Aktualności

Święto Dobrych Urodzajów w Boguchwałowie

Ilustracja do informacji: Święto Dobrych Urodzajów w Boguchwałowie
Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie zaprasza na Święto Dobrych Urodzajów, które odbędzie się 10 września 2017 roku w Boguchwałowie. Szczegółowy program dostępny jes na plakacie.

Załączniki

Informacja o dofinansowaniu zakupu podręczników dla uczniów w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. – „Wyprawka szkolna”

Ilustracja do informacji: Informacja o dofinansowaniu zakupu podręczników dla uczniów w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. – „Wyprawka szkolna”
Referat Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Kietrzu informuje, iż w dniach 01.09.2017 r. – 08.09.2017 r. można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. – „Wyprawka szkolna”.
 • 16-08-2017
czytaj dalej

Informacja dotycząca składania wniosków na stypendia szkolne na rok szkolny 2017/2018.

Ilustracja do informacji: Informacja dotycząca składania wniosków na stypendia szkolne na rok szkolny 2017/2018.
Referat Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Kietrzu informuje, iż w dniach 01.09.2017 r. – 15.09.2017 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów wszystkich typów szkół na rok szkolny 2017/2018.
 • 16-08-2017
czytaj dalej

Harmonogram prac na kietrzańskim Rynku

Ilustracja do informacji: Harmonogram prac na kietrzańskim Rynku
Prace na przebudowie kietrzańskiego Rynku postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wszystkie roboty zostały dokładnie zaplanowane, a ich realizacja wpisana w kwartalny harmonogram. Plan, który zaprezentowano poniżej przedstawia prace, które już zostały wykonane oraz te roboty, których realizacja dopiero się rozpocznie.

Załączniki

Nieuczciwa firma naciąga seniorów. UOKiK: nie podawajcie danych

Ilustracja do informacji: Nieuczciwa firma naciąga seniorów. UOKiK: nie podawajcie danych
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie przeciwko firmie telekomunikacyjnej Nasza S.A. - podał Urząd. Jak dodał, firma ta wprowadza w błąd klientów, podszywa się pod obsługującego ich operatora.
 • 09-08-2017
czytaj dalej

Po paszport do Raciborza

Ilustracja do informacji: Po paszport do Raciborza
Od 1 sierpnia 2017 roku w Raciborzu działa Terenowy Punkt Paszportowy. W sprawach paszportowych nie obowiązuje właściwość miejscowa, co oznacza, że mieszkańcy Gminy Kietrz sprawy związane z wyrobieniem paszportu mogą załatwiać właśnie w Raciborzu.
 • 09-08-2017
czytaj dalej

Mobilny Punkt Informacyjny

Ilustracja do informacji: Mobilny Punkt Informacyjny
Informujemy o organizacji dyżuru specjalisty ds. funduszy europejskich Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (LPI) w Kędzierzynie-Koźlu dnia 17 sierpnia 2017 r. (czwartek) w godzinach 9:00 – 12:00 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach przy ul. Pocztowej 6. 
 • 09-08-2017
czytaj dalej

Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS i chodzą po domach. Jak nie dać się nabrać?

Ilustracja do informacji: Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS i chodzą po domach. Jak nie dać się nabrać?
Czy pracownik ZUS może odwiedzić mnie w domu? Tak, ale wyłącznie w rzadkich okolicznościach. Często jednak pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podszywają się oszuści, próbujący wykorzystać niewiedzę i naiwność w szczególności seniorów. Jak nie dać się nabrać? Wyjaśniamy.
Oszuści mają różne sposoby na omotanie swoich ofiar. Z reguły wykorzystują oni naiwność i/lub niewiedzę - jak przy wyłudzeniach metodą „na wnuczka”, czy podszywając się pod znane firmy telekomunikacyjne (nieco tylko zmieniając nazwę). Okazuje się, że coraz częściej przestępcy podszywają się pod pracowników... Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oferując podczas „wizyt domowych” świadczenia czy usługi niemające nic wspólnego z ZUS-em. Tymczasem stosunkowo łatwo uniknąć naciągaczy - bo choć odpowiedź na pytanie „czy pracownik ZUS może odwiedzić mnie w domu?” brzmi tak, to jednak jest to wyjątkowa rzadkość.
 
Czy pracownik ZUS może odwiedzić mnie w domu? Tak, ale...
 
Co do zasady, z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (i jego pracownikami) mamy styczność najczęściej w placówkach. To w ten sposób, oraz listownie, odbywa się zdecydowana większość interakcji z mnie lub bardziej (nie)lubianą instytucją. Powoli to się jednak zmienia, bo coraz więcej osób i instytucji korzysta z Platformy Usług Elektronicznych, czyli specjalnego portalu umożliwiającego wymianę korespondencji z pominięciem tradycyjnych kanałów komunikacyjnych. Warto również wspomnieć o możliwości rozmowy z pracownikiem ZUS za pomocą... Skype'a - nie dość, że to działa, to często łatwiej połączyć się z kompetentnym pracownikiem szybciej, niż za pomocą tradycyjnej infolinii.
Są jednak sytuacje, w których to nie my udajemy się do wyłożonego marmurami oddziału czy placówki ZUS, ale placówka - a raczej jej pracownik - przyjdzie do nas. Chodzi tu przede wszystkim o następujące sytuacje:
 
kontrola zwolnienia lekarskiego
- gdy zachodzi podejrzenie, że zwolnienie nie jest konieczne; taka wizyta nie jest zapowiedziana, a jeśli chorego pracownika nie będzie w miejscu zamieszkania, będzie on wezwany do „usprawiedliwienia” swojej nieobecności;
 
kontrola płatnika składek
, gdy adres działalności gospodarczej jest jednocześnie adresem zamieszkania płatnika (z reguły - przedsiębiorcy) - wizyta taka zawsze jest zapowiedziana;
 
wizyta delegacji pracowników ZUS z okazji 100 urodzin
- również i taka wizyta jest zapowiadana z odpowiednim wyprzedzeniem.
 
Jeśli mamy wątpliwości, czy faktycznie odwiedza nas pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (który powinien się wylegitymować), warto skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem 22 560 16 00.
 

Informacja w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Ilustracja do informacji: Informacja w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
Urząd Miejski w Kietrzu informuje, że w dniach od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2017 r. producenci rolni będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wójta, właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego. 
 • 08-08-2017
czytaj dalej

Gaszenie pożaru auta - zapraszamy na pokaz umiejętności ratowniczych polskich jednostek OSP

Ilustracja do informacji: Gaszenie pożaru auta - zapraszamy na pokaz umiejętności ratowniczych polskich jednostek OSP
 • 04-08-2017
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 91
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
.