Dashboard

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie BIG w Kietrzu!

Ilustracja do informacji: Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie BIG w Kietrzu!
13 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego na budowie Beaulieu International Group w Kietrzu. W wydarzeniu uczestniczyli szefowie belgijskiej firmy, przedstawiciele generalnego wykonawcy firmy CFE Polska, Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos oraz liczne grono zaproszonych gości.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez Marcina Gajewskiego - kierownika projektu z ramienia generalnego wykonawcy firmy CFE Polska. Następnie głos zabrał dyrektor Beaulieu International Group Peter Desmet.
- To bardzo ważny dzień dla Beaulieu International Group. Mamy swoje fabryki i zakłady na całym świecie: w Europie, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Chinach. Do tej pory nie mieliśmy zakładu w Polsce. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - mówił.
 
Poźniej kilka słów do zebranych skierował Bruno Lambrecht - dyrektor generalny firmy CFE Polska.
- To czego dokonały dotychczas wszystkie zespoły zaangażowane w projekt, to czego dokonały władze samorządowe, to naprawdę coś niesamowitego. Pokazaliście, że w krótkim czasie dzięki dobrej współpracy można osiągnąć bardzo wiele - mówił.
 
Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos w swoim przemówieniu przypomniał początki negocjacji z belgijskim inwestorem.
- W marcu niewiele osób wierzyło, że to się uda. Teraz, gdy to wszystko jest tak namacalne widzimy, że dzięki dobrej współpracy można osiągnąć sukces - mówił i zaznaczał, że nie byłby on możliwy bez zaangażowania wielu pracowników Urzędu Miejskiego. 
- Jestem dumny, że mogłem stać na czele tego zespołu, który w tak krótkim czasie doprowadził do takich efektów - podkreślał.
Na zakończenie swojego wystąpienia przekazał belgijskim inwestorom list gratulacyjny oraz prezent - fotograficzną panoramę Kietrza z pięknie uchwyconą tęczą.
- Jest ona najważniejszym i symbolicznym elementem tego obrazu. Mam nadzieję, że wróży ona świetlaną przyszłość waszej firmie na ziemi kietrzańskiej - zakończył Burmistrz.
 
Po wystąpieniach Peter Desmet, Bruno Lambrecht oraz Krzysztof Łobos podpisali akt erekcyjny, którego treść brzmiała:
 
Pamięć rzeczy ludzkich szybko przemija, przeto słusznym jest zwyczaj utrwalania na piśmie ważniejszych zdarzeń, aby przekazać ich znaczenia następnym pokoleniom. Tą myślą powodowani spisujemy niniejszy dokument. Niniejszym czyni się wiadomym i zapisuje dla potomności, iż 13 grudnia 2017 roku w obecności niżej podpisanych osób i zaproszonych gości, miała miejsce uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali produkcyjno-magazynowej Beaulieu. Uroczystość odbyła się w miejscowości Kietrz przy ulicy Kościuszki. Inwestorem budowy jest firma Beaulieu Polska, a generalnym wykonawcą firma CFE Polska. Wszyscy zaangażowani w inwestycję niniejszym uroczyście zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by doprowadzić budowę do szczęśliwego zakończenia. W dniu w którym odbyła się niniejsza uroczystość Prezydentem RP był Andrzej Duda, a Premierem RP Mateusz Morawiecki. Niniejsze słowa potwierdzają podpisy zebranych osób, a dokument wmurowuje się w podwalinę rozpoczętej budowy. Zapisano dnia 13 grudnia 2017 roku.
 
Następnie dokument umieszczono w specjalnej tubie i - zgodnie ze słowami aktu - wmurowano w podwalinę budowy.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zapal światło wolności

Ilustracja do informacji: Zapal światło wolności
13 grudnia 1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny. Komunistyczna dyktatura usiłowała odebrać Polakom nadzieję. Chcąc uczcić pamięć ofiar stanu wojennego zachęcamy wraz z Instytutem Pamięci Narodowej do zapalenia tego dnia światła wolności w oknach swoich domów. W środę o godzinie 19.30 zostanie on zapalony między innymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
 • 12-12-2017
czytaj dalej

II Świąteczne Spotkanie z Burmistrzem Kietrza

Ilustracja do informacji: II Świąteczne Spotkanie z Burmistrzem Kietrza
Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos zaprasza wszystkich Mieszkańców naszej Gminy na II ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE w dniu 20.12.2017 r. (środa) od godziny 10:00 na placu przed Pawilonem Handlowym przy ulicy Wojska Polskiego 2 w Kietrzu!
 
Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia, przełamać się opłatkiem, wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki! W programie przewidziano także degustację świątecznych potraw, które przygotują niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Cerekwi, Pilszcza i Ściborzyc Wielkich! W czasie spotkania prowadzić będziemy zbiórkę na leczenie małego Szymona - mieszkańca naszej Gminy! Zapraszamy!
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Joannie Olejnik za zdjęcia oraz Panu Grzegorzowi Lach za projekt plakatu! Już teraz dziękujemy Państwu Marcie i Grzegorzowi Skoczylas za udostępnienie placu, Państwu Annie i Krzysztofowi Ligockim oraz Panu Markowi Gawrońskiemu za przychylność i wsparcie!
 
Podajcie dalej! Spotkajmy się już 20 grudnia!

Załączniki

Razem uratujmy serce małego Szymona!

Ilustracja do informacji: Razem uratujmy serce małego Szymona!
- Proszę szukać ratunku dla dziecka, bo nasze możliwości się już wyczerpały - usłyszała od lekarzy mama Szymona. Dyskwalifikacja mojego dziecka do dalszego leczenia kardiologicznego po tym wszystkim, co razem przeszliśmy to cios, z którym nie umiałam sobie poradzić. Wiem, jak krótka jest droga od wielkiego szczęścia do skrajnej rozpaczy i boję się dnia w którym okaże się, że jest już za późno...
Pamiętam, dzień, kiedy Szymon przyszedł na świat, kiedy liczyłam jego paluszki, oglądam go z taką troską i szczęściem, które czuje tylko matka. Był piękny, cudowny, mój i nic nie mogło tego zmienić. Tak mi się wtedy wydawało. Potem usłyszałam, że mój synek ma wadę serca, że może umrzeć, że potrzebuje operacji i wszystko to, co sobie wymarzyłam, może przestać istnieć, zniknąć... Odesłano nas do Katowic, byśmy w ogóle mieli szansę podjąć jakąś walkę. Tam zrobiło się okropnie, groźnie, bo nikt nie chciał z nami konkretnie rozmawiać. Lekarze tylko oglądali nerwowo wyniki, wbiegali i wybiegali z sali. Czułam, że pośpiech z czegoś wynika, ale nie chciałam wierzyć, że jest aż tak źle... W 6 dobie życia zabrano mi moje dziecko, rozebrano i przygotowano do operacji. Zaczęła się pierwsza walka o życie, która odbyła się za drzwiami, tam, gdzie nie mogłam być z nim, nie mogłam trzymać go za małą rączkę. Czekałam na cud, na najważniejszą informację w moim życiu, po której może już nie być niczego. 
 
Wysłałam dokumenty synka do Profesora Edwarda Malca, stawiliśmy się na konsultacje i wreszcie mam upragnione zielone światło. Profesor chce zrobić to, czego nie chciał się już nikt podjąć. Żeby maksymalnie podnieść szansę mojego synka, operacja musi się odbyć na początku przyszłego roku, a to już tylko kilka miesięcy. Żeby w ogóle do niej doszło, potrzebujemy bardzo dużo pieniędzy, których nie mam.
 
POMÓC SZYMONOWI MOŻNA TUTAJ
albo wpłacając na jego konto: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem 23637 Prus Szymon

Wpłaty zagraniczne:
Kod SWIFT (BIC): ALBPPLPW
PL 90 2490 0005 0000 4530 9858 4994
(darowizny w dolarach amerykańskich USD)
PL 82 2490 0005 0000 4600 7337 4309
(darowizny w euro)
z dopiskiem 23637 Prus Szymon
 
Pomóc można także wysyłając SMS o treści S7333 pod numer 72365.

Akt notarialny podpisany, Belgowie zainwestują w Kietrzu!

