Aktualności

Koncert w Parku Czterech Żywiołów już w tę niedzielę!

Ilustracja do informacji: Koncert w Parku Czterech Żywiołów już w tę niedzielę!
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kietrzu zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na plenerowy koncert niedzielny 28 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 do Parku Czterech Żywiołów. Zabrzmi muzyka miła każdemu, niezależnie od wieku: szlagiery przedwojenne, przeboje lat 60. i 70. Także bardziej nam współczesne.
 • 23-06-2015
czytaj dalej

W Zespole Szkół w Kietrzu walczą z nałogami

Ilustracja do informacji: W Zespole Szkół w Kietrzu walczą z nałogami
Uczniowie wraz z nauczycielami w wielu szkołach w całej Polsce uczestniczą w tak zwanym PaTPORCIE. Jest to realizowany od 2006 roku program, mający na celu walkę z nałogami wśród młodzieży i promocję zdrowego trybu życia, wolnego od uzależnień.
 • 23-06-2015
czytaj dalej

Rodzinne święto w kietrzańskim przedszkolu

Ilustracja do informacji: Rodzinne święto w kietrzańskim przedszkolu
W sobotnie popołudnie na terenie kietrzańskiego przedszkola miał miejsce V Piknik Rodzinny. W imprezę co roku angażują się panie opiekujące się maluchami oraz rodaizce kilkuletnich pociech. Także w tym roku nie zabrakło tu dobrego jedzenia, niezwykłych atrakcji oraz uśmiechów na dziecięcych buźkach!
 • 22-06-2015
czytaj dalej

Sobota 13 czerwca - sport i muzyka dla wszystkich!

Ilustracja do informacji: Sobota 13 czerwca - sport i muzyka dla wszystkich!
W sobotę rano pobiegł IX Półmaraton Kietrz – Trebom – Sudice – Pietrowice Wielkie. Choć temperatura sięgała 32oC, prawie trzystu pięćdziesięciu śmiałków zdecydowało się stawić czoło nowej trasie biegu. – Jesteśmy drużyną doświadczonych biegaczy – mówili Tomasz Wypych, Ryszard Borowski i Anna Jedynak z Brzegu. – Razem mamy 10 lat doświadczenia w tym sporcie, a na Półmaratonie w Kietrzu jesteśmy trzeci raz. W tym roku przyjechaliśmy, bo jesteśmy ciekawi nowej trasy – twierdzili zgodnie. Jarosław Ptak z Kędzierzyna-Koźla to sportowiec – amator. – Biegam od półtora roku, a u was jestem pierwszy raz – mówił. – Chcę zmierzyć się sam ze sobą i sprawdzić czy podołam. – Poza amatorami i zorganizowanymi grupami, w Kietrzu zagościli również profesjonaliści. – Zajmuję się bieganiem od dwóch lat, solo – powiedziała Anna Nasieniak-Czech. – Przyjechałam na Półmaraton po raz pierwszy, bo podoba mi się nowa trasa – mówiła. – Lubię kiedy bieg jest jedną, wielką pętlą, bez małych kółek – wymieniała.
 • 18-06-2015
czytaj dalej

Piątek, 12 czerwca - inauguracja pełna atrakcji

Ilustracja do informacji: Piątek, 12 czerwca - inauguracja pełna atrakcji
Już od godziny 14 w piątek nasi najmłodsi mogli bawić się w Parku Czterech Żywiołów, w którym stanęło Miasteczko Szkoły Klaunów. Dzieci wraz z opiekunami miały do dyspozycji przeróżne stoiska z grami i zabawami, takimi jak wyścigi biedronek, ustawianie konstrukcji z ogromnych klocków, nauka rysowania w kąciku plastycznym, puszczanie baniek mydlanych i wieloma, wieloma innymi. – Najbardziej podobały mi się balony – powiedziała mała Emilka, zajęta zabawą w kąciku plastycznym. Miasteczko Szkoły Klaunów przypadło do gustu również dorosłym. – Córka odebrała to wszystko bardzo pozytywnie – mówiła mama dziewczynki, pani Ola. – Poza tym, wreszcie coś dzieje się w naszym Parku – dodała.
 • 18-06-2015
czytaj dalej

ZAPYTANIE OFERTOWE

Ilustracja do informacji: ZAPYTANIE OFERTOWE
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych mających na celu wymianę okien w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w nowej Cerekwi
 • 17-06-2015
czytaj dalej

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek nastąpi zmiana terminu przyjmowania stron

Ilustracja do informacji: Informujemy, że w najbliższy poniedziałek nastąpi zmiana terminu przyjmowania stron
22.06.2015 r. (poniedziałek) – przesunięte na
23.06.2015 r. (wtorek) w godzinach 13.00 – 15.30.

Zmiany w Prawie budowlanym – spotkania informacyjne w gminach.

Ilustracja do informacji: Zmiany w Prawie budowlanym – spotkania informacyjne w gminach.
Począwszy od czerwca bieżącego roku pracownicy Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Głubczycach będą pełnić regularne dyżury konsultacyjne w zakresie spraw objętych Prawem budowlanym w siedzibach gmin, w ramach których odpowiadać będą na pytania
i wątpliwości. Będzie można również otrzymać stosowne wnioski i uzyskać informację o właściwym ich wypełnieniu oraz o koniecznych załącznikach. Konsultacje będą szczególnie istotne z powodu kluczowych zmian w przepisach Prawa budowlanego, które wejdą w życie 28 czerwca 2015 r. Dyżurujący pracownicy, w miarę możliwości, wyjaśnią wątpliwości i omówią ewentualne problemy
z właściwą interpretacją przepisów.
 • 12-06-2015
czytaj dalej

Przygotowania w centrum Kietrza idą pełną parą!

Ilustracja do informacji: Przygotowania w centrum Kietrza idą pełną parą!
Załadunek sprzętu rozpoczął się o pierwszej w nocy. W Częstochowie. Pakowanie trwało dwie godziny. Około szóstej rano ekipa z firmy Art-Tech, to jest panowie: Konrad, Damian, Jacek i Michał, zaczęła działać na kietrzańskim Rynku. Rozkładanie sceny takiej jak ta, na której od soboty będą występować zaproszeni goście trwa około 10 godzin.
 • 11-06-2015
czytaj dalej

Zmiany w organizacji ruchu podczas Dni Miasta i Gminy Kietrz!

Ilustracja do informacji: Zmiany w organizacji ruchu podczas Dni Miasta i Gminy Kietrz!
Od 11 czerwca od godziny 7:00 do 15 czerwca do godz. 9:00 Rynek będzie zamknięty dla samochodów. Wyłączone z ruchu będzie również 100 metrów ulicy Wojska Polskiego (od Rynku w kierunku Pawilonu).
 • 11-06-2015
czytaj dalej
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.