Dashboard

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie BIG w Kietrzu!

Ilustracja do informacji: Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie BIG w Kietrzu!
13 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego na budowie Beaulieu International Group w Kietrzu. W wydarzeniu uczestniczyli szefowie belgijskiej firmy, przedstawiciele generalnego wykonawcy firmy CFE Polska, Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos oraz liczne grono zaproszonych gości.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez Marcina Gajewskiego - kierownika projektu z ramienia generalnego wykonawcy firmy CFE Polska. Następnie głos zabrał dyrektor Beaulieu International Group Peter Desmet.
- To bardzo ważny dzień dla Beaulieu International Group. Mamy swoje fabryki i zakłady na całym świecie: w Europie, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Chinach. Do tej pory nie mieliśmy zakładu w Polsce. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - mówił.
 
Poźniej kilka słów do zebranych skierował Bruno Lambrecht - dyrektor generalny firmy CFE Polska.
- To czego dokonały dotychczas wszystkie zespoły zaangażowane w projekt, to czego dokonały władze samorządowe, to naprawdę coś niesamowitego. Pokazaliście, że w krótkim czasie dzięki dobrej współpracy można osiągnąć bardzo wiele - mówił.
 
Burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos w swoim przemówieniu przypomniał początki negocjacji z belgijskim inwestorem.
- W marcu niewiele osób wierzyło, że to się uda. Teraz, gdy to wszystko jest tak namacalne widzimy, że dzięki dobrej współpracy można osiągnąć sukces - mówił i zaznaczał, że nie byłby on możliwy bez zaangażowania wielu pracowników Urzędu Miejskiego. 
- Jestem dumny, że mogłem stać na czele tego zespołu, który w tak krótkim czasie doprowadził do takich efektów - podkreślał.
Na zakończenie swojego wystąpienia przekazał belgijskim inwestorom list gratulacyjny oraz prezent - fotograficzną panoramę Kietrza z pięknie uchwyconą tęczą.
- Jest ona najważniejszym i symbolicznym elementem tego obrazu. Mam nadzieję, że wróży ona świetlaną przyszłość waszej firmie na ziemi kietrzańskiej - zakończył Burmistrz.
 
Po wystąpieniach Peter Desmet, Bruno Lambrecht oraz Krzysztof Łobos podpisali akt erekcyjny, którego treść brzmiała:
 
Pamięć rzeczy ludzkich szybko przemija, przeto słusznym jest zwyczaj utrwalania na piśmie ważniejszych zdarzeń, aby przekazać ich znaczenia następnym pokoleniom. Tą myślą powodowani spisujemy niniejszy dokument. Niniejszym czyni się wiadomym i zapisuje dla potomności, iż 13 grudnia 2017 roku w obecności niżej podpisanych osób i zaproszonych gości, miała miejsce uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali produkcyjno-magazynowej Beaulieu. Uroczystość odbyła się w miejscowości Kietrz przy ulicy Kościuszki. Inwestorem budowy jest firma Beaulieu Polska, a generalnym wykonawcą firma CFE Polska. Wszyscy zaangażowani w inwestycję niniejszym uroczyście zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by doprowadzić budowę do szczęśliwego zakończenia. W dniu w którym odbyła się niniejsza uroczystość Prezydentem RP był Andrzej Duda, a Premierem RP Mateusz Morawiecki. Niniejsze słowa potwierdzają podpisy zebranych osób, a dokument wmurowuje się w podwalinę rozpoczętej budowy. Zapisano dnia 13 grudnia 2017 roku.
 
Następnie dokument umieszczono w specjalnej tubie i - zgodnie ze słowami aktu - wmurowano w podwalinę budowy.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda


Kalendarz imprez

  • Baner: ePUAP
  • Baner: Elektroniczny system powiadamiania
  • Baner: GISON
  • Baner: BIP
  • Baner: Facebook
  • Baner: Partnerstwo Nyskie 2020
  • Baner: Obywatel gov pl
  • Baner: Kamera Online
  • Baner: Kietrzańska Telewizja Internetowa
  • Baner: Twitter
.