Ilustracja do informacji: Akt notarialny podpisany, Belgowie zainwestują w Kietrzu!
W dniu 19 października 2017 roku, po kilku miesiącach rozmów z belgijskim inwestorem, o którym już Państwa wielokrotnie informowaliśmy, Burmistrz Krzysztof Łobos wykonał kolejny krok i sprzedał w imieniu Gminy Kietrz firmie Beaulieu International Group działki pod zapowiadaną inwestycję! Pozwoli to wkrótce ożywić lokalny rynek pracy i zapomnieć o nieużytkach w tej części Kietrza.
 • 25-10-2017
czytaj dalej

Informujemy wszystkich właścicieli nieruchomości, o obowiązującym od 01 kwietnia 2017 r. harmonogramie wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Kietrz.

Ilustracja do informacji: Informujemy wszystkich właścicieli nieruchomości, o obowiązującym od 01 kwietnia 2017 r. harmonogramie wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Kietrz.
1. Harmonogram odbioru zmieszanych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i z nieruchomości niezamieszkałych oraz harmonogram odbioru odpadów zielonych.Tutaj
2. Harmonogram odbioru odpadów selektywnie zbieranych z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości niezamieszkałych. Tutaj
3.  Harmonogram odbioru zmieszanych oraz selektywnie zbieranych odpadów komunalnych z zabudowy wielolokalowej. Tutaj
 • 24-03-2017
czytaj dalej

Zmiana organizacji ruchu w obrębie kietrzańskiego Rynku!

Ilustracja do informacji: Zmiana organizacji ruchu w obrębie kietrzańskiego Rynku!
W związku z trwającą przebudową głównego placu naszego miasta, w jego obrębie nastąpi zmiana organizacji ruchu. Będzie ona obowiązywała aż do końca przebudowy rynku. Wszystkich kierowców i pozostałych uczestników ruchu drogowego prosimy o zapoznanie się z wprowadzanymi zmianami.
 • 11-09-2017
czytaj dalej

I Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny"

Ilustracja do informacji: I Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny"
Serdecznie zapraszamy na I Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny", które odbędą się w Pilszczu w dniach od 12 do 15 sierpnia 2017 roku. W programie imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i niespodzianek. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Kietrza, Pana Krzysztofa Łobosa.
 • 03-08-2017
czytaj dalej

Poradnik „Hymn Polski”, czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów

Ilustracja do informacji: Poradnik „Hymn Polski”, czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.
Jeden z rozdziałów jest poświęcony najczęściej popełnianym błędom. Już w XIX wieku w tekst pierwszej zwrotki wkradł się błąd zaczęto śpiewać "póki" zamiast  "kiedy my żyjemy". W drugiej zwrotce Pieśni Legionów, w hymnie jest to zwrotka trzecia, Józef Wybicki  błędnie zapisał nazwisko "Czarnecki", poprawnie brzmi ono "Czarniecki".  Kolejnym błędem jest śpiewanie w trzeciej zwrotce poświęconej hetmanowi Stefanowi Czarnieckiemu "wrócił się/ rzucił się/" "rzucim się przez morze".  W poprawnej wersji naszego hymnu ten wers brzmi: "wrócim się przez morze". W ostatniej zwrotce bardzo często błędnie śpiewane są dwa pierwsze wersy naszego hymnu. Wiele osób śpiewa: "Mówił ojciec do swej Basi cały zapłakany", zamiast: "Już tam ojciec do swej Basi mówi zapłakany".
Poradnik pt. „Hymn Polski” jest dostępny poniżej w formie pliku do czytania i do samodzielnego wydrukowania, podobnie jak publikacja pt. „Biało-Czerwona”, która już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 
 
tekst za: mswia.gov.pl

Załączniki

Informacja Burmistrza Kietrza w sprawie otrzymanego absolutorium

Ilustracja do informacji: Informacja Burmistrza Kietrza w sprawie otrzymanego absolutorium
Szanowni Państwo,
 
Jestem Państwu winien kilka bardzo ważnych informacji dotyczących współpracy Burmistrza z Radą Miejską dotyczącej udzielenia burmistrzowi i jego wszystkim współpracownikom absolutorium.
 • 27-06-2017
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 26
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.