Aktualności

XX KONKURS PLASTYCZNY "MAJÓWKA W SKANSENIE. MISTRZ - UCZEŃ 2015"

Ilustracja do informacji: XX KONKURS PLASTYCZNY "MAJÓWKA W SKANSENIE. MISTRZ - UCZEŃ 2015"
Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej na stałe wpisał się do kalendarza imprez Muzeum Wsi Opolskiej. W swej historii od jednodniowego spotkania plenerowego dzieci i młodzieży szkolnej rozwinął się do spotkań trwających niemal cały maj, zwiększając tym samym możliwość szerszego zapoznania młodego pokolenia ze zbiorami Muzeum. Konkurs spełnia ważną rolę w edukacji regionalnej dzieci i młodzieży szkolnej, jest też ważnym czynnikiem wychowania estetycznego.
ZAPRASZAMY!
 • 08-05-2015
czytaj dalej

Konkurs „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

Ilustracja do informacji: Konkurs „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza XIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”
 • 08-05-2015
czytaj dalej

Zarządzenie nr 35/2015 Burmistrza Kietrza z dn. 4 maja 2015 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Drogownictwa w Urzędzie Miejskim w Kietrzu.

Ilustracja do informacji: Zarządzenie nr 35/2015 Burmistrza Kietrza z dn. 4 maja 2015 roku w sprawie ogłoszenia naboru na stanowisko Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Drogownictwa w Urzędzie Miejskim w Kietrzu.
Więcej informacji w BIP.

„Najgorsze za nami”, czyli trzeci dzień matur

Ilustracja do informacji: „Najgorsze za nami”, czyli trzeci dzień matur
Dzisiaj o 9.00 uczniowie w całej Polsce przystąpili do obowiązkowej matury z języka obcego na poziomie podstawowym. Pięć godzin później rozpoczął się dobrowolny egzamin, tym razem z części rozszerzonej. Tuż przed nim spytaliśmy czworo śmiałków z kietrzańskiego liceum, którzy zdecydowali się stawić mu czoła, o wrażenia po podstawie i oczekiwania przed rozszerzeniem.
 • 06-05-2015
czytaj dalej

Mała szkoła w Pilszczu spełnia wielkie marzenia

Ilustracja do informacji: Mała szkoła w Pilszczu spełnia wielkie marzenia
W kwietniu zorganizowali Tydzień Otwartych Drzwi. To wydarzenie było okazją do podsumowania ich wielopoziomowych działań i poszukiwania kolejnych ścieżek rozwoju. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. Jana III Sobieskiego w Pilszczu prężnie się rozwija i czeka na nowych uczniów.
 • 06-05-2015
czytaj dalej

60 wspólnych, pracowitych lat. Diamentowe gody państwa Marii i Floriana Paniczyk

Ilustracja do informacji: 60 wspólnych, pracowitych lat. Diamentowe gody państwa Marii i Floriana Paniczyk
Właściwie znali się od najmłodszych lat. Oboje pochodzą z Lubotynia i ich drogi ciągle się przeplatały, aż w końcu złączyły w jedną wspólną ścieżkę, którą zgodnie kroczą od 60 lat. Maria i Florian Paniczyk z Nasiedla 18 kwietnia świętowali diamentowe gody.
 • 06-05-2015
czytaj dalej

Małe centrum rekreacji przy szkole podstawowej w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Małe centrum rekreacji przy szkole podstawowej w Kietrzu
Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kietrzu przy ulicy Głowackiego 37 powstało dobrze wyposażone miejsce, w którym całe rodziny mogą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia oraz jego wykonawcą jest Stowarzyszenie „Bliżej Szkoły”, które od końca 2008 roku działa przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II.
 • 05-05-2015
czytaj dalej

Wystawa prac nauczycieli w bibliotece Zespołu Szkół

Ilustracja do informacji: Wystawa prac nauczycieli w bibliotece Zespołu Szkół
„Moje pasje – ukryte talenty nauczycieli” to już druga wystawa prac nauczycieli Zespołu Szkół przygotowana w bibliotece szkolnej przez: Aleksandrę Cioch, Irenę Lorenc-Czajkowską i Ewę Janczurę. O ekspozycji pisze Aleksandra Cioch.
 • 05-05-2015
czytaj dalej

Matematyka bardzo trudna. Za maturzystami drugi dzień egzaminów

Ilustracja do informacji: Matematyka bardzo trudna. Za maturzystami drugi dzień egzaminów
- Też nie zdałaś? – to pytanie – w formie smutnego żartu - zadały Patrycja i Ania koleżance, która kilkanaście minut przed dwunastą tak jak większość maturzystów, opuściła salę egzaminacyjną. – Mamy nadzieję, że żartujemy, ale egzamin z matematyki był naprawdę trudny. Tragedia – wyyznały zmartwione absolwentki Zespołu Szkół.
 • 05-05-2015
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.