Aktualności

Grudniowa MOJA GMINA już dostępna!

Ilustracja do informacji: Grudniowa MOJA GMINA już dostępna!
Zapraszamy do lektury grudniowego numeru gazety MOJA GMINA!
 
W numerze między innymi:
 
- Otworzyliśmy serca dla małego Szymona, czyli o lawinie dobra dla Mieszkańca naszej Gminy
- "Sukces jest sumą tysiąca porażek" - Michał Łoziński, były Burmistrz Kietrza w rozmowie z nami wspomina o czasach swojego urzędowania
- Ranking wydarzeń roku 2017
 
 • 15-12-2017
czytaj dalej

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie BIG w Kietrzu!

Ilustracja do informacji: Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie BIG w Kietrzu!
13 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego na budowie Beaulieu International Group w Kietrzu. W wydarzeniu uczestniczyli szefowie belgijskiej firmy, przedstawiciele generalnego wykonawcy firmy CFE Polska, Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos oraz liczne grono zaproszonych gości.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez Marcina Gajewskiego - kierownika projektu z ramienia generalnego wykonawcy firmy CFE Polska. Następnie głos zabrał dyrektor Beaulieu International Group Peter Desmet.
- To bardzo ważny dzień dla Beaulieu International Group. Mamy swoje fabryki i zakłady na całym świecie: w Europie, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Chinach. Do tej pory nie mieliśmy zakładu w Polsce. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - mówił.
 
Poźniej kilka słów do zebranych skierował Bruno Lambrecht - dyrektor generalny firmy CFE Polska.
- To czego dokonały dotychczas wszystkie zespoły zaangażowane w projekt, to czego dokonały władze samorządowe, to naprawdę coś niesamowitego. Pokazaliście, że w krótkim czasie dzięki dobrej współpracy można osiągnąć bardzo wiele - mówił.
 
Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos w swoim przemówieniu przypomniał początki negocjacji z belgijskim inwestorem.
- W marcu niewiele osób wierzyło, że to się uda. Teraz, gdy to wszystko jest tak namacalne widzimy, że dzięki dobrej współpracy można osiągnąć sukces - mówił i zaznaczał, że nie byłby on możliwy bez zaangażowania wielu pracowników Urzędu Miejskiego. 
- Jestem dumny, że mogłem stać na czele tego zespołu, który w tak krótkim czasie doprowadził do takich efektów - podkreślał.
Na zakończenie swojego wystąpienia przekazał belgijskim inwestorom list gratulacyjny oraz prezent - fotograficzną panoramę Kietrza z pięknie uchwyconą tęczą.
- Jest ona najważniejszym i symbolicznym elementem tego obrazu. Mam nadzieję, że wróży ona świetlaną przyszłość waszej firmie na ziemi kietrzańskiej - zakończył Burmistrz.
 
Po wystąpieniach Peter Desmet, Bruno Lambrecht oraz Krzysztof Łobos podpisali akt erekcyjny, którego treść brzmiała:
 
Pamięć rzeczy ludzkich szybko przemija, przeto słusznym jest zwyczaj utrwalania na piśmie ważniejszych zdarzeń, aby przekazać ich znaczenia następnym pokoleniom. Tą myślą powodowani spisujemy niniejszy dokument. Niniejszym czyni się wiadomym i zapisuje dla potomności, iż 13 grudnia 2017 roku w obecności niżej podpisanych osób i zaproszonych gości, miała miejsce uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali produkcyjno-magazynowej Beaulieu. Uroczystość odbyła się w miejscowości Kietrz przy ulicy Kościuszki. Inwestorem budowy jest firma Beaulieu Polska, a generalnym wykonawcą firma CFE Polska. Wszyscy zaangażowani w inwestycję niniejszym uroczyście zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by doprowadzić budowę do szczęśliwego zakończenia. W dniu w którym odbyła się niniejsza uroczystość Prezydentem RP był Andrzej Duda, a Premierem RP Mateusz Morawiecki. Niniejsze słowa potwierdzają podpisy zebranych osób, a dokument wmurowuje się w podwalinę rozpoczętej budowy. Zapisano dnia 13 grudnia 2017 roku.
 
