Dashboard

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W MIEŚCIE W CZASIE DNI MIASTA I GMINY KIETRZ 2017!

Ilustracja do informacji: ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W MIEŚCIE W CZASIE DNI MIASTA I GMINY KIETRZ 2017!
Dni Miasta i Gminy Kietrz potrwają w tym roku od 9 do 11 czerwca. W związku z rewaloryzacją kietrzańskiego Rynku odbędą się one na Stadionie Miejskim w Kietrzu, przy ulicy Sportowej 1. Aby zapewnić Państwu komfort uczestnictwa w tym wydarzeniu, a wszystkim uczestnikom mieszkającym w pobliżu stadionu zagwarantować najdogodniejszy dostęp do swoich posesji, przedstawiamy już dzisiaj zmiany w organizacji ruchu drogowego w czasie drugiego weekendu czerwca.
Piątek 9.06.2017 r.
 
W piątek od godziny 17:00 ulica Sportowa zostanie przekształcona w drogę jednokierunkową. Wjazd na parkingi przy Stadionie Miejskim w Kietrzu oraz dojazd do posesji dla Mieszkańców ulic Młyńskiej i Nadbrzeżnej będzie możliwy tylko od strony ulicy Głubczyckiej, natomiast wyjazd od strony ulicy Długiej.
Dla wszystkich uczestników Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017 zostaną przygotowane dwa parkingi: pierwszy za trybuną otwartą Stadionu Miejskiego w Kietrzu oraz drugi zlokalizowany na boisku treningowym za trybuną krytą obiektu. Będzie można z niego w łatwy sposób dostać się na miejsce imprezy, poprzez kładkę znajdującą się przy krytej trybunie stadionu. Dojazd do obu parkingów będzie możliwy tylko i wyłącznie drogą jednokierunkową od strony ulicy Głubczyckiej. Taka organizacja ruchu drogowego w rejonie imprezy obowiązywać będzie do zakończenia III Kietrzańskiej Nocy Klubowej, czyli do godziny 4:00.
 
Sobota 10.06.2017 r.
 
W sobotę, wzorem piątku, ruch jednokierunkowy w ciągu ulic Sportowej, Młyńskiej i Nadbrzeżnej zostanie wprowadzony od godziny 7:00.
Od godziny 9:55 do godziny 10:10 zostanie zamknięta dla ruchu droga wojewódzka 416 na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do skrzyżowania z ulicą Niepodległości i Okopową. Związane jest to ze startem zawodników XI Półmaratonu KIETRZ - TŘEBOM - GRÓDCZANKI - PIETROWICE WIELKIE. Na całej kietrzańskiej trasie Półmaratonu, będą występować chwilowe utrudnienia w ruchu w momencie rywalizacji biegaczy.
 
Niedziela 11.06.2017 r.
 
Także w niedzielę w ciągu ulic Sportowej, Młyńskiej i Nadbrzeżnej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Będzie obowiązywał od godziny 13:00 aż do zakończenia Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017.
Z uwagi na wydzielenie parkingów, niemożliwe będzie zatrzymywanie się na poboczach ulic Sportowej, Nadbrzeżnej i Młyńskiej.
Przez wszystkie trzy dni trwania imprezy, nad prawidłową organizacją ruchu w rejonie Stadionu Miejskiego w Kietrzu, będzie czuwała Policja oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb mundurowych.
Oprócz dwóch przygotowanych parkingów zlokalizowanych przy Stadionie Miejskim w Kietrzu, swoje samochody będzie można także zaparkować w następujących miejscach: boisko przy ulicy Reja, plac przy byłym budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy ulicy Głubczyckiej oraz w okolicach rynku.  

Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017 zbliżają się wielkimi krokami!

Ilustracja do informacji: Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017 zbliżają się wielkimi krokami!
Czeka nas weekend pełen atrakcji! Od 9 do 11 czerwca będziemy świętować Dni Miasta i Gminy Kietrz. W tym roku wydarzenie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Kietrzu przy ulicy Sportowej 1. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, które wypełnią drugi weekend czerwca.
 • 29-05-2017
czytaj dalej

Cześć Ci, Polsko hołd i chwała!

Ilustracja do informacji: Cześć Ci, Polsko hołd i chwała!
Kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to znakomita okazja do wsłuchania się w patriotyczne pieśni i piosenki. Taką możliwość proponuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kietrzu, który zaprasza na Trzeciomajowy koncert.
 • 26-04-2017
czytaj dalej

Wystartowała Kietrzańska Telewizja Internetowa!

Ilustracja do informacji: Wystartowała Kietrzańska Telewizja Internetowa!
Po okresie przygotowań, licznych prób i testów swoją działalność rozpoczęła Kietrzańska Telewizja Internetowa. Ma w szybkim czasie docierać do Mieszkańców naszej Gminy i przybliżać im bieżące wydarzenia oraz sprawy, którymi żyje nasza mała ojczyzna.
 • 11-04-2017
czytaj dalej

Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017!

Ilustracja do informacji: Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017!
Jak co roku zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Kietrz oraz gości do wspólnego świętowania podczas Dni naszego Miasta i Gminy. Tegoroczne obchody będą wypełnione licznymi atrakcjami, wydarzeniami i koncertami, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy!
 • 05-04-2017
czytaj dalej

Konkurs na logo i hasło promujące Gminę Kietrz rozstrzygnięty!

