Aktualności

Kietrzańska policja stara się o nowy wóz

Ilustracja do informacji: Kietrzańska policja stara się o nowy wóz
O nowy pojazd wnioskował podczas styczniowej sesji pełniący od 1 stycznia obowiązki komendanta policji w Kietrzu, Waldemar Kacprzak. - W ubiegłym roku z powodu zużycia technicznego zostały wycofane dwa pojazdy służbowe, na chwilę obecną jesteśmy tylko w posiadaniu trzech pojazdów – poinformował w czasie sesji. Już w ubiegłym roku policjanci rozpoczęli starania,  aby zdobyć pieniądze na zakup jednego samochodu nieoznakowanego.
 
W ubiegłym roku policjanci wystąpili do władz samorządowym z prośbą o dotację, wówczas pozyskali 20 tys. złotych. Pieniądze są zgromadzone na koncie stowarzyszenia, które funkcjonuje przy komendzie wojewódzkiej. - Brakuje nam jeszcze 6.000 zł, aby takiego zakupu dokonać. W związku z tym zwróciłem się z prośbą do władz samorządowych o wsparcie naszego działania kwotą tych 6.000 zł. – powiedział Kacprzak.
 
- Wniosek zostanie przekazany pod zaopiniowanie Komisji,
 
 
Funkcjonariusze komisariatu w Kietrzu obsługują 40% powiatu, jeśli chodzi
o powierzchnie i ok. 40%, jeśli chodzi o mieszkańców. Na chwilę obecną w komisariacie są 2 etaty wakatowe i 2 etaty na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, co powoduje, iż 20% stanu nie ma.
Na chwilę obecną stan etatowy to jest: kierownik rewiru dzielnicowych i kierownik ogniwa kryminalnego, 6 funkcjonariuszy ogniwa kryminalnego, 5 dzielnicowych oraz 4 funkcjonariuszy zespołu patrolowo-interwencyjnego. Ci funkcjonariusze w roku 2014 przeprowadzili 269 postepowań przygotowawczych, z czego o znaczeniu kryminalnym było 210. Jeśli chodzi o rozboje to mamy 100% wykrywalności, bójki-pobicia 100%, kradzieże z włamaniem 57,89%, kradzieże 40%, zniszczenia mienia 75% oraz sprawy narkotykowe 100%. Funkcjonariusze prewencji zajmują się ujawnianiem wykroczeń i ujawnionych zostało 903 wykroczenia ogólnie, z których 445 zakończonych zostało postepowaniami mandatowymi, zastosowano 357 pouczeń i przeprowadzono 101 postepowań
w sprawach o wykroczenia. Proszę Radę o pozytywne odniesienie do skierowanego pisma i wsparcie kwotą 6.000 zł zakupu nowego samochodu, co pozwoli jeszcze skuteczniej funkcjonować komisariatowi, a co za tym idzie poprawiać stan bezpieczeństwa.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

  • Baner: ePUAP
  • Baner: GISON
  • Baner: BIP
  • Baner: Facebook
  • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
  • Baner: Obywatel gov pl
  • Baner: Kamera Online
  • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.