Następnie dokument umieszczono w specjalnej tubie i - zgodnie ze słowami aktu - wmurowano w podwalinę budowy.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Światło Wolności w oknie urzędu Miejskiego w Kietrzu

Ilustracja do informacji: Światło Wolności w oknie urzędu Miejskiego w Kietrzu
13 grudnia 2017 roku wspominaliśmy 36 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos włączył się w akcję „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. W oknie Urzędu Miejskiego zapalił świecę ze Światłem Wolności.
 • 14-12-2017
czytaj dalej

II Świąteczne Spotkanie z Burmistrzem Kietrza

Ilustracja do informacji: II Świąteczne Spotkanie z Burmistrzem Kietrza
Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos zaprasza wszystkich Mieszkańców naszej Gminy na II ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE w dniu 20.12.2017 r. (środa) od godziny 10:00 na placu przed Pawilonem Handlowym przy ulicy Wojska Polskiego 2 w Kietrzu!
 
Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia, przełamać się opłatkiem, wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki! W programie przewidziano także degustację świątecznych potraw, które przygotują niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Cerekwi, Pilszcza i Ściborzyc Wielkich! W czasie spotkania prowadzić będziemy zbiórkę na leczenie małego Szymona - mieszkańca naszej Gminy! Zapraszamy!
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Joannie Olejnik za zdjęcia oraz Panu Grzegorzowi Lach za projekt plakatu! Już teraz dziękujemy Państwu Marcie i Grzegorzowi Skoczylas za udostępnienie placu, Państwu Annie i Krzysztofowi Ligockim oraz Panu Markowi Gawrońskiemu za przychylność i wsparcie!
 
Podajcie dalej! Spotkajmy się już 20 grudnia!

Załączniki

Zapal światło wolności

Ilustracja do informacji: Zapal światło wolności
13 grudnia 1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny. Komunistyczna dyktatura usiłowała odebrać Polakom nadzieję. Chcąc uczcić pamięć ofiar stanu wojennego zachęcamy wraz z Instytutem Pamięci Narodowej do zapalenia tego dnia światła wolności w oknach swoich domów. W środę o godzinie 19.30 zostanie on zapalony między innymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
 • 12-12-2017
czytaj dalej

Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

Ilustracja do informacji: Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!
Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Dzięki tej wyjątkowej inicjatywie konkretny człowiek ma szansę pomóc konkretnemu człowiekowi. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Kietrzu postanowili w tym roku dołączyć do grona darczyńców i przygotowali swoją Szlachetną Paczkę.
Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu ludzi dobrej woli (byli wśród nich pracownicy MGOK w Kietrzu, pracownicy SKOK Ziemi Rybnickiej w Kietrzu, PROSAT Kietrz oraz osoby chcące pozostać anonimowe), udało się przygotować paczkę, która na Święta Bożego Narodzenia trafi do Pani Jadwigi i Pana Kazimierza. Ufamy, że będzie ona - zgodnie z ideą Szlachetnej Paczki - bodźcem do działania i pomocą w walce z przeciwnościami losu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zaproszenie na konferencję rolniczą

Ilustracja do informacji: Zaproszenie na konferencję rolniczą
Szczegóły w załączniku.
 

Załączniki

Nowe kosze na śmieci na terenie miasta

Ilustracja do informacji: Nowe kosze na śmieci na terenie miasta
6 grudnia 2017 roku pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego HYDORKAN rozpoczęli na terenie Kietrza montaż nowych, wytrzymałych i solidnie wykonanych koszy na śmieci. Do końca roku zostanie zamontowanych 40 kubłów, które zastąpią dotychczasowe plastikowe. To inwestycja w poprawę estetyki i bezpieczeństwa naszego miasta. W ostatnim czasie plastikowe kosze ulegały licznym aktom dewastacji i wandalizmu, stąd konieczne było ich zastąpienie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Kosze na śmieci

Burmistrz Kietrza przedstawia ofertę złożoną przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Kietrzu „Jesteśmy Wyjątkowi” na wsparcie finansowe zadania.

Ilustracja do informacji: Burmistrz Kietrza przedstawia ofertę złożoną przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Kietrzu „Jesteśmy Wyjątkowi” na wsparcie finansowe zadania.
Więcej w BIP.
 • 01-12-2017
czytaj dalej

Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w ramach Funduszy Europejskich

Ilustracja do informacji: Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w ramach Funduszy Europejskich
Opolska Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich zaprasza na:
 
Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w ramach
Funduszy Europejskich
 
które odbędzie się:
5.12.2017 r. godz. 1100
 
Centrum Obsługi Inwestora, Kędzierzyn-Koźle,
ul. Wojska Polskiego 16, sala konferencyjna A
 • 24-11-2017
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 96
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

 • Baner: ePUAP
 • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
 • Baner: GISON
 • Baner: BIP
 • Baner: Facebook
 • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
 • Baner: Obywatel gov pl
 • Baner: Kamera Online
 • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
 • Baner: Twitter
.