Ilustracja do informacji: Konkurs na logo i hasło promujące Gminę Kietrz rozstrzygnięty!
Po głosowaniu Mieszkańców wybierających projekty, które najbardziej przypadły im do gustu, komisja konkursowa dokonała ostatecznego wyboru zwycięskiego projektu. Logo, które od teraz będzie promowało naszą Gminę zaprojektował Pan Łukasz Pantak.
 
Komisja konkursowa, po długich obradach postawiła na prostotę i jasność przekazu. Nowe logo Gminy nawiązuje do kolorystyki kietrzańskiego herbu, a równocześnie podkreśla to, z czego znana jest nasza mała ojczyzna – urodzajne ziemie i doskonałe rolnictwo. Uzupełnieniem nowego logotypu jest hasło zaczerpnięte z pracy Pana Grzegorza Lacha: „miejsce dla Ciebie”. Razem tworzą one spójną całość i zachęcają wszystkich do wyboru naszej Gminy jako swojego miejsca na ziemi.
 
Zwycięzca, Pan Łukasz Pantak (27,30%) z Wódki za swój projekt otrzyma nagrodę w wysokości 1200 złotych brutto oraz karnet na Krytą Pływalnię „HYDROSFERA” w Kietrzu o wartości 300 złotych. Pan Grzegorz Lach (18,39%) z Kietrza, który jest autorem hasła, zostanie nagrodzony wyróżnieniem w postaci karnetu na Krytą Pływalnię „HYDROSFERA” w Kietrzu w wysokości 200 złotych. Podobnym wyróżnieniem został nagrodzony także Pan Dariusz Śliwka (19,72%) z Kietrza, którego praca zdobyła drugie miejsce w głosowaniu internautów.

W Kietrzu powstanie żłobek dla dzieci!

Ilustracja do informacji: W Kietrzu powstanie żłobek dla dzieci!
W ramach pierwszego modułu rządowego programu Maluch plus 2017, Gmina Kietrz otrzyma na budowę żłobka samorządowego dofinansowanie w kwocie 639 tysięcy 800 złotych. Plany są ambitne i zakładają, że do końca roku powstanie miejsce opieki dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.
 • 03-02-2017
czytaj dalej

KIETRZAŃSKA OŚWIATA, CZYLI FAKTY, LICZBY I FINANSE.

Ilustracja do informacji: KIETRZAŃSKA OŚWIATA, CZYLI FAKTY, LICZBY I FINANSE.
Zapowiadaliśmy już w kampanii wyborczej, że w najważniejszych sprawach dotyczących Mieszkańców naszej Gminy będziemy Państwa informować na bieżąco, dlatego chcielibyśmy podzielić się informacjami, które z całą pewnością większość Mieszkańców naszej gminy zainteresują zwłaszcza, że mowa o pieniądzach publicznych, z jakich w dużym stopniu składa się budżet gminy. Od kilkunastu dni duże kontrowersje wzbudza reforma oświaty, która została ostatecznie wdrożona 9 stycznia 2017 roku przez Pana Prezydenta RP i wejdzie w życie od roku szkolnego 2017/2018. Jeśli ktoś z Państwa nie jest zorientowany to tłumaczymy, że chodzi o wygaszanie gimnazjum i przekształcanie szkół podstawowych 6-letnich w 8-letnie szkoły podstawowe.
 • 27-01-2017
czytaj dalej

Zapisy na XI Półmaraton otwarte

Ilustracja do informacji: Zapisy na XI Półmaraton otwarte
Wszystkich miłośników biegów zapraszamy do Kietrza na międzynarodowy XI Półmaraton Kietrz - Třebom - Gródczanki - Pietrowice Wielkie. Startujemy 10 czerwca 2017 r., o godzinie 10:00 ze Stadionu Miejskiego w Kietrzu.
 • 18-01-2017
czytaj dalej

Wypełnij ankietę i twórz z nami Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017!

Ilustracja do informacji: Wypełnij ankietę i twórz z nami Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017!
Opinie Mieszkańców są dla nas bardzo ważne. Nie inaczej jest przy organizacji tegorocznych Dni Miasta i Gminy Kietrz. I choć odbędą się one tradycyjnie w czerwcu, to już teraz można  zostać ich współtwórcą, wypełniając specjalnie przygotowaną ankietę.
Zawiera ona 11 pytań i jest w pełni anonimowa. Jej wypełnienie pomoże w jeszcze lepszym przygotowaniu tegorocznych Dni Miasta i Gminy Kietrz, które są świętem wszystkich Mieszkańców naszej Gminy. Biorąc udział  w ankiecie można między innymi wybrać gatunek muzyczny, który powinien znaleźć się w programie, zaproponować nowe wydarzenia, które mogłyby wzbogacić ofertę tegorocznego świętowania oraz wskazać na punkty programu warte kontynuowania. Zachęcamy do udziału i współtworzenia tego wspaniałego wydarzenia!
 
Już teraz na ankietę odpowiedziało prawie 330 osób. Możemy Państwu zdradzić, że w związku z planowaną rewaloryzacją kietrzańskiego Rynku Dni Miasta i Gminy Kietrz 2017 odbędą się na Stadionie Miejskim w Kietrzu. Prosimy o udostępnienie wiadomości. Każda opinia jest dla nas ważna. Ankieta będzie dostępna do 16 stycznia 2017 r. do godz. 15:00.
 
Ankietę można wypełnić tutaj
1 2 3 4 5 6 ... 25
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
.