Dashboard

Umowa podpisana, Seniorzy będą mieli swój Klub!

Ilustracja do informacji: Umowa podpisana, Seniorzy będą mieli swój Klub!
15 marca 2018 roku Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos podpisał wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską umowę, na mocy której Ministerstwo przekaże Gminie Kietrz środki na utworzenie bezpiecznego i komfortowego miejsca spotkań dla Seniorów. To wielki sukces i spełnienie oczekiwań wielu Mieszkańców naszej Gminy.
Na początku uroczystości zorganizowanej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej głos zabrała Premier Beata Szydło, która odpowiada za politykę społeczną Polskiego rządu.
- Program „Senior+” stwarza wiele szans dla tej konkretnej grupy społecznej. Dzisiaj seniorzy to ludzie aktywni, szukający i podejmujący wiele wyzwań, a powstające miejsca spotkań i opieki mają pomóc w podejmowaniu tych działań – mówiła Beata Szydło.
Jak podkreślała, niezwykle cenne jest zaangażowanie samorządów, które przystąpiły do programu.
- Dzisiaj należy gratulować tym samorządom, które chcą realizować ten program na swoim terenie, które chcą ażeby domu i kluby seniora powstawały. Dla wielu mniejszych miejscowości będą to miejsca do budowania więzi międzypokoleniowej – dodała Szydło.
W podobnym tonie wypowiedziała się Minister Elżbieta Rafalska, która zwróciła uwagę na ogromną rolę seniorów dla lokalnych społeczności.
- Po wielu latach pracy, ludzie starsi muszą mieć poczucie, że się o nich pamięta, że nie są pozostawieni sobie. To jest nasze społeczne zobowiązanie wobec starszego pokolenia – mówiła.
Następnie odbyło się uroczyste podpisywanie umów dotyczących dofinansowania w ramach programu "Senior+". Wśród zaproszonych samorządowców był Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos, który nie krył radości z powodu uzyskania ministerialnego wsparcia.
- Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ dzięki podpisaniu tej umowy Ministerstwo przekaże nam środki, na utworzenie w naszym mieście Klubu Seniora z prawdziwego zdarzenia – mówił.
Dotychczasowe miejsce spotkań kietrzańskich Seniorów pozostawiało wiele do życzenia.
- Nasi Seniorzy spotykali się dotąd w ciasnych salkach naszego Domu Kultury. Jeszcze w kampanii wyborczej obiecaliśmy polepszenie warunków tych spotkań i dzisiaj to staje się faktem – dodał.
 
Na utworzenie Klubu Seniora Ministerstwo, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przekaże Gminie Kietrz 80.000 złotych. Kolejne 20.000 złotych pochodzić będzie z budżetu Gminy. Dzięki inwestycji zostaną wyremontowane i przystosowane do potrzeb seniorów pomieszczenia w budynku Zespołu Szkół w Kietrzu. To pozwoli starszemu pokoleniu Kietrzan zyskać bezpieczne, wygodne i komfortowe miejsce spotkań i wzajemnej integracji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zapraszamy na koncert zespołu FORTECA

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na koncert zespołu FORTECA
Zapraszamy na koncert zespołu FORTECA, który otworzy kietrzańsko-głubczyckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Początek już dzisiaj o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kietrzu. Wstęp wolny! Zapraszamy!

W Gminie Kietrz pływać każdy może!

Ilustracja do informacji: W Gminie Kietrz pływać każdy może!
Gmina Kietrz po raz kolejny otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację zajęć nauki pływania w ramach projektu „Pływać każdy może”. Zajęcia będą realizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.
 • 06-02-2018
czytaj dalej

Zwycięzcy konkursu na najpiękniejszą iluminację świąteczną Gminy Kietrz nagrodzeni!

