Dashboard

Informujemy wszystkich właścicieli nieruchomości, o obowiązującym od 01 kwietnia 2017 r. harmonogramie wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Kietrz.

Ilustracja do informacji: Informujemy wszystkich właścicieli nieruchomości, o obowiązującym od 01 kwietnia 2017 r. harmonogramie wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Kietrz.
1. Harmonogram odbioru zmieszanych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i z nieruchomości niezamieszkałych oraz harmonogram odbioru odpadów zielonych.Tutaj
2. Harmonogram odbioru odpadów selektywnie zbieranych z nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości niezamieszkałych. Tutaj
3.  Harmonogram odbioru zmieszanych oraz selektywnie zbieranych odpadów komunalnych z zabudowy wielolokalowej. Tutaj
 • 24-03-2017
czytaj dalej

Zmiana organizacji ruchu w obrębie kietrzańskiego Rynku!

Ilustracja do informacji: Zmiana organizacji ruchu w obrębie kietrzańskiego Rynku!
W związku z trwającą przebudową głównego placu naszego miasta, w jego obrębie nastąpi zmiana organizacji ruchu. Będzie ona obowiązywała aż do końca przebudowy rynku. Wszystkich kierowców i pozostałych uczestników ruchu drogowego prosimy o zapoznanie się z wprowadzanymi zmianami.
 • 11-09-2017
czytaj dalej

I Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny"

Ilustracja do informacji: I Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny"
Serdecznie zapraszamy na I Targi Odnowy Wsi "Spichlerz Opolszczyzny", które odbędą się w Pilszczu w dniach od 12 do 15 sierpnia 2017 roku. W programie imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i niespodzianek. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Kietrza, Pana Krzysztofa Łobosa.
 • 03-08-2017
czytaj dalej

Poradnik „Hymn Polski”, czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów

Ilustracja do informacji: Poradnik „Hymn Polski”, czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.
Jeden z rozdziałów jest poświęcony najczęściej popełnianym błędom. Już w XIX wieku w tekst pierwszej zwrotki wkradł się błąd zaczęto śpiewać "póki" zamiast  "kiedy my żyjemy". W drugiej zwrotce Pieśni Legionów, w hymnie jest to zwrotka trzecia, Józef Wybicki  błędnie zapisał nazwisko "Czarnecki", poprawnie brzmi ono "Czarniecki".  Kolejnym błędem jest śpiewanie w trzeciej zwrotce poświęconej hetmanowi Stefanowi Czarnieckiemu "wrócił się/ rzucił się/" "rzucim się przez morze".  W poprawnej wersji naszego hymnu ten wers brzmi: "wrócim się przez morze". W ostatniej zwrotce bardzo często błędnie śpiewane są dwa pierwsze wersy naszego hymnu. Wiele osób śpiewa: "Mówił ojciec do swej Basi cały zapłakany", zamiast: "Już tam ojciec do swej Basi mówi zapłakany".
Poradnik pt. „Hymn Polski” jest dostępny poniżej w formie pliku do czytania i do samodzielnego wydrukowania, podobnie jak publikacja pt. „Biało-Czerwona”, która już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 
 
tekst za: mswia.gov.pl

Załączniki

Informacja Burmistrza Kietrza w sprawie otrzymanego absolutorium

Ilustracja do informacji: Informacja Burmistrza Kietrza w sprawie otrzymanego absolutorium
Szanowni Państwo,
 
Jestem Państwu winien kilka bardzo ważnych informacji dotyczących współpracy Burmistrza z Radą Miejską dotyczącej udzielenia burmistrzowi i jego wszystkim współpracownikom absolutorium.
 • 27-06-2017
czytaj dalej

Spotkanie z redaktorem Krzysztofem Skowrońskim

Ilustracja do informacji: Spotkanie z redaktorem Krzysztofem Skowrońskim
W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszym Domu Kultury w Kietrzu znakomitego dziennikarza i publicystę Krzysztofa Skowrońskiego. To postać bardzo znana i szanowana w środowisku mediów. Ma za sobą doświadczenie telewizyjne, radiowe i prasowe. Po latach pracy w telewizji był detektorem radiowej Trójki, potem założył Radio WNET, które rozrosło się do spółdzielni, która organizuje szereg obywatelskich przedsięwzięć.
 • 27-06-2017
czytaj dalej

Wystartowała Kietrzańska Telewizja Internetowa!

