Aktualności

Ściborzycka świetlica zalewana przez nieszczelny dach

Ilustracja do informacji: Ściborzycka świetlica zalewana przez nieszczelny dach
Elegancka z zewnątrz, wewnątrz zdewastowana. Świetlica wiejska w Ściborzycach Wielkich czeka na ponowny remont dachu. Ten ma ruszyć w drugim kwartale 2015 roku. Włodarze gminy dopełniają pulę finansową. Szacowany koszt inwestycji to 145 tys. zł.
 
Drażliwy dla mieszkańców temat remontu świetlicy wiejskiej wypłynął po raz kolejny podczas spotkania w sprawie wyborów sołtysa w połowie marca. Ponad setka ludzi musiała pomieścić się w jednej z sal szkoły podstawowej, część z nich stała na korytarzu i na schodach, ponieważ pomieszczenia w szkole nie są przystosowane do przyjmowania na raz tak dużej liczby ludzi. Z powodów technicznych nie było możliwe zorganizowanie zebrania w przeznaczonej do tego świetlicy.   – Kto był odpowiedzialny za to, że zniknęły pieniądze na remont dachu? Jak to możliwe, że podpisano wszystkie odbiory, mimo że dach nie był zrobiony? Jak to się stało, że wykonano elewację zewnętrzną budynku, całkowicie pomijając remont dachu? – tymi pytaniami do tematu wrócili zbulwersowani mieszkańcy.
 
Na inwestycję zostały wydane wszystkie zaplanowane środki finansowe, żadne pieniądze nie zniknęły. Podpisano wszystkie odbiory, ponieważ wykonawca zrealizował pełny zakres prac budowlanych przewidywanych w dokumentacji technicznej. Dach ocieplono wełną mineralną. Niestety, z uwagi na zły stan konstrukcji dachu okazało się, że zastosowane docieplenie jest za ciężkie, co powoduje uginanie się dachu i jego przeciekanie. Według wstępnej oceny problem powstał na etapie opracowywania projektu budowlanego, który nie uwzględnił rzeczywistego stanu technicznego konstrukcji dachu. Opracowanie projektu budowlanego zostało zlecone przez zarządcę świetlicy - dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kietrzu.
 
Burmistrz Krzysztof Łobos zaznaczył, że obecnie głównym celem jest znalezienie ponad 145 tys. zł na dokończenie feralnej inwestycji. - To było priorytetem podczas analizy i rozdzielania budżetu gminy na 2015 rok i wszyscy radni zgodnie uznali to za najważniejszą sprawę, jeśli chodzi o sołectwa – zapewnił.
 
Świetlica wiejska w Ściborzycach Wielkich jest największą tego typu budowlą w powiecie głubczyckim. Służy integracji mieszkańców, organizacji imprez okolicznościowych, wydarzeń transgranicznych, w które włączają się sąsiadujący bezpośrednio ze Ściborzycami Czesi, wydarzeń przygotowywanych przez lokalne stowarzyszenia. Niestety, przez dach, który jest w złym stanie, funkcjonalność tego miejsca jest znacząco ograniczona.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

  • Baner: ePUAP
  • Baner: GISON
  • Baner: BIP
  • Baner: Facebook
  • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
  • Baner: Obywatel gov pl
  • Baner: Kamera Online
  • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.