Aktualności

IX Półmaraton w Kietrzu pobiegnie inną trasą!

Ilustracja do informacji: IX Półmaraton w Kietrzu pobiegnie inną trasą!
Wystartują 13. czerwca. To pewne. Organizatorzy już przyjmują zapisy i planują całą imprezę od strony technicznej. Tradycyjny kietrzański półmaraton w tym roku po raz pierwszy nie przebiegnie przez Rohov. Organizatorzy wytyczyli nową, nadal transgraniczną, ścieżkę tego biegu. Teraz czekają na uczestników.
IX Półmaraton Kietrz – Sudice – Pietrowice Wielkie startuje 13 czerwca, a limit uczestników to 400 osób. Na tylu biegaczy będą czekały pakiety startowe.
W tym roku bieg ruszy inną trasą, już nie przez Rohov, ale nadal przez Czechy. Długodystansowcy wystartują z Kietrza do Třebomia, Sudic, następnie skierują się na Pietrowice Wielkie, stamtąd na Gródczanki, z których wbiegną do Kietrza przez osiedle przy Kombinacie Rolnym i prosto do mety na Rynku.
Powodów zmiany trasy jest kilka. – Chcemy nawiązać współpracę z gminą Pietrowice Wielkie, bo przez ostatnie 16 lat nie było żadnych wspólnych działań, a to gmina która znajduje się zaledwie kilka kilometrów od nas – wyjaśnia wiceburmistrz Dariusz Kamiński. Obecne władze Kietrza planują zacieśnić współpracę z całym powiatem raciborskim. – Starosta raciborski Ryszard Winiarski zapowiedział, że w przyszłym roku również wesprze nasz bieg – dodaje Kamiński.
O zmianie trasy biegu zadecydowały także aspekty finansowe. - 95% kosztów do tej pory leżało w naszej gestii. Wsparcie od gmin włączających się w nową trasę biegu będzie większe i odciąży nasz budżet – wyjaśnia wiceburmistrz.
Zmienia się również miejsce startu. – Aby zachować półmaratońską długość biegu przy nowej trasie umiejscowiliśmy start na ulicy Nowej, a główny sztab organizacyjny znajdzie się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II przy Głowackiego 37 – mówi Piotr Muzyk.
Opłata startowa wynosi 40 zł, w dniu biegu 60 zł. Dopiero po jej wniesieniu biegacz włączany jest na listę. Pełny regulamin IX Półmaratonu znajduje się na stronie www.maratonypolskie.pl pod linkiem http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=3&action=5&code=33580&bieganie
Przypomnijmy, że przez ostatnie lat głównym organizatorem i pomysłodawca całego wydarzenia był Andrzej Wójtowicz, który zrezygnował w tym roku z organizacji imprezy.
Chcemy, żeby tegoroczny maraton swoim poziomem nie odbiegał od tych, które przygotowywał pan Andrzej i dołożymy wszelkich starań, aby ten bieg nadal był chlubą naszego miasta – mówi wiceburmistrz.
 VIII Półmaraton Kietrz – Rohov znalazł się w pierwszej trójce najlepszych biegów w Polsce. W województwie opolskim półmaraton został uznany za najlepszą imprezę biegową 2014 roku.
Imprezą towarzyszącą będzie tradycyjnie Otwarty Bieg „Będziemy Maratończykami”, organizowany po raz ósmy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lista powiązanych wydarzeń kalendarium

.Archiwum

 • IX Półmaraton w Kietrzu pobiegnie inną trasą

  2015-06-13, 10:00:00 czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.