Ilustracja do informacji: Wystartowała Kietrzańska Telewizja Internetowa!
Po okresie przygotowań, licznych prób i testów swoją działalność rozpoczęła Kietrzańska Telewizja Internetowa. Ma w szybkim czasie docierać do Mieszkańców naszej Gminy i przybliżać im bieżące wydarzenia oraz sprawy, którymi żyje nasza mała ojczyzna.
 • 11-04-2017
czytaj dalej

Konkurs na logo i hasło promujące Gminę Kietrz rozstrzygnięty!

Ilustracja do informacji: Konkurs na logo i hasło promujące Gminę Kietrz rozstrzygnięty!
Po głosowaniu Mieszkańców wybierających projekty, które najbardziej przypadły im do gustu, komisja konkursowa dokonała ostatecznego wyboru zwycięskiego projektu. Logo, które od teraz będzie promowało naszą Gminę zaprojektował Pan Łukasz Pantak.
 
Komisja konkursowa, po długich obradach postawiła na prostotę i jasność przekazu. Nowe logo Gminy nawiązuje do kolorystyki kietrzańskiego herbu, a równocześnie podkreśla to, z czego znana jest nasza mała ojczyzna – urodzajne ziemie i doskonałe rolnictwo. Uzupełnieniem nowego logotypu jest hasło zaczerpnięte z pracy Pana Grzegorza Lacha: „miejsce dla Ciebie”. Razem tworzą one spójną całość i zachęcają wszystkich do wyboru naszej Gminy jako swojego miejsca na ziemi.
 
Zwycięzca, Pan Łukasz Pantak (27,30%) z Wódki za swój projekt otrzyma nagrodę w wysokości 1200 złotych brutto oraz karnet na Krytą Pływalnię „HYDROSFERA” w Kietrzu o wartości 300 złotych. Pan Grzegorz Lach (18,39%) z Kietrza, który jest autorem hasła, zostanie nagrodzony wyróżnieniem w postaci karnetu na Krytą Pływalnię „HYDROSFERA” w Kietrzu w wysokości 200 złotych. Podobnym wyróżnieniem został nagrodzony także Pan Dariusz Śliwka (19,72%) z Kietrza, którego praca zdobyła drugie miejsce w głosowaniu internautów.

KIETRZAŃSKA OŚWIATA, CZYLI FAKTY, LICZBY I FINANSE.

Ilustracja do informacji: KIETRZAŃSKA OŚWIATA, CZYLI FAKTY, LICZBY I FINANSE.
Zapowiadaliśmy już w kampanii wyborczej, że w najważniejszych sprawach dotyczących Mieszkańców naszej Gminy będziemy Państwa informować na bieżąco, dlatego chcielibyśmy podzielić się informacjami, które z całą pewnością większość Mieszkańców naszej gminy zainteresują zwłaszcza, że mowa o pieniądzach publicznych, z jakich w dużym stopniu składa się budżet gminy. Od kilkunastu dni duże kontrowersje wzbudza reforma oświaty, która została ostatecznie wdrożona 9 stycznia 2017 roku przez Pana Prezydenta RP i wejdzie w życie od roku szkolnego 2017/2018. Jeśli ktoś z Państwa nie jest zorientowany to tłumaczymy, że chodzi o wygaszanie gimnazjum i przekształcanie szkół podstawowych 6-letnich w 8-letnie szkoły podstawowe.
 • 27-01-2017
czytaj dalej

Zapisy na XI Półmaraton otwarte

Ilustracja do informacji: Zapisy na XI Półmaraton otwarte
Wszystkich miłośników biegów zapraszamy do Kietrza na międzynarodowy XI Półmaraton Kietrz - Třebom - Gródczanki - Pietrowice Wielkie. Startujemy 10 czerwca 2017 r., o godzinie 10:00 ze Stadionu Miejskiego w Kietrzu.
 • 18-01-2017
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 25
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.