl


Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Załączniki

Uwaga Rolnicy!

Ilustracja do informacji: Uwaga Rolnicy!
Pozostały 2 dni na złożenie wniosków o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Dotyczy to materiału siewnego: zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych i ziemniaka siewnego - zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w terminie od 15 lipca 2014 r. do 15 czerwca 2015 r.
 • 26-06-2015
czytaj dalej

Najsilniejsi ludzie w Polsce na mistrzostwach w Kietrzu - podsumujmy ostatni Z dni Miasta i Gminy Kietrz

Ilustracja do informacji: Najsilniejsi ludzie w Polsce na mistrzostwach w Kietrzu - podsumujmy ostatni Z dni Miasta i Gminy Kietrz
Przed południem na Stadionie Miejskim stanęli w szranki strongmani w kategoriach do 90 i do 105 kilogramów. Mistrzostwa Polski, będące jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy, spotkały się z pozytywnym odbiorem zarówno publiczności jak i samych zawodników. Dla kietrzan najlepszą wiadomością było na pewno wywalczenie przez Michała Tichanowa, będącego również współorganizatorem imprezy, mistrzostwa w kategorii U-90.
 • 25-06-2015
czytaj dalej

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY

Ilustracja do informacji: MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY
Informujemy o organizacji dyżuru
specjalisty ds. funduszy europejskich
Lokalnego Punktu Informacyjnego
Funduszy Europejskich (LPI) w Kędzierzynie-Koźlu
dnia 2 lipca 2015 r. (czwartek) w godzinach
9:00 – 12:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego
w Głubczycach przy ul. Kochanowskiego 15.
 • 24-06-2015
czytaj dalej

Statystyczne Badania Rolnicze 2015

Ilustracja do informacji: Statystyczne Badania Rolnicze 2015
 • 24-06-2015
czytaj dalej

Rolnik na zagrodzie z bezpieczeństwem w zgodzie?

Ilustracja do informacji: Rolnik na zagrodzie z bezpieczeństwem w zgodzie?
Każdy rolnik indywidualnie jest odpowiedzialny za stan bezpieczeństwa w swoim gospodarstwie.
Biorąc pod uwagę specyfikę pracy, która niesie za sobą wiele zagrożeń ważna jest ich świadomość, ocena i konsekwentne dążenie do poprawy bezpieczeństwa wszelkimi możliwymi sposobami.
 • 24-06-2015
czytaj dalej

ANKIETA

Ilustracja do informacji: ANKIETA
Szanowni Państwo,
zespół pracujący nad Lokalną Strategią Rozwoju zwraca się z prośbą o wyrażenie opinii oraz przekazanie sugestii dotyczących obszaru funkcjonowania LGD „Płaskowyż Dobrej Ziemi” (gminy: Baborów, Branice, Głubczyce, Kietrz, Głogówek, Lubrza, Prudnik) w niniejszej ankiecie. Będziemy zobowiązani za wypełnienie metryczki respondenta (na końcu ankiety).
Dziękujemy za poświęcony czas.Dziękuję w imieniu zespołu
Danuta Szwiec
Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Płaskowyż Dobrej Ziemi”

Lokalny Punkt Informacyjny w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami”.

Ilustracja do informacji: Lokalny Punkt Informacyjny w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Środa z Funduszami”.
Najbliższe spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych na aktywizację społeczną i zawodową będzie miało miejsce 1 lipca 2015 r. o godz. 10:00 w Sali nr 12
przy Placu Wolności 1 w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 24-06-2015
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.