Dashboard

W Kietrzu powstanie żłobek dla dzieci!

Ilustracja do informacji: W Kietrzu powstanie żłobek dla dzieci!
W ramach pierwszego modułu rządowego programu Maluch plus 2017, Gmina Kietrz otrzyma na budowę żłobka samorządowego dofinansowanie w kwocie 639 tysięcy 800 złotych. Plany są ambitne i zakładają, że do końca roku powstanie miejsce opieki dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.
Inwestycja, która uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zakłada zaprojektowanie i wybudowanie żłobka w Kietrzu na 50 miejsc. Gmina Kietrz będzie partycypować w kosztach budowy, a wartość wkładu własnego wyniesie ok. 250 tysięcy złotych. Nieruchomość, na której planowana jest budowa, zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przy ulicy Głowackiego w Kietrzu. Planowane powstanie żłobka jest odpowiedzią na niezaspokojone przez lata potrzeby lokalnej społeczności, która pozbawiona była takiego miejsca. Celem przedsięwzięcia jest także poprawa jakości życia społecznego poprzez umożliwienie podjęcia aktywności zawodowej rodziców, uwzględniająca równocześnie zasady prawidłowego rozwoju dziecka. Budynek żłobka, który powstanie przy kietrzańskiej podstawówce ma być parterowy, niepodpiwniczony, zbudowany w technologii modułowej, a jego planowana powierzchnia użytkowa ma wynieść ok. 400 metrów kwadratowych.

Przewidywany termin uruchomienia placówki zaplanowano na styczeń 2018 roku.

- Tyle razy apelowaliśmy o cierpliwość. Została ona nagrodzona, a przed nami jeszcze kilka przygotowanych przedsięwzięć – mówi Krzysztof Łobos – Burmistrz Kietrza.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

  • Baner: ePUAP
  • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
  • Baner: GISON
  • Baner: BIP
  • Baner: Facebook
  • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
  • Baner: Obywatel gov pl
.