Aktualności

Kietrzanie i przyjaciele walczą o plac zabaw w konkursie „Podwórko NIVEA”

Ilustracja do informacji: Kietrzanie i przyjaciele walczą o plac zabaw w konkursie „Podwórko NIVEA”
Marka Nivea od kilku lat tworzy Rodzinne Miejsca Zabaw, w których rodzice i dzieci mogą wspólnie spędzić czas w aktywny i radosny sposób. Dla miast, miasteczek i wsi to niepowtarzalna okazja, aby ożywić przestrzeń bez sięgania do portfela po setki tysięcy złotych. Kietrz również chce skorzystać z tej szansy!
 
Władze gminy zgłosiły już lokalizację podwórka przy osiedlu domków jednorodzinnych w Kietrzu, to działka równoległa do ulicy Kołłątaja. Na Facebooku akcja zyskała już poparcie bardzo dużej liczby mieszkańców gminy Kietrz. Pojawiły się również pytania, czy to nie za daleko od centrum miasta. Sylwia Maciaszczyk z Referatu Projektów, Rozwoju i Promocji odpowiada na komentarz jednego z internautów.
 
- Rozważaliśmy inne lokalizacje (m.in. plac zabaw przy ul. Matejki). Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłaszana lokalizacja musi spełniać szereg określonych wymogów. Powinna być zgodna z przeznaczeniem danego terenu (czyli odpowiednie zapisy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego) oraz nie może leżeć w strefie uzgodnień konserwatorskich. Czy za daleko od centrum? W Kietrzu "od centrum" wszędzie jest blisko, a jeśli się uda, na Podwórko NIVEA w Kietrzu bliżej będą miały dzieciaki, z południowej części miasta. – kończy Sylwia Maciaszczyk.
Szanse mają te miasta, których mieszkańcy solidarnie się zaangażują i będą pamiętać o codziennym głosowaniu.
 
Zasady są proste:
głosujemy codziennie przez cały KWIECIEŃ:
- klikamy w podany link do strony głosowania: www.nivea.pl/podworko,
- wyszukujemy lokalizację (województwo: OPOLSKIE, powiat: głubczycki),
- wybieramy KIETRZ,
- podajemy swój adres mailowy, na który przyjdzie link aktywacyjny (w celu potwierdzenia koniecznie sprawdź skrzynkę pocztową, w tym spam),
- klikamy w link aktywacyjny (Twój głos jest zaliczony).
 
- Głosujmy solidarnie i regularnie, najlepiej codziennie, a ta szansa się urzeczywistni. W tej turze głosowania wybranych zostanie 20 miejsc. Jeśli chcemy wygrać - trzeba głosować.
Cała operacja trwa 60 sekund – proszą koordynatorzy tej inicjatywy w Kietrzu.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

  • Baner: ePUAP
  • Baner: GISON
  • Baner: BIP
  • Baner: Facebook
  • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
  • Baner: Obywatel gov pl
  • Baner: Kamera Online
  • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.