Ilustracja do informacji: Zwycięzcy konkursu na najpiękniejszą iluminację świąteczną Gminy Kietrz nagrodzeni!
Ogłoszony w grudniu ubiegłego roku konkurs na najpiękniejszą iluminację świąteczną Gminy Kietrz podsumowano w środę 17 stycznia na uroczystym wręczeniu nagród. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyli Państwo Kraszewscy z Wojnowic. Nagrodę w postaci bonu do sklepu PROSAT oraz karnetu na KP HYDROSFERA odebrała z rąk Burmistrza Kietrza Pani Bogusława Kraszewska wraz z synem. Wyróżnieniem zostali uhonorowani Państwo Timler z Kietrza, a nagrodę w postaci karnetu na KP HYDROSFERA odebrał Pan Łukasz Timler wraz z synem.
W galeri prezentujemy zdjęcia zwycięskich iluminacji oraz fotografie z wręczenia nagród.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wizyta Senatora RP Grzegorza Peczkisa w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Wizyta Senatora RP Grzegorza Peczkisa w Kietrzu
W czwartek 11 stycznia 2018 roku Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos spotkał się z Senatorem RP Grzegorzem Peczkisem. Pan Senator przybył do Kietrza, by podziękować włodarzowi i Mieszkańcom Gminy za zaangażowanie w świąteczną akcję "Polacy-Rodakom". Rozmowy dotyczyły także ważnych spraw, którymi żyje nasza Gmina.
Po zakończonych rozmowach Burmistrz oprowadził Senatora po budynku Urzędu Miejskiego oraz przedstawił wizualizacje kietrzańskiego rynku, którego rewaloryzacja zakończy się w roku 2019.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

90. rocznica obecności Sióstr FMM w Kietrzu

Ilustracja do informacji: 90. rocznica obecności Sióstr FMM w Kietrzu
W sobotę 6 stycznia 2018 roku obchodziliśmy święto Trzech Króli. W naszym mieście to wydarzenie szczególne. Na ulicy Raciborskiej stoi bowiem kościół pod ich wezwaniem. W tym roku okazja do świętowania była podwójna, ponieważ Siostry ze zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi obchodzą właśnie 90. rocznicę swojej obecności na ziemi kietrzańskiej. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył JE ks. bp. Paweł Stobrawa. We Mszy Świętej uczestniczył także Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos.
 • 08-01-2018
czytaj dalej

Świąteczne spotkanie z Burmistrzem Kietrza za nami!

Ilustracja do informacji: Świąteczne spotkanie z Burmistrzem Kietrza za nami!
Setki Mieszkańców naszej Gminy uczestniczyło w II Świątecznym Spotkaniu z Burmistrzem Kietrza. Nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Dzięki niezawodnym Kołom Gospodyń Wiejskich z Nowej Cerekwi, Pilszcza i Ściborzyc Wielkich można było spróbować świątecznych potraw: pierogów, krokietów, barszczu oraz ciasteczek i pierników, które wspaniale ozdobiły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Pilszcza. W czasie spotkania prowadzono zbiórkę na leczenie małego Szymona – mieszkańca gminy, który choruje na serce.
 • 21-12-2017
czytaj dalej

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie BIG w Kietrzu!

Ilustracja do informacji: Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie BIG w Kietrzu!
13 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego na budowie Beaulieu International Group w Kietrzu. W wydarzeniu uczestniczyli szefowie belgijskiej firmy, przedstawiciele generalnego wykonawcy firmy CFE Polska, Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos oraz liczne grono zaproszonych gości.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez Marcina Gajewskiego - kierownika projektu z ramienia generalnego wykonawcy firmy CFE Polska. Następnie głos zabrał dyrektor Beaulieu International Group Peter Desmet.
- To bardzo ważny dzień dla Beaulieu International Group. Mamy swoje fabryki i zakłady na całym świecie: w Europie, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Chinach. Do tej pory nie mieliśmy zakładu w Polsce. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - mówił.
 
Poźniej kilka słów do zebranych skierował Bruno Lambrecht - dyrektor generalny firmy CFE Polska.
- To czego dokonały dotychczas wszystkie zespoły zaangażowane w projekt, to czego dokonały władze samorządowe, to naprawdę coś niesamowitego. Pokazaliście, że w krótkim czasie dzięki dobrej współpracy można osiągnąć bardzo wiele - mówił.
 
Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos w swoim przemówieniu przypomniał początki negocjacji z belgijskim inwestorem.
- W marcu niewiele osób wierzyło, że to się uda. Teraz, gdy to wszystko jest tak namacalne widzimy, że dzięki dobrej współpracy można osiągnąć sukces - mówił i zaznaczał, że nie byłby on możliwy bez zaangażowania wielu pracowników Urzędu Miejskiego. 
- Jestem dumny, że mogłem stać na czele tego zespołu, który w tak krótkim czasie doprowadził do takich efektów - podkreślał.
Na zakończenie swojego wystąpienia przekazał belgijskim inwestorom list gratulacyjny oraz prezent - fotograficzną panoramę Kietrza z pięknie uchwyconą tęczą.
- Jest ona najważniejszym i symbolicznym elementem tego obrazu. Mam nadzieję, że wróży ona świetlaną przyszłość waszej firmie na ziemi kietrzańskiej - zakończył Burmistrz.
 
Po wystąpieniach Peter Desmet, Bruno Lambrecht oraz Krzysztof Łobos podpisali akt erekcyjny, którego treść brzmiała:
 
Pamięć rzeczy ludzkich szybko przemija, przeto słusznym jest zwyczaj utrwalania na piśmie ważniejszych zdarzeń, aby przekazać ich znaczenia następnym pokoleniom. Tą myślą powodowani spisujemy niniejszy dokument. Niniejszym czyni się wiadomym i zapisuje dla potomności, iż 13 grudnia 2017 roku w obecności niżej podpisanych osób i zaproszonych gości, miała miejsce uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali produkcyjno-magazynowej Beaulieu. Uroczystość odbyła się w miejscowości Kietrz przy ulicy Kościuszki. Inwestorem budowy jest firma Beaulieu Polska, a generalnym wykonawcą firma CFE Polska. Wszyscy zaangażowani w inwestycję niniejszym uroczyście zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by doprowadzić budowę do szczęśliwego zakończenia. W dniu w którym odbyła się niniejsza uroczystość Prezydentem RP był Andrzej Duda, a Premierem RP Mateusz Morawiecki. Niniejsze słowa potwierdzają podpisy zebranych osób, a dokument wmurowuje się w podwalinę rozpoczętej budowy. Zapisano dnia 13 grudnia 2017 roku.
 
Następnie dokument umieszczono w specjalnej tubie i - zgodnie ze słowami aktu - wmurowano w podwalinę budowy.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zapal światło wolności

Ilustracja do informacji: Zapal światło wolności
13 grudnia 1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny. Komunistyczna dyktatura usiłowała odebrać Polakom nadzieję. Chcąc uczcić pamięć ofiar stanu wojennego zachęcamy wraz z Instytutem Pamięci Narodowej do zapalenia tego dnia światła wolności w oknach swoich domów. W środę o godzinie 19.30 zostanie on zapalony między innymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
 • 12-12-2017
czytaj dalej

II Świąteczne Spotkanie z Burmistrzem Kietrza

Ilustracja do informacji: II Świąteczne Spotkanie z Burmistrzem Kietrza
Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos zaprasza wszystkich Mieszkańców naszej Gminy na II ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE w dniu 20.12.2017 r. (środa) od godziny 10:00 na placu przed Pawilonem Handlowym przy ulicy Wojska Polskiego 2 w Kietrzu!
 
Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia, przełamać się opłatkiem, wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki! W programie przewidziano także degustację świątecznych potraw, które przygotują niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Cerekwi, Pilszcza i Ściborzyc Wielkich! W czasie spotkania prowadzić będziemy zbiórkę na leczenie małego Szymona - mieszkańca naszej Gminy! Zapraszamy!
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Joannie Olejnik za zdjęcia oraz Panu Grzegorzowi Lach za projekt plakatu! Już teraz dziękujemy Państwu Marcie i Grzegorzowi Skoczylas za udostępnienie placu, Państwu Annie i Krzysztofowi Ligockim oraz Panu Markowi Gawrońskiemu za przychylność i wsparcie!
 
Podajcie dalej! Spotkajmy się już 20 grudnia!

Załączniki

1 2 3 4 5 6 ... 27
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.