Aktualności

Przetarg nieograniczony pn.: Opracowanie Strategii Gospodarki Niskoemisyjnej dla Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020

Ilustracja do informacji: Przetarg nieograniczony pn.: Opracowanie Strategii Gospodarki Niskoemisyjnej dla Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020
Projekt pn. „Partnerstwo Nyskie 2020”  
realizowany w ramach konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (obecne MIiR) 
 „Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego”
współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz środków krajowych
 • 08-05-2015
czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKIE ĆWICZENIE POD KRYPTONIMEM ,,RENEGADE/KAPER-15/I.” w dniu 12 maja 2015 r. z użyciem syren alarmowych

Ilustracja do informacji: OGÓLNOPOLSKIE ĆWICZENIE POD KRYPTONIMEM ,,RENEGADE/KAPER-15/I.” w dniu 12 maja 2015 r. z użyciem syren alarmowych
W następstwie otrzymanych pism: z KG PSP w sprawie „Systemu powszechnego ostrzegania wojsk i ludności cywilnej o zagrożeniu uderzeniami z powietrza, zawierającego pismo 1908/15 z Jednostki Wojskowej Nr 4191 dotyczące realizacji treningu ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza w maju 2015 roku, oraz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w przedmiotowej sprawie informuję, że w dniu 12 maja br. (termin zapasowy 13 maja br.), w godzinach 6.00 - 19.00, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ogólnopolskie ćwiczenie pk. RENEGADE/KAPER-15/I. 
 • 08-05-2015
czytaj dalej

Stowarzyszenie miejscowości regionu Hlučínska przy współpracy polskich gmin Krzyżanowice, Kietrz, Krzanowice i Pietrowice Wielkie zaprasza do Pietrowic Wielkich w dniu 09.05.2015 r.

Ilustracja do informacji: Stowarzyszenie miejscowości regionu Hlučínska przy współpracy polskich gmin Krzyżanowice, Kietrz, Krzanowice i Pietrowice Wielkie zaprasza do Pietrowic Wielkich w dniu 09.05.2015 r.
Stowarzyszenie miejscowości regionu Hlučínska przy współpracy polskich gmin Krzyżanowice, Kietrz, Krzanowice i Pietrowice Wielkie zaprasza do Pietrowic Wielkich na godzine 12 w dniu 09.05.2015 r., gdzie w ramach imprez związanych z projektem "Przyjdźcie nas odwiedzić albo zaśpiewamy sobie hlučínskie i polskie piosenki ludowe" odbędzie się prezentacja chórów z obu stron granicy.
Zapraszamy
 
 • 08-05-2015
czytaj dalej

XX KONKURS PLASTYCZNY "MAJÓWKA W SKANSENIE. MISTRZ - UCZEŃ 2015"

Ilustracja do informacji: XX KONKURS PLASTYCZNY "MAJÓWKA W SKANSENIE. MISTRZ - UCZEŃ 2015"
Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej na stałe wpisał się do kalendarza imprez Muzeum Wsi Opolskiej. W swej historii od jednodniowego spotkania plenerowego dzieci i młodzieży szkolnej rozwinął się do spotkań trwających niemal cały maj, zwiększając tym samym możliwość szerszego zapoznania młodego pokolenia ze zbiorami Muzeum. Konkurs spełnia ważną rolę w edukacji regionalnej dzieci i młodzieży szkolnej, jest też ważnym czynnikiem wychowania estetycznego.
ZAPRASZAMY!
 • 08-05-2015
czytaj dalej

Konkurs „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

Ilustracja do informacji: Konkurs „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza XIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”
 • 08-05-2015
czytaj dalej

Zarządzenie nr 35/2015 Burmistrza Kietrza z dn. 4 maja 2015 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Drogownictwa w Urzędzie Miejskim w Kietrzu.

Ilustracja do informacji: Zarządzenie nr 35/2015 Burmistrza Kietrza z dn. 4 maja 2015 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Drogownictwa w Urzędzie Miejskim w Kietrzu.
Więcej informacji w BIP.

„Najgorsze za nami”, czyli trzeci dzień matur

Ilustracja do informacji: „Najgorsze za nami”, czyli trzeci dzień matur
Dzisiaj o 9.00 uczniowie w całej Polsce przystąpili do obowiązkowej matury z języka obcego na poziomie podstawowym. Pięć godzin później rozpoczął się dobrowolny egzamin, tym razem z części rozszerzonej. Tuż przed nim spytaliśmy czworo śmiałków z kietrzańskiego liceum, którzy zdecydowali się stawić mu czoła, o wrażenia po podstawie i oczekiwania przed rozszerzeniem.
 • 06-05-2015
czytaj dalej

Mała szkoła w Pilszczu spełnia wielkie marzenia

Ilustracja do informacji: Mała szkoła w Pilszczu spełnia wielkie marzenia
W kwietniu zorganizowali Tydzień Otwartych Drzwi. To wydarzenie było okazją do podsumowania ich wielopoziomowych działań i poszukiwania kolejnych ścieżek rozwoju. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. Jana III Sobieskiego w Pilszczu prężnie się rozwija i czeka na nowych uczniów.
 • 06-05-2015
czytaj dalej

60 wspólnych, pracowitych lat. Diamentowe gody państwa Marii i Floriana Paniczyk

Ilustracja do informacji: 60 wspólnych, pracowitych lat. Diamentowe gody państwa Marii i Floriana Paniczyk
Właściwie znali się od najmłodszych lat. Oboje pochodzą z Lubotynia i ich drogi ciągle się przeplatały, aż w końcu złączyły w jedną wspólną ścieżkę, którą zgodnie kroczą od 60 lat. Maria i Florian Paniczyk z Nasiedla 18 kwietnia świętowali diamentowe gody.
 • 06-05-2015
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.