Aktualności

Teatr

Ilustracja do informacji: Teatr
Z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora współpracują od października 2014. 12 stycznia tego roku oficjalnie podpisali listy intencyjne. Dyrektor kietrzańskiego Zespołu Szkół Anna Ludwikowska – Wierzchowiec i dyrektor OTLiA Krystian Kobyłka złożyli swoje podpisy pod umowami współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Kietrzu a OTLiA w Opolu. Patronatem objętych zostało 5 szkół województwa opolskiego.
 
- Otoczenie i duch teatru oraz atmosfera podniosłości nadały wysoką rangę temu wydarzeniu. Od tego momentu jesteśmy pełnoprawnymi partnerami – cieszy się Agata Mormul, polonistka z Zespołu Szkół, pomysłodawczyni współpracy. Wspiera ją inna nauczycielka, Edyta Szczyrba- Goździk. Szczególną opieką została otoczona artystyczno-językowa klasa Ib gimnazjum, która realizuje innowację pedagogiczną o tematyce teatralnej w szerokim aspekcie. Ich wychowawczynią jest właśnie Agata Mormul.
 
Jakie będą korzyści z tej współpracy? Wymieniać można długo – zapewnia nauczycielka. – Ta umowa daje młodzieży możliwość doskonalenia warsztatu teatralnego, lepszego poznania teatru, jego zasad funkcjonowania i specyfiki. Skorzystają na tym również nauczyciele, ponieważ umowa daje im możliwość rozwoju zawodowego – są na jej mocy zobowiązani do udziału w warsztatach i szkoleniach oferowanych przez teatr minimum 3 razy w roku. A nasi uczniowie będą raz w miesiącu uczestniczyć w warsztatach z aktorem lub innymi osobami zawodowo związanymi z teatrem: reżyserem, scenografem, choreografem, kompozytorem czy też krytykiem teatralnym, będą mieli okazję uczestniczyć w patronackiej w próbach do co najmniej 1 spektaklu przygotowywanego przez Teatr w danym roku szkolnym.
 
 - Cieszymy się na tę współpracę , która umożliwi naszym uczniom rozwijanie swoich zainteresowań i talentów. Czekamy na prawdziwe warsztaty teatralne pod okiem profesjonalnych aktorów i reżyserów – podkreślają koordynatorki całego przedsięwzięcia.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

  • Baner: ePUAP
  • Baner: GISON
  • Baner: BIP
  • Baner: Facebook
  • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
  • Baner: Obywatel gov pl
  • Baner: Kamera Online
  • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.